Forums
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
::bud::
Fri Oct 02 2009, 08:59amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Qdo gja "me te hedhun"!!!

Me ban shumë përshtypje fakti qe gati në cdo zyre sherbimi publik apo edhe dyqane kerkojne "me ta hedhe" nga cdo ane me shkak per te fitu ndonje lek.
Kyt veprim e bajn edhe shum shitsa neper dyqane, qe sapo e shofin ndoshta qe vjen nga jashte ja qojne cmimin mallrave.

Nuk e di a jam i vetmi qe kam kyt pershtypje por mu ne Shkoder me duket se shum gjana bahen "me te hedhun" nuk ka ma ndergjegje apo humanizem.

Ne spital duhesh me pagu per me pa nje pacient.
Kamarjeret nuk te perfillin apo nuk bajn sherbim siq duhet (vetem nese i len bashish te mire)
Cdo gja ecen "me te njoftun", po nuk njofte kend "ta kane hedh"

Me ka ba pershtypje qe edhe kur shkon nje i moshum me marr pensjonin, "detyrohen" me i dhane pak bakshish sporteslistes sepse thone qe nuk me ban hile po i dhashe nje lek.
A asht e drejt kjo? Apo asht gabimi i vete popullit qe i ka llastu ne kyt menyre.

ASGJA NUK BAHET PA LEK!!!


[ Edited Fri Oct 02 2009, 09:05am ]
Back to top
L - N
Fri Oct 02 2009, 09:24am
Registered Member #1228
Joined: Wed Sep 12 2007, 10:00am

Posts: 10623
::bud:: ka shkruar:

Qdo gja "me te hedhun"!!!

Me ban shumë përshtypje fakti qe gati në cdo zyre sherbimi publik apo edhe dyqane kerkojne "me ta hedhe" nga cdo ane me shkak per te fitu ndonje lek.
Kyt veprim e bajn edhe shum shitsa neper dyqane, qe sapo e shofin ndoshta qe vjen nga jashte ja qojne cmimin mallrave.

Nuk e di a jam i vetmi qe kam kyt pershtypje por mu ne Shkoder me duket se shum gjana bahen "me te hedhun" nuk ka ma ndergjegje apo humanizem.

Ne spital duhesh me pagu per me pa nje pacient.
Kamarjeret nuk te perfillin apo nuk bajn sherbim siq duhet (vetem nese i len bashish te mire)
Cdo gja ecen "me te njoftun", po nuk njofte kend "ta kane hedh"

Me ka ba pershtypje qe edhe kur shkon nje i moshum me marr pensjonin, detyrohen me i dhane bakshish sporteslites sepse thone qe nuk me ban hile po i dhashe nje lek
A asht e drejt kjo? Apo asht gabimi i vete popullit qe i ka llastu.

ASGJA NUK BAHET PA LEK!!!
T'pershnes per temen e goditun

Ke drejte zotni inerum ::bud:: sepse sa here qi shkoj atje e perjetoj nji gja te till, pervec se nji pjese e mire e tregtarve shkodrane e kane adoptu krejt hapun vesin e keq te mashtrimit disa edhe shkojn deri aty sa ne sherbimin e tyne munohen hapun me te qerru, me ka nodh vjet ne Velipoje me shku ne nji lokal ne 10 te darks me grune e me porosit kasata e kamarieri me na pru akullore, biles me insistu me i hanger se jane isoj, dhe rrefuzote me pranu e me pa se pse kerkoshim kasata, apo ne nji rast tjeter shkoj me ble buk te zeze e zotnia me jep buk te bardh por pjesen e lkostres siper e kishte te zeze, normalisht i thashe zotni un jam tu kerku buk te zeze, e t'ma kthen ik mor djale se nuk e baj un buken ne daq mere ne mos e daq ik e na len n'pun tone, pra pervec mashtrimit jane edhe munohen me te qerru por jane edhe jashtzakonisht shum te paedukate.

