Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Zona e Argetimit :: Muzika
 
<< Previous thread | Next thread >>
EUROVIZJA BEOGRAD 2008..... FLASH
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
belgium
Tue Apr 15 2008, 10:03pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Mosmarveshje dhe pa kenaqesi,ne ministrine e kultures FRANCEZE..

Qe nga viti 1965, franca kurre nuk ka paraqitur kenge ne eurovizion, ne gjuhe angleze vetem frengjisht...por sot nje nder kengeve te zgjedhura, u vendos te kenohet ne english..reagime,dhe tone te ashpra u paraqiten nga ministrite,dhe publiku francez......rrezikon anulimi, i vajtjes drejt beogradit....


Po SHQIPERIA, si do prezantohet ne kete fest europian?ne SHqip apo English?
une preferoj qe kenga shqiptare,te prezantohet ne origjinal,ashtu sic kendojne pak shtete me traditasi: grece, izrael,england,france,serbi....si e llogjikoni,pjesmarrjen e shqiperise dhe a do ishte mire qe te kendohej shqip, atje? dhe a do ishte mire qe ket here,te kendohet per nji horizont te paster,dhe jo si gjithmon me vajtim,e rikthim nga e kaluara?......
Back to top
belgium
Tue Apr 22 2008, 10:34pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
kosova a duhet te marre pjese ne eurovizion?
Back to top
SYZEZA
Mon Apr 28 2008, 11:03am

Registered Member #828
Joined: Tue May 15 2007, 09:55am

Posts: 291
UN MENDOJ SE SHQIPNIJA DUHET TE MARRE PJESE ME TEKST NE SHQIP SE ME NJAT TEKST KANGA KA FITU VENDIN E PARE NE FESTIVAL.
KURSE KOSOVA NORMALISHT QE DUHET ME MARR PJESE, E SI NJI SHTET NE VEDI SE TASHMA ASHT NJI SHTET NE VEDI.
Back to top
visho
Mon Apr 28 2008, 11:21am

Registered Member #1144
Joined: Fri Aug 24 2007, 09:47pm

Posts: 2064
edhe un jam pro pjesmarrjes se Kosoves ne festival e sa per kangen ton te bajn ca te dejn se na jena msu me ba ca nuk bajn te tjert ose me ja ba qefin te tjerveBack to top
::bud::
Mon Apr 28 2008, 11:31amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Belgjium kush po e qan kryet per France mar burre se France per kange asht "0" nuk ja thojne hiq.

Kosova me doemos qe duhet me marre pjese.

Kurse shqipria amn mas na delnime Labe e me vegla muzikore primitive. (ta marrin ne Scoci nji Sharki ma mas te dalin si vjet me lekur dhijet???
Te tregojm pak ART dhe koreografi.
Si thu dhe ti belgium kanga duhet te kete nji subject Optimist dhe jo mjerimi.

(pa daulle ju lutem)
Back to top
belgium
Mon Apr 28 2008, 11:42am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
::bud:: ka shkruar:

Belgjium kush po e qan kryet per France mar burre se France per kange asht "0" nuk ja thojne hiq.

Kosova me doemos qe duhet me marre pjese.

Kurse shqipria amn mas na delnime Labe e me vegla muzikore primitive. (ta marrin ne Scoci nji Sharki ma mas te dalin si vjet me lekur dhijet???
Te tregojm pak ART dhe koreografi.
Si thu dhe ti belgium kanga duhet te kete nji subject Optimist dhe jo mjerimi.

(pa daulle ju lutem)


hhahahahahaha bud si ma e konsideroke francen zero per kange? ti munesh me thane se njerezi e kan veshtir me e kuptu frangjishten se per mu kanget franceze jan nr one!

bud ket rradhe te dalin me dajre ma mire e klarinete ose te vejne pleqt e krujes se te siguroj se fitojn hhahahahhaahahahaha
Back to top
::bud::
Sat May 10 2008, 09:33pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
hahahahaa..... qa te dejn te vene ma per mu. Jo ma mas ma merr per te keq Franceset as qe i shkon ne mend me kendu Anglisht.


