Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Si te ... :: Freeware *Falas vetëm*
 
<< Previous thread | Next thread >>
TORRENTS dhe gjithçka qe ka lidhje me to.
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Al Bundy
Tue Nov 03 2009, 08:19pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Kam vu re se disa forumista,ashtu si edhe une, perdorin torrents per shkarku nga interneti.

Shpejtesia asht e madhe dhe rreziku per mu puth me ndonje virus asht i njejte si me menyrat e tjera te shkarkimeve.Tu ja marre pak doren(pse jo edhe me ndihmen e te tjereve, kerkush nuk ka le i ditun) shkarkimet bahen nji loje femijesh per sa i perket veshtiresise.

Ne tema te tjera me ka ra rasti mi shpjegu se si funsionon.

Ma poshte po baj nje permbledhje.

Gjaja e pare qe duhet me ba eshte shkarkimi i njenit prej ktyne dy programeve trokit ketu ose trokit ketu

Eshte nje program i tille qe ban te mundun shkarkimin e nje filmit,lojet etj.

Mbasi programi te jete shkarku dhe instalu ,duhet me dal me kullote per filmat,muzike,e-book apo ate qe kena qejf me shkarku.
Per kyt ka shume website (public trackers) ku mund te gjehen qa keni nevoje.

Ma te njohunit dhe me database ma te madhe jane Mininova trokit ketu BitSnoop trokit ketu KickAssTorrents trokit ketu ...etj.
Aty gjithçka asht e klasume me kategori.Kur ta gjeni qa keni nevoje klikoni per me pa detajes e file e aty diku keni te shkrume 'Download torrent'.Klikoni ne te.Programi qe ban shkarkimin hapet ne menyre automatike dhe mund t'ju kerkojne 'Save'? ose 'Open?'.Nqs klikoni 'Open' shkarkimi fillon menjehere.Nqs klikoni 'Save',duhet me shku aty ku e rujtet dhe me kliku ne te per me fillu shkarkimi.

Duket e komplikume po duhet vetem me pase guxim me lujte pak dhe e shihni sa thjeshte eshte.

Nqs keni pytje ose kerkoni keshilla besoj se jena disa qe mund te ndihmojme.
Back to top
Al Bundy
Tue Nov 03 2009, 08:24pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Nje pytje kam per ata qe kuptojne se qa jam tu than.

Rregjistrimet te IPTorrents trokit ketu jane mbylle.Nqs kishte pas dikush 'Invites' per aty do ti isha shume mirenjohes.

[ Edited Tue Nov 03 2009, 08:27pm ]Back to top
Al Bundy
Fri Nov 13 2009, 09:43pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Nji lajm qe me siguri me gzon vetem mu ne kete forum po Demonid ka kene torrenti ku kam dowload/upload ma teper se 500 Giga dhe se shpejti ka me ardh prap online mbas disa mujve mungese per arsye teknike trokit ketuBack to top
green_eye
Fri Nov 27 2009, 04:10pm

Registered Member #2513
Joined: Fri Dec 19 2008, 09:58pm

Posts: 42
torrent vetem ne italisht
trokit ketu
trokit ketu

Une shkarkoj ktu filmat te dublume ne italisht
Back to top
Al Bundy
Thu Dec 10 2009, 07:34pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Per lajme te fundit per torrent trokit ketu

Nje korrigjim per Mininoven qe e kam sugjeru ne krye si nder tracker ma te mire.Ka nja dy jave qe ka humb ne gjykate per shkelje te drejtash autorit dhe asht detyru me fshi 9O% te file-ve.Ose thane ndrysh miliona filma,albume,programe etj:(

Megjithat nji mbyllet e 10 hapen.

Back to top
Al Bundy
Sun Dec 13 2009, 02:42pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Yes yes yes.Demonoid is back!!! Ma i mire se Mininova dhe PiratBay te marrun bashke. trokit ketuBack to top
Al Bundy
Mon Mar 29 2010, 06:45pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Update mbi sitet qe mbajne torrent files ose torrent search engines.

trokit ketu Serach engine ma e mira qe ekzison.

Ma te miret qe jane publike jane:

EZTV trokit ketu Per serite televizive.
KickAssTorrents trokit ketu
IsoHunt trokit ketu

Tracker private Demonoid trokit ketu Ma i miri i te gjithe torrenteve!!

The ma se fundi The Pirat Bay trokit ketu per shume kohe nr 1 ne bote.