Nejse asht ba e mods sidomos per ne emigrantat qe jetojm ne veri te europs ne vecanti se na tradhton lkura e bardh e ftyrs qe sa hyn ne dyqan me pyte per nji artikull ta dyfishon ose ta shton shpejt e shpejt nji 30% tr cmimit si per ushqime si per cdo gja tjetr, si shkove ne dyqane si shkove ne zdrale si shkove ne rus.

Prej padijes sepse prej vete rrethanave te perbamjes t'popullsis por edhe historise, si dikure qe gjithkush asht pa ba polic edhe per sa i perket tregtise gjithkush asht ba e ka mu ba tregtare, nuk ka nji edukate tregtiet, nuk ka asnji pergjegjsi konkurrencet, nuk ka asnji moral shoqnore, e nuk ka mi tana shtet qe me detyru cdo tregtare me ju vu cmimet cdo gjaje qe shitet si ne dyqane si ne treg si ne restorante e kafe.

Per sa i perket Humanizmit dhe vlerave morale nuk du me zgjat shum por po rreflektoj me nji fenomen qe nodh vetem ne shqipni, per festa qoshin shtetnore qoshin fetare tana cmimet e ushqimeve cohen ne tregun Shqiptare qe ne tan boten nodh e kunerta.

Shkurt zotni i nerum edhe punen e tregtise na Shqiptarte e kena kape si ne fillim demokracine e emigracionin, qe anojm me padijen tone kundrejt tana ekstremeve ma te shemtume, gjithsesi shpresoj e uroj qe kjo periudhe te jete periudh tranzicioni dhe tregtia te mos shifet vetem si objekt fiteset me cdo mnyre por te mshtet ne etike, sherbim e vlera si profesion i mirfillte si asht ne tane boten.

Shpresoj e uroj qe nji dite jo fort te largt edhe tregtari shkodrane e Shqiptare ne pergjithsi te vijn koha e ta konsiderojn blersin e konsumatorin si MRETIN (SHprehje tregtarit ne tregjet e zhvillume nerkomtare) ashtu si e meriton sepse vete tregtia e mirqenja e tij dhe e tan shoqnise varet te tregtia si profesion i mirfillte me itikete, edukate e pa mashtrime abuzuse.

Ne fun te funit heret a vone tregtart e ktij lloji kn me kuptu se jan tuj ja ftof konsumatorit e shum prej nesh lene qi nuk blejm por flas personalisht i denoj e kurr s'me shef ai tregtare ne dyqan, butike apo ne restorant te tij ne qoft se shof e ndij abuzim te cfardo llojit.


Ju pershnes tanve. Ju falemnders per shoqnin tuej, e ju prift e mara tanve pa perjashtim. Kam ndryshue shpin, e kam shkue me shpi te
... Me vjen keq po s'kam mundsi me u dukt ma ktej parit. Ju pershnes me mirnjohje e dashamirsi.

Back to top
Ultra-Shkodrane
Sun Apr 25 2010, 10:48am
Registered Member #3169
Joined: Sat Jul 18 2009, 05:40pm

Posts: 106
Ju emigrantat bani shum gabim qi ritni cdo gja perfekte mrena natet, pa ritni njihere mar njerz se dan kohe mu rregullu gjanat, apa harrut se deri dje s'kena as as uj e as drita, e as shtet ar vetem diktature e rrevulucione. Avash avash tana tash pa rregullohen dhe mashtrusit kan me humb sepse nuk i dan kush dhe jo tane njerzit mashtrohen kollaj sat
Back to top
belgium
Thu Sep 30 2010, 02:05pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Ultra-Shkodrane ka shkruar:

Ju emigrantat bani shum gabim qi ritni cdo gja perfekte mrena natet, pa ritni njihere mar njerz se dan kohe mu rregullu gjanat, apa harrut se deri dje s'kena as as uj e as drita, e as shtet ar vetem diktature e rrevulucione. Avash avash tana tash pa rregullohen dhe mashtrusit kan me humb sepse nuk i dan kush dhe jo tane njerzit mashtrohen kollaj sat


