Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Facebook -


Twitter
ShkodraOnline për të gjithë shkodranet që jetojnë online me Shkodrën


TV dhe Chat ShkodraOnline

CHAT Kalo ne dritare te re…

TV Kalo ne dritare te re…
10 Replicat me te Fundit ne Forum
Thread Shikime Replika Postimi i fundit
Kange italiane. Il meglio di ieri e di oggi. (Muzika) 30637 384 LUPEN
Wed Feb 10 2016, 02:25AM 
Kuzhina serbe “pushton” bulevardin (Guzhina Shkodrane - Gatimi Tradicional) 2012 3 LUPEN
Wed Feb 10 2016, 02:12AM 
Ca keni hanger sot? (Guzhina Shkodrane - Gatimi Tradicional) 93137 1280 LUPEN
Wed Feb 10 2016, 01:54AM 
Përshëndetjeeeeee :) (Prezantimi i Antarëve) 16 0 -
 
Kange franceze.Me te bukurat dje dhe sot. (Muzika) 34964 428 OLIVE OYL
Mon Dec 14 2015, 01:08PM 
Ramazani - Muaji i Madherueshem (Besimet e ndryshme) 11244 57 Mbreteresha
Mon Jun 22 2015, 12:49PM 
Ngjarjet ne femijeri...lene gjurme? (Psikologji dhe Sociologji) 5709 16 Mbreteresha
Sun Jun 21 2015, 07:54PM 
Gatime te ndryshme te ushqimeve shkodrane (Guzhina Shkodrane - Gatimi Tradicional) 25298 60 OLIVE OYL
Wed Apr 29 2015, 09:38AM 
Shkodra & Shkodrant ne youtube (Shkodra në Web) 8589 79 Cen Durimadhi
Sat Mar 14 2015, 07:39PM 
Qyteti qe jetoni?? (Shkodranët rreth Globit) 15485 111 Cen Durimadhi
Sat Mar 07 2015, 04:10PM 
Threads: 3031 | Replika: 403229 | Shikime: 15606336
01
05.2013

1 Maji, ne Shkoder, i riu vetelidhet me zinxhire

::bud::
Një i ri nga qyteti i Shkodrës ka vendosur të protestojë ndryshe 1 Majin. Afrim Gërbeti, rreth 30 vjec është vetëlidhur me zinxhirë përpara memorialit të 2 Prillit në qendër të qytetit më të madh verior. Zinxhiri me të cilin kishte lidhur veten ishte vendosur në njërën nga shtyllat e memorialet.

“Protestoj për rininë shkodrane e cila cdo ditë është dhe më e papunë”- ka treguar i riu. Përreth tij ishin vendosur pankarta “1 maji jo festë por protestë”. Stop dhunës së fjalës”.

“Protestova për të kërkuar të drejtat tona. Ka rënë numri i të punësuarve, unë si qytetar i thjeshtë kam vendosur të ngre zërin duke kryer këtë veprim në sheshin ku u vranë “Dëshmorët e Demokracisë”. Protesta është ndjekur me kureshtje nga qytetarë të ndryshëm.Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
22
04.2013

Shkodër, plagosen rëndë dy persona, një në koma

::bud::
Dy persona janë plagosur rëndë në një aksident rrugor në vendin e quajtur ‘Mëhalla e Çakanjve” në Shkodër. Sipas policisëtë plagosurit janë Besnik Rama 45-vjeç dhe Zenel Kodra 18-vjeç. Ata ishin duke udhëtuar njëri me beçikletë ndërsa tjetri me motoçikletë. Të plagosurit janë dërguar menjëherë në spital, ku mësohet se 45-vjecari është në gjendje kome.


Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
22
04.2013

Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore

::bud::
Sot në Shkodër, dy kryetarët do të nënshkruajnë koalicionin parazgjedhor në prani të përfaqësuesve të së majtës europiane.

Rama dhe Meta kanë zgjedhur që të firmosin marrëveshjen e tyre për koalicionin e përbashkët të zgjedhjeve të qershorit në Shkodër, në prani të përfaqësuesve të së majtës europiane. Burimet nga të dyja partitë flasin për një formalizim- nënshkrim të marrëveshjes që tashmë është bërë fakt: të dyja partitë do të shkojnë së bashku në një koalicion parazgjedhor në garën e 23 qershorit

Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly
22
04.2013

Shkodër, plagoset me katër plumba biznesmeni ndërtues

::bud::
Atentat me armë pronarit të firmës së ndërtimit “Besa konstruksion” në Shkodër. Persona të paidentifikuar kanë qëlluar 5 herë me pistoletë në drejtim të 45-vjeçarit Besnik Fangaj teksa po futej në banesë, në lagjen “Kongresi i Përmetit”. Sipas uniformave blu, edhe pse ka marrë pak plagë në trup, gjendja e tij shëndetësore disa orë më vonë paraqitej jashtë rrezikut.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
22
04.2013

