Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
News - Category 'SHKODRA SOT'

Një dokumentar për Ndrek Lucën
Tuesday 22 January 2013 - 09:06Intelektuali, i cili vdiq nën torturat e regjimit monist dhe nuk i dihet varri
Wednesday 30 November 2011 - 13:23Kalaja e Drishtit, banorët në kërkim të “El Dorados” së tyre
Tuesday 22 November 2011 - 23:45Postriba, harta memece e historiografisë sonë zyrtare
Saturday 17 September 2011 - 13:52
AGRON TUFA Këto ditë, Instituti i Studimeve të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit përkujtoi me një konferencë shkencore 65-vjetorin e njërës nga kryengritjet më të para antikomuniste, atë të Postribës. Studiuesit iu qasën kësaj ngjarjeje nga disa këApel personave në dijeni për vendndodhjen e varreve masivë
Wednesday 01 June 2011 - 12:23Shkodër, gjenden eshtrat e dy viktimave të diktaturës
Sunday 29 May 2011 - 20:19
Brikena Shllaku Gazeta Shqiptare - SHKODER Pas 27 vitesh kërkimesh gjenden eshtrat e Sokol Sokolit dhe Tom Ndojës, të cilët u pushkatuan nga regjimi komunist pas revoltës së përgjakshme të Qafës së Barit në Pukë. Familjarë, miq e të afërm,Jup Kazazi dhe Lufta Antifashiste e Recit
Saturday 04 September 2010 - 15:40
Koha Jone Nga Skender Shkupi - Ne vorbullen e debateve te ashpra ndermjet forcave me te medha politike te sotme ne Shqiperi perfshihet edhe perplasja per te vertetat historike, sidomos te periudhave me te reja te historise se vendit. Qarkullojne idé,Shqipëria etnike që në 1600-ën, zbulohen 11 dokumente në Vatikan
Thursday 01 April 2010 - 13:03
Dr. Etleva Lala Dr. Musa Ahmeti Që nga themelimi i Kongregatës për Ungjillizimin e Popujve në vitin 1622 në Vatikan, janë ruajtur dokumente origjinale për trojet etnike shqiptare, në fonde të ndryshme, në shumë vëllime, të cilatPrenk Jakova, kur e burgosën se vuri në skenë Fishtën
Tuesday 23 March 2010 - 14:09
Nga: GJOVALIN LAZRI TIRANE-Prenk Jakova, i lindur në Shkodër në vitin 1917, arsimin profesional fillestar e kreu në kolegjin françeskan "Ylliricum"Familja Çeka tregtarët shkodranë, të nderuar nga Francezët.
Tuesday 23 March 2010 - 13:56
Anila Dushi Familja e njohur tregtare e Shkodrës është ndër familjet më të vjetra shkodrane që figurojnë të shënuara që në vitin 1736 në regjistrin e pagëzimeve që ka mbajtur famullitari i Tophanes, Dom Pal


Go to page  1 2 3 4 ... 12 13 14
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Lexime te Tjera
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3541 sec, 0.0954 of that for queries. DB queries: 39. Memory Usage: 2,369kB