Informacionet ma te fundit nga bota e torrentit jane trokit ketu

Per me pa nqs jane hape rregjistrimet neper tracker privat trokit ketuBack to top
::bud::
Fri Apr 30 2010, 10:39pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Miri74 e shtova Torrentz te searchi i toolbarit... sa me te shkrutu ishte qellimi se jan ba tan gropa.
Back to top
Al Bundy
Sat May 01 2010, 09:57pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Cool bud!!Back to top
WORLD
Mon Oct 04 2010, 07:35pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Miri, flm per kete sherbim... ka pas disa probleme me serverat, por me te rejat e fundit qe kishe vu, kryva pune ..

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Al Bundy
Mon Oct 04 2010, 07:37pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Cool World. M'bahet qejfi qe paske kry pune.Back to top
ShKoDrAn_NyC
Fri May 27 2011, 03:35pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
Un per vedi perdori torrentz trokit ketu m'duket tesh e kan ba torrentz.eu pershkak te copyright laws ne US. Aty shkarkoj filma, muzike, shows etc. Its good cause you can go here and search for anything you want and you get the links to any filesharing website like demonoid or piratebay. Its like a hub for all the filesharing websites. Try it out. but before download bittorrent or muTorrent on the links Miri74 posted. There is nothing better than free movies!!! LOL

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
OLIVE OYL
Fri May 27 2011, 06:53pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
ShKoDrAn_NyC ka shkruar:

Un per vedi perdori torrentz trokit ketu m'duket tesh e kan ba torrentz.eu pershkak te copyright laws ne US. Aty shkarkoj filma, muzike, shows etc. Its good cause you can go here and search for anything you want and you get the links to any filesharing website like demonoid or piratebay. Its like a hub for all the filesharing websites. Try it out. but before download bittorrent or muTorrent on the links Miri74 posted. There is nothing better than free movies!!! LOLParzoten, e dina se e ke msu mir anglishten sa ke fillu edhe me mendu anglisht, por te lutem te bash perpjekje me shkru shqip per arsye se jo tan dijne e kuptojne anglisht.
Faleminderit***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
ShKoDrAn_NyC
Tue May 31 2011, 01:12pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
OLIVE OYL ka shkruar:

ShKoDrAn_NyC ka shkruar:

Un per vedi perdori torrentz trokit ketu m'duket tesh e kan ba torrentz.eu pershkak te copyright laws ne US. Aty shkarkoj filma, muzike, shows etc. Its good cause you can go here and search for anything you want and you get the links to any filesharing website like demonoid or piratebay. Its like a hub for all the filesharing websites. Try it out. but before download bittorrent or muTorrent on the links Miri74 posted. There is nothing better than free movies!!! LOLParzoten, e dina se e ke msu mir anglishten sa ke fillu edhe me mendu anglisht, por te lutem te bash perpjekje me shkru shqip per arsye se jo tan dijne e kuptojne anglisht.
FaleminderitOK naqe do mundohem sa ma pak anglisht e sa ma shum shqip. Vec me ta ba qejfin ty.

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
OLIVE OYL
Tue May 31 2011, 01:22pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
ShKoDrAn_NyC ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

ShKoDrAn_NyC ka shkruar:

Un per vedi perdori torrentz trokit ketu m'duket tesh e kan ba torrentz.eu pershkak te copyright laws ne US. Aty shkarkoj filma, muzike, shows etc. Its good cause you can go here and search for anything you want and you get the links to any filesharing website like demonoid or piratebay. Its like a hub for all the filesharing websites. Try it out. but before download bittorrent or muTorrent on the links Miri74 posted. There is nothing better than free movies!!! LOLParzoten, e dina se e ke msu mir anglishten sa ke fillu edhe me mendu anglisht, por te lutem te bash perpjekje me shkru shqip per arsye se jo tan dijne e kuptojne anglisht.
FaleminderitOK naqe do mundohem sa ma pak anglisht e sa ma shum shqip. Vec me ta ba qejfin ty.Brravoooo meritan nji (drinks)
Per pak anglisht ner shprehje, lidheza etj je Ok***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
ShKoDrAn_NyC
Tue May 31 2011, 01:26pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
Falemners per birren.

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
Al Bundy
Sun Jun 05 2011, 07:38pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
ShKoDrAn_NyC ka shkruar:

Un per vedi perdori torrentz trokit ketu m'duket tesh e kan ba torrentz.eu pershkak te copyright laws ne US. Aty shkarkoj filma, muzike, shows etc. Its good cause you can go here and search for anything you want and you get the links to any filesharing website like demonoid or piratebay. Its like a hub for all the filesharing websites. Try it out. but before download bittorrent or muTorrent on the links Miri74 posted. There is nothing better than free movies!!! LOLtorrentz.eu asht motori i kerkimit nr 1 edhe per mu. Ne pergjithsi mbas kerkimit drejtohem per te PiratBay.
Ne vend te dyte asht Demonoid.