Biznesmeni i qëlluar me 4 plumba ikën nga Shqipëria

::bud::
Largohet nga Shqipëria për kurim në Turqi biznesmeni që i shpëtoi atentatit me katër plumba javën e kaluar në Tiranë. Pasi ka arritur të shpëtojë pa rrezik për jetën, biznesmeni i ndërtimit Luan Koka, rreth 40 vjeç, është dërguar për ndërhyrje kirurgjikale të specializuar në Turqi, pasi një nga plumbat i ka kaluar pranë shtyllës kurrizore. Hetimet për tentativën e vrasjes, të cilat janë ende pa autor, kanë angazhuar policinë, e cila ka zhvilluar një analizë me drejtuesit dhe ekspertët e hetimit lidhur me ngjarjen.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
01
05.2013

1 MAJI, REKORD PUSHUESISH SI NË PIKUN E SEZONIT TURISTIK

::bud::
Falë një moti tejet të mirë, me rreze diellore si dhe temperatura të larta, shkodranët kanë braktisur që herët qytetin duke iu drejtuar pikave turistike.

Jo pak herë ka ndodhur që 1 maji si ditë festive të shoqërohet edhe me një kohë të mirë duke i dhënë mundësi shkodranëve që të dynden drejt pikave turistike të qytetit dhe më gjërë në shkallë qarku, ku alternativat janë të shumta. Por, 1 maji i këtij këti viit i ka kaluar të gjitha parashikimet. Falë një moti tejet të mirë, me rreze diellore si dhe temperatura të larta, shkodranët kanë braktisur që herët qytetin duke iu drejtuar pikave turistike.
Shiroka dhe Zogaj në bregun e Liqenit të Shkodrës,

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
22
04.2013

Shkodër, përplasen dy automjete, plagosen katër persona

::bud::
Katër persona kanë mbetur të plagosur ditën e sotme në një aksidënt automobilistik në Shkodër. Aksidenti ka ndodhur nga përplasja e një mjeti tip “Volsëagen me targa AA 315 CO
me një mjet Benz, duke lënë të plagosur personat që udhëtonin në to. Të plagosurit janë transportuar me urgjencë drejt spitalit të Shkodrës, ndërkohë në vendngjarje kanë mbërritur forca të shumta policie dhe po hetojnë për shkaqet e aksidentit.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
22
04.2013

Pranga Ndërtimorit, dosje false për tokat në Velipojë

::bud::
Një inspektor i Policisë Ndërtimore të Shkodrës, ish-topograf, u arrestua dje pasi dyshohet se ka falsifikuar dosjen e një prone prej 43 mijë metrash tokë në bregdetin e Velipojës. Sulejman Metani, 58 vjeç, ra në pranga gjatë operacionit të koduar “Topografi”. Nga hetimet e Njësisë Task-Forcë në Prokurorinë e Tiranës, dyshohet se ai ka tentuar të përvetësojë një sipërfaqe të madhe toke në plazhin e Velipojës, duke vepruar në emër të një gruaje të moshuar, rreth 74 vjeçe.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
22
04.2013

Aksident në Shkodër, katër persona të plagosur

::bud::
SHKODER- Kater perosna kane mbetur te plagpsur ne nje aksident automobilistik qe ndodhi paraditen e sotme ne Shkoder.
Sipas te dhenave te para mesohet se nje automjet tip ‘volkswagen’ u perplas me nje ‘benz’, duke lene te plagpsur personat qe udhetonin me to.
Te plagosurit jane transportuar per ne spital, per te marre mjekimin e nevojshem, nderkohe qe ne vend kane mberritur forca te policise, te cilat po hetojne per zbardhjen e shkakut te aksidentit.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly
15
04.2013

Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale

::bud::
Kur qeveria i ka kthyer sytë nga bujqësia, sidomos nëse fiton mandatin e tretë, një e katërta e tokës bujqësore dhe prodhimit të saj është dëmtuar rëndë nga përmbytjet në Shkodër. Pa pritur se çfarë do të ndodhë në të ardhmen, në fakt pasojat e para kanë nisur. Një kilogram sallatë jeshile sot kushton 250 lekë të reja, në një kohë që një vit më parë nuk ishte më shumë se 50 lekë. Një kilogram kastravecë kushton plot 150 lekë të reja, nga rreth 100 lekë të reja që kushtonin tre kilogramë një vit më parë në këtë periudhë. Këto çmime, sipas vëzhgimeve tona, janë në tregun kryesor ushqimor në kryeqytet, tek “Uzina Dinamo”, që shërben si distributor për të gjithë kryeqytetin. Tregtarët i lidhin çmimet e larta të produkteve të sezonit kryesisht me përmbytjet në Ultësirën Perëndimore.

Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly


Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Eurodita Live - Trokit
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

G F 3D Photography
Lexime te Tjera
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 1.0283 sec, 0.8462 of that for queries. DB queries: 51. Memory Usage: 1,564kB