Forums
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Z. Zamir Kaceri
Thu Sep 04 2008, 03:20pm
Lumi Dushes

Registered Member #106
Joined: Tue Oct 24 2006, 12:34pm

Posts: 1625
Jetimja

Mbi vorrin tand nan po bertas
por nuk pergjigjet asnjeri
cohu nan se jam vajza jote
du me t'pa edhe nji her me sy
Me ka lan t'vogel e tash jam rrit
cohu t'lutem hajde nan
Nata nates nuk i ngjan
kam shum mall per ty moj nan
E kam rrit moj nan un vllan
por aj prap shum po qan
don me t'pa por s'kam ca i baj
Zoti kshu deshiroj
M'trrasin jetime e nuk e di pse
nuk m'vjen inat per ato vujtje
po kisha shprese se ti do t'ringjalleshe
se kur isha e vogel me mashtrunen
me thanen nana ka shku me udhtu
Tashi ty t'lypi por s'te gjej kund
tashi me duhesh por ti s'munesh me ardh
T'lutem hajde e na shif me vllan
se pa ty nuk na ban te lumtun asgja
Nan si t'kalbi ty ky dhe
si s'i erdh gjynah per ne


trokit ketu


I lexova kto vargje rastesisht ne internet te shkrume per nji vajzes qe ishte jetime.
Nuk di ca me than se i besoj se secili9 prej jush ndihet ne te njejten menyre.
Kisha pas deshire shum te madhe qe na si antar te SHkodraonline te bajm dicka per jetimat e Shkodres.
Po festojn edhe festat e fundvitit edhe besoj se mund te japim nje kontribut sado te vogel per jetimoren e Shkodres.
Kisha me propozu qe te mbledhim sadopak lek edhe t'ja japim jetimave te Shkodres. Qofte edhe sikur $10, apo 10 euro te japim secili besoj se nuk kan me na qit cirak.
uroj ta meshtesni idene teme


Lumi Dushes
Back to top
L - N
Thu Sep 04 2008, 03:25pm
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
Me knaqsi e mshtes me vepra e ja me fjale vetem, e sa per detalet ose mi co me MP privat ose me prit deri ne mrame e mi jep nepermjet MSN ose emails, ti e ke emailen tema apo ja apo me duhet me te thirre ne telefon zotni

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
::bud::
Thu Sep 04 2008, 04:06pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Shum vjershe e dhimshme, dhe rrencethse dhe jam i sigurt qe jane me qindra qe jetojne me semer te prasur.
Keta jane zemrat ma te plagosura te shoqnise sone Shkodrane dhe qe kane nevoje per aq mbeshtetje socjalo/emocjonale dhe afersi nga njerzit nga te gjith ne dhe nga ato qe i jane prane.

Nuk ka gja ma te dhimshme se mu rrite jetim. Te duket jeta sikur jeton pa zemer, pa shprese, pa te ardhme por Zoti i shef ma afer keta njerz.

Me nisni nje PM rreth kontributit Zamo.
Cheers
Back to top
West****
Thu Sep 04 2008, 06:18pm

Registered Member #2098
Joined: Mon Jul 14 2008, 12:46am

Posts: 1827
Me shume kenaqsi i bashkohem ides se Zamirit . Ju lutem me qoni nji pm e me tregoni me gjate .
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Sep 04 2008, 11:52pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Edhe mu natyrisht me leni me dite ma shume per detajet se si me kontribu...te bahet zemra cope kur ka njerez pa njerez e qe festojne festat pa famile dhe gjithmone jetojne me pyetjen pse???? Zoti i ruajte dhe i ndihmofte me kriju familjet e tyne...ca me thane jete katile po ne ma me fat...le t'ju shtrijme doren dhe ti ndihmojme...shume rrespekt per zamirin qe hapi kete teme..difton shume.. ^:)^

I care and I wish well!

Back to top
Bujana's
Wed Sep 10 2008, 03:07am

Registered Member #1493
Joined: Sat Dec 15 2007, 01:04pm

Posts: 813
bashkohem dhe une ne kete ide te zamirit , mos me kurseni me gjithe deshire e knaqsi te madhe bashkohem me ju.

Friends like you, are special hugs from GOD.
Back to top
guest
Thu Sep 11 2008, 09:37am
Registered Member #1283
Joined: Fri Sep 28 2007, 12:35am

Posts: 4466
hapne 1 llogari edhe kush ndihet me kontribu e ka ma te kollajt, edhe tjeret mund te kontribojne kur ta shohin.


Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1390 sec, 0.0480 of that for queries. DB queries: 45. Memory Usage: 2,662kB