Forums
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Z. Zamir Kaceri
Thu Sep 04 2008, 03:20pm
Lumi Dushes

Registered Member #106

Jetimja

Mbi vorrin tand nan po bertas
por nuk pergjigjet asnjeri
cohu nan se jam vajza jote
du me t'pa edhe nji her me sy
Me ka lan t'vogel e tash jam rrit
cohu t'lutem hajde nan
Nata nates nuk i ngjan
kam shum mall per ty moj nan
E kam rrit moj nan un vllan
por aj prap shum po qan
don me t'pa por s'kam ca i baj
Zoti kshu deshiroj
M'trrasin jetime e nuk e di pse
nuk m'vjen inat per ato vujtje
po kisha shprese se ti do t'ringjalleshe
se kur isha e vogel me mashtrunen
me thanen nana ka shku me udhtu
Tashi ty t'lypi por s'te gjej kund
tashi me duhesh por ti s'munesh me ardh
T'lutem hajde e na shif me vllan
se pa ty nuk na ban te lumtun asgja
Nan si t'kalbi ty ky dhe
si s'i erdh gjynah per ne

trokit ketu

I lexova kto vargje rastesisht ne internet te shkrume per nji vajzes qe ishte jetime.
Nuk di ca me than se i besoj se secili9 prej jush ndihet ne te njejten menyre.
Kisha pas deshire shum te madhe qe na si antar te SHkodraonline te bajm dicka per jetimat e Shkodres.
Po festojn edhe festat e fundvitit edhe besoj se mund te japim nje kontribut sado te vogel per jetimoren e Shkodres.
Kisha me propozu qe te mbledhim sadopak lek edhe t'ja japim jetimave te Shkodres. Qofte edhe sikur $10, apo 10 euro te japim secili besoj se nuk kan me na qit cirak.
uroj ta meshtesni idene teme

Lumi Dushes
Back to top
L - N
Thu Sep 04 2008, 03:25pm
Registered Member #1228

Me knaqsi e mshtes me vepra e ja me fjale vetem, e sa per detalet ose mi co me MP privat ose me prit deri ne mrame e mi jep nepermjet MSN ose emails, ti e ke emailen tema apo ja apo me duhet me te thirre ne telefon zotni

Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
::bud::
Thu Sep 04 2008, 04:06pm

Registered Member #1092

Shum vjershe e dhimshme, dhe rrencethse dhe jam i sigurt qe jane me qindra qe jetojne me semer te prasur.
Keta jane zemrat ma te plagosura te shoqnise sone Shkodrane dhe qe kane nevoje per aq mbeshtetje socjalo/emocjonale dhe afersi nga njerzit nga te gjith ne dhe nga ato qe i jane prane.

Nuk ka gja ma te dhimshme se mu rrite jetim. Te duket jeta sikur jeton pa zemer, pa shprese, pa te ardhme por Zoti i shef ma afer keta njerz.

Me nisni nje PM rreth kontributit Zamo.
Cheers

Back to top
West****
Thu Sep 04 2008, 06:18pm

Registered Member #2098

Me shume kenaqsi i bashkohem ides se Zamirit . Ju lutem me qoni nji pm e me tregoni me gjate .
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Thu Sep 04 2008, 11:52pm

Registered Member #670

Edhe mu natyrisht me leni me dite ma shume per detajet se si me kontribu...te bahet zemra cope kur ka njerez pa njerez e qe festojne festat pa famile dhe gjithmone jetojne me pyetjen pse???? Zoti i ruajte dhe i ndihmofte me kriju familjet e tyne...ca me thane jete katile po ne ma me fat...le t'ju shtrijme doren dhe ti ndihmojme...shume rrespekt per zamirin qe hapi kete teme..difton shume.. ^:)^

I care and I wish well!

Back to top
Bujana's
Wed Sep 10 2008, 03:07am

Registered Member #1493

bashkohem dhe une ne kete ide te zamirit , mos me kurseni me gjithe deshire e knaqsi te madhe bashkohem me ju.

Friends like you, are special hugs from GOD.
Back to top
guest
Thu Sep 11 2008, 09:37am
Registered Member #1283

hapne 1 llogari edhe kush ndihet me kontribu e ka ma te kollajt, edhe tjeret mund te kontribojne kur ta shohin.

Back to top

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF