Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Shkodranët nëpër Botë dhe ne Trojet Shqiptare :: Arbreshet
 
<< Previous thread | Next thread >>
"Arbreshet e Italise ,dhe Historia e tyre 560 vjeçare"
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
lissandro
Mon Aug 08 2011, 02:42pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Dokumentar mbi Arbereshet ne Italisht, dhe Shqip,


Takim me arbereshet pjesa - 1
[ Edited Fri Aug 12 2011, 11:15pm ]

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Mon Aug 08 2011, 02:47pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
ALBANESI DI CALABRIA - COMUNITA' ARBERESHE


Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Mon Aug 08 2011, 02:50pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
TEN - immagini della nostra terra - Albanesi di Calabria PARTE 1

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Mon Aug 08 2011, 02:57pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Anna Stratigò - TEN -immagini della nostra terra - Albanesi di Calabria PARTE 2

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Mon Aug 08 2011, 02:59pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
TEN - immagini della nostra terra - Albanesi di Calabria Parte 3


Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Mon Aug 08 2011, 03:07pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Edhe U jam Arberesh part 1

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Mon Aug 08 2011, 03:08pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Edhe U jam Arberesh part 2

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Mon Aug 08 2011, 03:11pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
ARBERESHET - An answer to some people who sold their blood
Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Mon Aug 08 2011, 03:15pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Arbëresh Villages in Sicily


Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Mon Aug 08 2011, 03:18pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Arbëreshë- Albanians in Southern Italy

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Mon Aug 08 2011, 03:24pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Arberesh WeddingNjeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Mon Aug 08 2011, 03:34pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Mourinho arberesh

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Mon Aug 08 2011, 03:40pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Costumi e colori al festival di miss arberesh 2010 di Spezzano Albanese Cs

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Mon Aug 08 2011, 03:44pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Canzone antica arbereshe GinestraNjeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Mon Aug 08 2011, 03:48pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
SKANDERBEG video by Daniel Jouanisson


Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Mon Aug 08 2011, 03:51pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Lule macë macë - Ardian Trebicka

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Mon Aug 08 2011, 04:01pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
O E BUKURA MORE - Historia e kenges 600 vjecare Arebreshe


Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Wed Aug 10 2011, 07:12pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Valle Valle san benedetto ullano arberesh arbereshe

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Fri Aug 12 2011, 11:40pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
piana degli albanesi le mamme dello skanderbergNjeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Fri Aug 12 2011, 11:53pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
PIANA DEGLI ALBANESI (PALERMO)- AN ALBANIAN CORNER IN THE HEART OF SICILY
Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
lissandro
Fri Aug 19 2011, 04:05pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
AACL delegation visits an Arbëresh Village in Italy
Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
::bud::
Fri Jan 04 2013, 07:56pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
ARBERESH POLYPHONY FROM BASILICATA - D'AMATO/BRESESCIA/SCUTARIAlbum Tracks

1. Ce M'pe Ti Zog Sod-Vallja
2. I Bukurithi Shesh-Chant D'Amour
3. Pllasi Lart-Vjesh
4. Ish E Vini Sher Meria-Chant De Travail
5. Vajta Spexan-Chant Saturique
6. Vemi Ka Vreshta Bashka Bashka-Chant D'Amour
7. Prejem Kriet-Vjesh
8. Jema Shen Mitrit-Chant Propitiatoire
9. Falemia Sher Meri-Ave Maria, Chant Para-Liturgique
10. Ti Limunore-Chant Satirique Avec La Surdulina
11. Te Shreftit Mushka-Vjesh; Malediction Rituelle Contre Le Mari Etranger
12. Se Ti Mem Oj Mema Ime-Chant D'Un Defile De Mariage
13. Pertikati-Chant Satirique De Carnaval
14. Dolla Mbe Rahj-Vjesh
15. Falemia Sher Meri-Ave Maria, Chant Pararitual De Travail
16. Oj Garofullith-Chant D'Amour
17. Ngana Moterma Te Kroj-Chant Rituel De Travail
18. Ruzari Shen Kostandinit-Chant Para-Liturgique, Chapelet Pour San Costantino
19. Kisha Nje Vashes-Chant Satirique Avec La Surdulina
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2439 sec, 0.0627 of that for queries. DB queries: 55. Memory Usage: 2,928kB