Ja nje lajm i mire per te gjithe neve. Realiteti asht qe SHQIPERIA ka qene i vetmi shtet qe i ka thane vota IRLANDES vitin e kalume (ndoshta kam nis sms gabim une hahahaaa)
************************************************
Kurse simjet kanga e Irlandes ka me permend Shqiperin ne textin e tyre.
***********************************************
(Ashk kange me te ba me qeshe)
Back to top
anna31
Sat May 10 2008, 10:29pm
Registered Member #1668
Joined: Thu Feb 21 2008, 08:26pm

Posts: 259
mendoj qe te kendohet shqip, dhe Kosova per ket vit , nu mundet me u paraqit, pasi ka disa rregulla paraqitje te kenges ne Eurovozion, nje fare afati, dhe mendoj se nuk jane paraqit, sa per next festival, besoj shume, dhe ka me ken nji gja e pa imagjinume me fitu Olta Boka, e meja hap rrugen te tanve me ardh n`Shqiperi next year.t` shpresojme.....

It is never too late to be what you might have been.

Back to top
Edmond-Cela
Sun May 11 2008, 03:58pm
Rrushi


Registered Member #977
Joined: Mon Jul 30 2007, 10:12am

Posts: 3038
shqip dhe vetem shqip. asht turp me ja hek vleren zanit te bukur shqiptar

Pa Buk e Pa uje Rri, por Pa Bukuroshet e ShkodraOnline nuk Mund te Rri!!


Back to top
zjermi
Mon May 12 2008, 12:44am

Registered Member #1293
Joined: Mon Oct 01 2007, 04:38am

Posts: 2976
a e dini daten me ma thane taman kur asht festivali

ti o pellum simbol i paqes,
nder shekuj popujt t'kane rrespektu
ndalo pak ti n'shkodren teme
nje mesazhe urim prej meje me ju dergu.
dje prej jush une jam nda
ne vend t'huej per me lulzu
nje premtim prindve ju kam ba
sa te jem gjalle me i nderu!
(marre nga ZEST)

Back to top
belgium
Tue May 13 2008, 12:53am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
zjermi ka shkruar:

a e dini daten me ma thane taman kur asht festivali


fillon me 20 maj....zjermi.
Back to top
BRUNJA_USA
Tue May 13 2008, 01:00am
MRS.

Registered Member #1062
Joined: Sat Aug 11 2007, 02:54am

Posts: 1395
edhe une mendoj se shqiperia duhet me marr pjes me kenge ne gjuhen shqipe dhe jo ne nje gjuhe tjeter sepse i humb edhe lezeti kanges ....sa per kosoven shpresoj qe te marr pjes si shtet i pavarun ashtu sic eshte tashme .....

when ur in love u cant fall asleep cause reality is better than ur dreams !!!!!!!!!
Back to top
::bud::
Fri May 16 2008, 10:31pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
A eshte kjo kanga Shqiptare per Eurovisionin?

trokit ketu
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sat May 17 2008, 10:57am


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Une mendoj se asht ok me e kendu ne gjuhe angleze po kjo me kusht qe kengetari/kengetarja te kene nje aksent te lehte jo si rrik ndoci vitin e kalum edhe ai ma ....tash sa vjet ne amerike me e fole ashtu marre dreqi e hangert...

I care and I wish well!

Back to top
::bud::
Sat May 17 2008, 11:15amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
hahahahahahhahahah.............. acat

accent bastadh.... wwwwaaaaaooowooowaoaoaoaoowwwaaa...
Back to top
*Princess*
Sat May 17 2008, 02:20pm

Registered Member #1282
Joined: Thu Sep 27 2007, 11:03am

Posts: 1998
une shpresoj qe kenga te vleresohet shume,ashtu si e kane vleresu gazetaret e tan eropes kur e kane nigju para disa ditesh,por a sju duket shume e trishtume si kenge???????
Si nuk e zgjodhen tpakten nje kenge me ritem per ne eurovizion,pasi atje ato pelqehen,edhe vjet kenga ka kene shume me trishtim,si pelqejne kujt kshtu tesh.......

Do te jepja jeten per te mos vdekur kurre...
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2206 sec, 0.0534 of that for queries. DB queries: 57. Memory Usage: 2,881kB