Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
22
04.2013

Biznesmeni i qëlluar me 4 plumba ikën nga Shqipëria

::bud::
Largohet nga Shqipëria për kurim në Turqi biznesmeni që i shpëtoi atentatit me katër plumba javën e kaluar në Tiranë. Pasi ka arritur të shpëtojë pa rrezik për jetën, biznesmeni i ndërtimit Luan Koka, rreth 40 vjeç, është dërguar për ndërhyrje kirurgjikale të specializuar në Turqi, pasi një nga plumbat i ka kaluar pranë shtyllës kurrizore. Hetimet për tentativën e vrasjes, të cilat janë ende pa autor, kanë angazhuar policinë, e cila ka zhvilluar një analizë me drejtuesit dhe ekspertët e hetimit lidhur me ngjarjen.

Mësohet se të dhënat e fundit e kanë orientuar policisë drejt qytetit të Fierit, duke e shpërndarë kështu hetimin që ka si pistë kryesore vrasjen e vëllait të Luan Kokës vite më parë. Hetimet e Policisë në Fier janë orientuar në një fis të njohur të këtij qyteti, ku dyshohet se është organizuar atentati. Burime nga grupi hetimor thanë se pista e parandalimit të një hakmarrjeje për vrasjen e Petrit Kokës, vëllait të biznesmenit, nga ana e autorëve, vazhdon të jetë më kryesorja. Gjatë analizës është kërkuar që të mos përjashtohen verifikimet edhe në lidhje me miqësinë që Koka ka pasur me Edmir Koçinë, i cili u vra në Shkodër, në nëntor të vitit të kaluar. Megjithatë, nga provat e grumbulluara deri tani, dyshimet më të forta janë hedhur drejt personave që kryen vrasjen e vëllait të biznesmenit, në vitin 1999 në Berat. Autori kryesor i kësaj ngjarjeje, Sandrino Bekurti, i njohur edhe me emrin “Nini”, ka qenë vetëm 19 vjeç në kohën kur ka kryer vrasjen, në bashkëpunim edhe me 3 persona të tjerë. Ka qenë pikërisht Nini Çami, ai që ka orientuar hetuesit drejt Fierit, pasi besohet se edhe në kohën kur ndodhi vrasja e Petrit Kokës, ai kërkoi ndihmën dhe mbështetjen e miqve dhe të afërmve të tij që jetonin në këtë qytet. Ky dyshohet se ka qenë shkaku pse është kërkuar bashkëpunim me Policinë e Fierit, për të nisur hetimet dhe verifikimet në zonën ku dyshohet se jetojnë të afërmit e Sandrino Bekurtit.
I PLAGOSURI
Luan Koka, i njohur edhe me emrin Lulzim Koka, i cili aktualisht drejtonte një kompani mjaft të njohur betoni me qendër në Tiranë, duket se ka kaluar çdo rrezik për jetën pas atentatit që u realizua ndaj tij mbrëmjen e 16 prillit në Tiranë. Ai mbeti i plagosur rëndë me 4 plumba, teksa po pinte kafe me 3 miqtë e tij, në lokalin poshtë pallatit ku banonte, pranë Gardës së Republikës. Gjatë 48 orëve të para pas atentatit, mjekët e Spitalin Ushtarak, ku ai kreu dy ndërhyrje kirurgjikale, nuk dhanë siguri nëse ai do të mbijetonte apo jo. Por, të premten ai është nisur drejt një spitali në Stamboll të Turqisë, ku po vazhdon mjekimin dhe pritet të kryejë një ndërhyrje të tretë kirurgjikale. Mjekët shqiptarë kanë qenë dakord dhe kanë lejuar fluturimin e tij drejt Turqisë, pasi sipas tyre gjendja e tij dukej e stabilizuar dhe nuk kishte më rrezik për jetën. Burime nga Spitali Ushtarak thanë se Koka do t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale më të specializuar në zonën pranë shtyllëz kurrizore, pasi është dëmtuar nga një prej plumbave.
Komenti 0printer friendly
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Lexime te Tjera
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3012 sec, 0.1102 of that for queries. DB queries: 40. Memory Usage: 2,372kB