Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
News - Category 'ART KULTURE HISTORI'

Konsullata italiane, film për të drejtat e dhunuara të fëmijëve
Thursday 05 April 2007 - 17:51
Konsullata italiane vazhdon traditën e të qenit nismëtare e aktiviteteve kulturore në Shkodër. Burime zyrtare nga kjo konsullatë bëjnë me dije faktin, se në orën 17:30, në Kinema “Millenium” të këtij qyteti në Shkodër, është organizuar projektimi i fMontale & Dante dhe Arshi Pipa (1920-1997)
Wednesday 04 April 2007 - 15:15
“Një anije nuk është më anije kur pushon së lundruari. Ajo bëhet diçka tjetër. Çfarë saktësisht?”, pyeste Arshi Pipa në vitin 1968, duke marrë në analizë vargjet e “Descensus ad Inferos” të poetit të njohur italian Eugenio Montale. Dhe kjo pyetje nuNis puna për konkursin e fotografisë të vitit 2007
Thursday 29 March 2007 - 09:50
Kthehet në traditë “Konkursi i fotografisë”. Për herë të dytë radhazi, Galeri “Iris” në bashkëpunim me Bashkinë e Shkodrës, do të organizojnë konkursin e fotografisë 2007. Drejtues të këtij aktiviteti pohojnë se që tani ka nisur grumbullimi i fotoveUniversiteti i Shkodrës, master dhe njehsim diplomash me atë të Sarajevës
Wednesday 28 March 2007 - 21:25
Nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit mes Universitetit “Luigj Gurakuqi” të Shkodrës dhe Universitetit të Sarajevës. Marrëveshja e arritur synon zgjerimin e bashkëpunimit dhe cilësisë së punës së këtij universiteti.Historia e xhamisë së prishur më Parrucë
Monday 26 March 2007 - 18:31
fillon me ngritjen në fillim të viteve 1800 të xhamisë së vjetër dhe të vogël. Ajo ka qënë në pronat e familjes Juka dhe megjithëse nuk kishte ndonjë vlerë të madhe ishte një vend ku shkodranët falnin “namazin”. Autoritetet turke kanë dashur në filliNJe violiniste serbe dhe nje kitarist otalian ne teatrin "Migjeni" ne Shkoder
Monday 19 March 2007 - 11:56Të jesh Shqiptar! marre nga www.gazetastart.com
Friday 16 March 2007 - 02:26
Unë nuk di të ketë një popull tjetër që të identifikohet me kaq emra nga vete e nga të tjerët. Albanian, Albanese, Arvanit, Arnavut, Albanski, Arber, Shqiptar, Ilir … Për sa herë ndërruam emër vetë ne nuk e dimë as arsyen e kështu cështja për të kuptShkoder, nis festivali per femije ne teatrin "Migeni"
Sunday 11 March 2007 - 07:17
Në Teatrin "Migjeni" të qytetit të Shkodrës nisi mbrëmjen e kaluar edicioni i 12-të i festivalit "Bilbilat e vegjël këndojnë", i organizuar nga Qëndra Kulturore e Fëmijëve, e mbeshtetur nga Bashkia dhe Drejtoria Rajonale Arsimore.Lule ne maternitet nga deputeti
Saturday 10 March 2007 - 14:45
Lule në maternitet nga deputeti, me rastin e 8 marsit.Nga asnjë shoqatë e grave asnjë protestë dhe kërkesa për më shumë të drejta.Shkodër—Në qoftëse në Shkodër “8 marsi” konceptohet si një festë që patjetër duhet kaluar në hare dhe lule të dhuruara pJare shkodrane për tironsit
Friday 09 March 2007 - 11:51


Go to page  1 2 3 ... 42 43 44 45
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Lexime te Tjera
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3357 sec, 0.0998 of that for queries. DB queries: 39. Memory Usage: 2,369kB