Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Zona e Argetimit :: Muzika
 
<< Previous thread | Next thread >>
A po degradohet muzika sot me gjithfare kengetaresh ?
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
jimm
Sun Mar 01 2009, 03:16pm

Registered Member #2202
Joined: Mon Aug 04 2008, 08:56pm

Posts: 725
un per vedi si nigjoj ma kangt e reja popullore , preferoj me nigju ma mir prej origjinalit grekut turkut romunit etj.
se ishtu nuk ja baj qefin kot kangtarve qe se fusin trunin ne pun me kriju dicka te veten
Back to top
Engel
Sun Mar 01 2009, 03:45pm

Registered Member #2627
Joined: Mon Feb 09 2009, 07:09am

Posts: 2846
kenget e vjetra ose ma mire origjale popullore kane e kene e do te mbesin nje kenaqesi te nje origjinaliteti qe do te vazhdojne te degjohen edhe ne brezat e ardhshem. ndersa tani kush nuk po bahet kengetare,ne shqiperi po pate leke edhe mbrete bahesh.dhe muzika eshte e kopjuar ashtu siq e ka theksuar edhe jimm me lart.

Dashuria esht buka engjejve, therrmiet shpresa njerzimit.


Back to top
belgium
Sun Mar 01 2009, 03:49pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Asht edhe kjos e asnji kangtar sot spo tregohet zemer gjer ne shkoder, eshqipni me u mbledh te gjithe sebashku eme organizu koncerte ne lufte kunder varferise ne shqiperi eshkoder, me kriju ehap fonde per resto zemre per te varfnit q eskajn ndoshta as buke me hanger ne dark!e kjo tregon se sot artistet dhe kengetaret kudo qofshin ne shqiperi ejahst saj jan vec se palo egoiste te gjithe vec per vehte mendojn ...
Back to top
star
Tue Jul 14 2009, 12:06am

Registered Member #2287
Joined: Fri Sep 05 2008, 08:27pm

Posts: 5088
Jo une tham vetem qe po permirsohet dita-dites.Te vjetrat po jane te bukra,por si i thojn gjaja e re asht ma e bukur.
Back to top
Dergutsiani
Tue Jul 14 2009, 11:27am

Registered Member #3136
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:35am

Posts: 3023
Kanget e vjetra jan shummm me te bukra se te rejat sepse ka shumm kangtar te rinj si nuk din me kendu

12 klube ka Shqipnia,por nuk gjen asnji si VLLAZNIA !!!

E kaluara i perket Vdekjes , Enderrat Sperseriten , Jeta Vazhdon...:)

Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1993 sec, 0.0804 of that for queries. DB queries: 41. Memory Usage: 2,624kB