Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
TV dhe Chat ShkodraOnline

CHAT Kalo ne dritare te re…

TV Kalo ne dritare te re…
10 Replicat me te Fundit ne Forum
Thread Shikime Replika Postimi i fundit
Ritmo latino (Muzika) 11308 93 OLIVE OYL
Mon Mar 27 2017, 07:12PM 
Ca kenge po degjoni tani? (Muzika) 326025 5420 OLIVE OYL
Mon Mar 27 2017, 06:56PM 
E bukur ne kushtet e shtepise.... (Trupi - Shëndeti - Mjeksia) 10210 46 OLIVE OYL
Sun Mar 26 2017, 07:56PM 
Kange franceze.Me te bukurat dje dhe sot. (Muzika) 44757 459 OLIVE OYL
Sun Mar 26 2017, 10:55AM 
Mendime (Letersia) 97534 598 Mbreteresha
Sat Mar 25 2017, 10:17PM 
Kange italiane. Il meglio di ieri e di oggi. (Muzika) 37579 399 OLIVE OYL
Fri Mar 24 2017, 12:07PM 
Poezi (Letersia) 92178 681 Mbreteresha
Wed Mar 22 2017, 06:56PM 
MODA-FASHION (Fashion - Estetike - Glamour) 44320 221 OLIVE OYL
Wed Mar 22 2017, 02:14PM 
Thenie Filozofike (Filozofi - Klasike dhe Moderne) 27359 148 LUPEN
Tue Mar 21 2017, 02:18AM 
Nji fjale te re ne dit :) (Letersia) 2562 12 LUPEN
Mon Mar 20 2017, 08:54PM 
Threads: 3061 | Replika: 404723 | Shikime: 17683642
07
04.2013

Ndihma per spitalin e Shkodres

::bud::
Kryqi i kuq shqiptar ne bashkepunim me homologet e vet Bavarez ka dhuruar nje sasi ndihmash per spitalin rajonal te Shkodres, qe konsistonin ne shtreter, medikamente dhe pajisje te tjera qe do te vendosen ne godinen e re te ketij spitali.
Edhe shefi i departamentit te programeve ne kryqin e kuq shqiptar tha se keto ndihma vijne si nevoje e spitalit te ri te Shkodres dhe me heret kontribute te tilla jane dhene edhe ne rrethe te tjera te vendit.


Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly
29
03.2013

Tërhiqet uji në Shkodër

::bud::
Me përmirësimin e motit dhe uljen ndjeshëm të shkarkimeve nga Vau i Dejës gjatë ditës së sotme ka pasur një përmirësim të lehtë të situatës në zonat e përmbytura.

Kështu vihet re tendencë për terheqje të ujit, por gjithçka është në varësi të shkarkimeve nga Vau i Dejës. Përmirësim të situatës ka pasur dhe në liqenin e Shkodrës ku niveli maksimal ka rënë me 10 centimetra në krahasim më parë cfarë ka bërë të ketë një terheqje të ujit në lagjet periferike të qytetit.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
17
02.2013

100 Vjet nga Rrethimi i Shkodres

:::ShkoderZemer
"Zyrtarisht Esat Pasha, që zëvendësoi Hasan Rizanë, shprehej për vazhdimin e qëndresës, por ndërkohë kishte nisur bisedimet me malazezët për dorëzimin e Shkodrës. Këta pranuan që ushtria osmane të largohej nga qyteti, me armët në krah, duke ruajtur kështu të paktën nderin ushtarak. Në 25 prill 1913, princi Danillo dhe shpura e tij u ngjitën në kështjellën e Rozafës"...
Nga Dr. Genti Kruja
(30 janar 1913-30 janar 2013)
....

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
08
02.2013

Shkodër, në pranga një i shumëkërkuar për tragjedinë e 9 janarit në detin Jon

::bud::
Forcat e policisë së Shkodrës arrestuan një person shumë të kërkuar, i dënuar me 25 vite burg për trafik klandestinësh.


Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly
05
02.2013

Shkodër, treni përplas makinën

::bud::
Një aksident i rëndë hekurudhor, me pasojë një të vdekur dhe dy të plagosur rëndë, ka ndodhur pasditen e së hënës, në vendin e quajtur mbikalimi i Kacës, pak km pa hyrë në qytetin e Shkodrës.
Ngjarja në fjalë ka ndodhur rreth orës 18:00, kur treni i linjës Tiranë-Shkodër është përplasur me një autoveturë tip benz, ku ndodheshin tre persona: Ernest, Vitore dhe Altin Kovaci.
Përplasja ka qënë shumë e fortë dhe për pasojë ka ndërruar jetë, sapo ka mbërritur në spitalin e Shkodrës, shtetasi Altin Kovaci, 38 vjeç, si dhe janë në gjendje kritike për jetën dy të plagosurit e tjerë.
Vazhdo Leximin...
Komenti 4printer friendly
01
04.2013

Nje bisdede me gazetarin Enkel Demin

:::ShkoderZemer
Emisioni EuroDita i Mirsad Syljes ban nje bashke-bisedimin me gazetarin e njohur Enkel Demin. Biseda fillon me historine qe gazetari ka me qytetin e Shkodres.


Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
17
03.2013

Muzeu Historik i Shkodres - Emisioni EURODITA

:::ShkoderZemer
Programi Eurodita, nga Mirsad Sylja, sjell nje dokumentar te shkurter per Muzeun Historik te Shkodres me pershkrim nga drejtori i Arkivave Besi Bekteshi.


Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
17
02.2013

Shkodër, ekzekutohet 50-vjecari policia: Kreu vjedhje të bujshme në vitet '97-'98

:::ShkoderZemer
SHKODËR- Një 50-vjecar ekzekutohet për vdekje me armë zjarri, autorët largohen në drejtim të paditur. Ngjarja e rëndë ndodhi pasditen e sotme në vendin e quajtur Ura e Thive në Shkodër. Mësohet se viktima të jetë një emër i njohur për blutë e Shkodrës, pasi emri i tij figuronte si autor i disa vjedhjeve gjatë periudhës së trazirave në Shqipëri në (vitet 1997-1978).

Vazhdo Leximin...
Komenti 3printer friendly
05
02.2013

Armë e fishekë në dyqane ushqimore

::bud::
Fishekë armësh zjarri në dyqane ushqimore. Kjo ishte problematika e radhës e trajtuar në emisionin investigativ Fiks Fare mbrëmjen e së enjtes në Top Channel.Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
05
02.2013

Shkodër, plagos me armë zjarri kusheririn

::bud::
Një person ka mbetur i plagosur rëndë me armë zjarri pasditen e së shtunë në rrethin e Shkodrës pas një konflikti me kushëririn e tij. Ngjarja e rëndë është regjistruar në fshatin Toptan të Komunës Shllak të Dukagjinit, ku Marash Mali ka plagosur me automatik djalin e xhaxhait të tij, Sokol Malin, pas një konflikti të çastit me të.


Vazhdo Leximin...
Komenti 2printer friendly
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search


Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

G F 3D Photography
Lexime te Tjera
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.7889 sec, 0.6082 of that for queries. DB queries: 49. Memory Usage: 1,560kB