Tesh "free movies" po thona se MPAA na i kishte rras ndonje duzine avoketnish mbas prapanicet me dit me na i gjet gjurmet.
Back to top
ShKoDrAn_NyC
Mon Jun 06 2011, 07:23pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
Miri74 ka shkruar:

ShKoDrAn_NyC ka shkruar:

Un per vedi perdori torrentz trokit ketu m'duket tesh e kan ba torrentz.eu pershkak te copyright laws ne US. Aty shkarkoj filma, muzike, shows etc. Its good cause you can go here and search for anything you want and you get the links to any filesharing website like demonoid or piratebay. Its like a hub for all the filesharing websites. Try it out. but before download bittorrent or muTorrent on the links Miri74 posted. There is nothing better than free movies!!! LOLtorrentz.eu asht motori i kerkimit nr 1 edhe per mu. Ne pergjithsi mbas kerkimit drejtohem per te PiratBay.
Ne vend te dyte asht Demonoid.

Tesh "free movies" po thona se MPAA na i kishte rras ndonje duzine avoketnish mbas prapanicet me dit me na i gjet gjurmet.
Me tan ato filma e muzike qe kam shkarku deri tesh i kisha hanger do gjoba te mira. LOL. Imagjino kam ble apostafat a 2 TeraByte external Hard-Drive vetem per filma e per muzike. HAHA

Piratebay e kam perdor por nuk shkoj atje shpesh, (vetem kur ka ndonje film qe se kajn other websites) se ka shume pop-ups e shume adware e spyware.


Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
Al Bundy
Mon Jun 06 2011, 09:54pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
ShKoDrAn_NyC ka shkruar:

Miri74 ka shkruar:

ShKoDrAn_NyC ka shkruar:

Un per vedi perdori torrentz trokit ketu m'duket tesh e kan ba torrentz.eu pershkak te copyright laws ne US. Aty shkarkoj filma, muzike, shows etc. Its good cause you can go here and search for anything you want and you get the links to any filesharing website like demonoid or piratebay. Its like a hub for all the filesharing websites. Try it out. but before download bittorrent or muTorrent on the links Miri74 posted. There is nothing better than free movies!!! LOLtorrentz.eu asht motori i kerkimit nr 1 edhe per mu. Ne pergjithsi mbas kerkimit drejtohem per te PiratBay.
Ne vend te dyte asht Demonoid.

Tesh "free movies" po thona se MPAA na i kishte rras ndonje duzine avoketnish mbas prapanicet me dit me na i gjet gjurmet.
...

Piratebay e kam perdor...... se ka shume pop-ups e shume adware e spyware.
Zghidhja e ktij problemit e ka emrin Firefox. Mos me thuj se ke navigator Internet Explorer se me kishe zhgenjy/P
Back to top
SuperGirl
Mon Jun 06 2011, 09:59pm
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
Ba me pas IE i shkova direkt ne USA e i bana namin
Jo per gja po mezi punon forumi me IE. ta bjen shpirtin n'maje t'hundes.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
ShKoDrAn_NyC
Thu Jun 09 2011, 02:06pm
>>>>ALBO 4 EVER<<<<

Registered Member #956
Joined: Thu Jul 26 2007, 05:15pm

Posts: 4917
HAHAHAHHA. Prite zot me punu me IE. Ktu te puna s'kam ca baj se s'mundem me instalu Firefox se asht ne network kompjuteri e s'kam admin rights se fill edhe ktu Firefox.

Por sado i mire qe eshte Firefox prap problemi i adware and spyware qendron. Plus qe shume websites hapin files e shkarkojne lloj lloj marrinash pa i pa ti hic.

Un kam kohe qe kam ndermend me instalu linux OS. Asht ma i mire persa i perket navigimit te internetit. Edhe browser asht shume ma i mire se IE and Firefox bashke. Po kur te me dalin do kohe e kur ta instaloj tesh po ju tregoj ma shume se si asht.

E ti shemja siper kur dush hajde ne USA se adalet kam me ba n'ty.

Light travels faster than sound. That is why some people appear BRIGHT until you hear them SPEAK

Back to top
lissandro
Tue Jul 05 2011, 08:41pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
Flm Shkodran-Nyc.

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2773 sec, 0.0778 of that for queries. DB queries: 61. Memory Usage: 3,029kB