Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
05
01.2009

Bejta

:::ShkoderZemer
A ndigjuat moj shoqni,
se q'ka thojne po ban vaki,
5 Heronjte,na jane merzit,
se Bashkia po don me i vadit,

Po qon zanin Ahmet Haxhia,
qa me degjun o veshet e mia,
ne ketu po na kane rande,
po na marrin neper kambe,
prej ketu dojne me na spostue,
nuk po dij ku dojne me na vue,

Ia pret Ndoci,me qetesi,
mos u merziteni o shoket e mi,
se dicka ka me ndryshue,
dere ne qershor duhet me durue,
se,po fitoi Edi Rama,
thojne se dojne me na veshe ne xhama,
veshe ne xhama,plot me drita,
eh,lum na,na erdhi dita,

Flet ngadale Naim Gjylbegu,
mire se ketu na dogji zhegu,
e per ne,s'kane pyetur fare,
na kane veshe dhe me tabare,
tash dojne te bajne,dhe shatervan,
me na hi uji taman,
por shume mire foli Ndoc Mazi,
mbanju burra,mos na ngrihet gazi,

qohet ne kambe,edhe Ndoc Deda,
na u vrame,nuk na u dhimbte jeta,
ne fillim,ne na nderune,
bustet tane,ne pjace i vune,
dhe pse te vegjel,bustet tona,
nur te bukur,mori zona,
kaloi koha,na u rritme,
e na dergune, ne me ngritje,
te Teatri,nji dite mbime,
gzimin Shkodres,ne buze ia ngrime.
por kete here nuk ka lezet,
apo jo? o Hydajet.

Qa me thane-o un i shkreti,
plot merzi-flet Hydajeti,
komunistat,shoket tane,
kam ndigju se kane lane name,
Shkodren tone e kane shkatrru,
e kane vra,pre,sakatu,
idealin na e kane cnderu,
keshtu shoke,mos mu korite krejte,
NA BAJME MIRE,ME IKUN VETE.
e te therrasim,na nji zani,
Shkodren e zbukurofte shatervani.

,
NA BAJME MIRE,ME IKUN VETE.
,
[Derguar nga ardi]Komenti 9printer friendly
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Lexime te Tjera
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2100 sec, 0.0405 of that for queries. DB queries: 40. Memory Usage: 2,371kB