Plotsisht dacord me ty jam ..
sepse sot ne shkoder po me vjen mire qe t pakten ka fillu ndergjeqsimi i njerezve dhe cdo dit po injorohen palo tipat mashtrusa .
Back to top
MiCoLjA
Tue Nov 30 2010, 12:46pm


Registered Member #2543
Joined: Wed Jan 07 2009, 11:20am

Posts: 9792
aman o zot qa hina te kto tema nejse mashtrusat po ju tregoj nji rast shum konkret at nat q ekam te holly dolme jasht e bukur doshin fmit me ble ata senet qe bajn drita si i keni pa ne foto mori holly te vetat dhe kur shkova un me e marr e mora dhe dosha me pagu ojo bate £3 dhe un i dhash 5 £ me kthevi nji paund kusur ne moment holly e vuni re kyt gja edhe e pyt shitesin me fal i thot sa ishte ? edhe pa i than asigja ne lidhje me kusurin shitesi tha po tha me fal edhe me dha nji paund tjeter pra nuk asht vetem ne shkoder kjo gja ndodh edhe te ne shitesi dote me na hell sy per sy si i thojn kshuqe mas u alarmoni kot nuk ediskutoj se ne shqiperi ka shum po mas kujtoni se knej nuk i bajn kta gjana

a po sa i perket spitaleve dhe zyrave te shtetit me ju hek kapelen se asht cdo gja me drejtesi te pakten persa kam pa un dhe anglija mesa di un shquhet si personat me te edukum kur vjena puna te zyret sepse majn rradhen

[ Edited Tue Nov 30 2010, 12:49pm ]

Each year we spend togther
Each day that passes by
Our partnership grows stronger
Together forever You and I


Back to top
::bud::
Thu Dec 02 2010, 02:49amRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
kurse ktu Micole edhe ne farmaci dojn me i fal naj lek.
spo flas per spitale se ba mas me ja la doren tuj fillu te roja, te infermjrerja nuk mundesh me e pa njirin tand ne spital. Spo flas mandej per ata qe shtrohen. Ata hin me dhima tjra e dalin me zmener se si met nji kryq lekut ne xhep
Back to top
lissandro
Wed Aug 31 2011, 06:17pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
::bud:: ka shkruar:

kurse ktu Micole edhe ne farmaci dojn me i fal naj lek.
spo flas per spitale se ba mas me ja la doren tuj fillu te roja, te infermjrerja nuk mundesh me e pa njirin tand ne spital. Spo flas mandej per ata qe shtrohen. Ata hin me dhima tjra e dalin me zmener se si met nji kryq lekut ne xhep
Hahahah amen ::bud:: epo ne shqipni asht si menyre jeteset tash me dhan pare per gjdo gje .... po me than te drejten e kan pak fajin edhe populli qe i ka mesu se nji qytetar me dasht me pa ken ne spital, psh i thot urdhno e pije nji kafe dhe me mas me len me prit se nuk kam koh hahahah

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
SYZEZA
Fri Sep 16 2011, 11:46am

Registered Member #828
Joined: Tue May 15 2007, 09:55am

Posts: 291
Simas mejet faji nuk asht kurr i vetem njenes pal. 50% e kan fajin njerezit qe me il lag buzen atij tjetrit qe me te ndejt gati e 50% e ka fajin ana tjeter qe tash i asht ba tradit me marr. Nji shembull: Nji shoqe e jemja lindi e tan kohen e trajtunen normal mjeku e infermjeret. Diten qe doli, shkoi i vjehrri me i dhan pare mjekut. Ne fakt mjeku nuk i kishte lyp kergja e punen e vet e kishte ba deri ne fun, po ky gjithsesi i dha pare (e mjeku normal qe i mori fill). Po edhe un, te kishte ardh i vjehrri e me m'than" Faleminders prej tejet qe ma ke ndihmu nusen, çe 50.000,00 leke" do i kisha marr fill.
Back to top
OLIVE OYL
Fri Sep 16 2011, 12:00pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
SYZEZA ka shkruar:

Simas mejet faji nuk asht kurr i vetem njenes pal. 50% e kan fajin njerezit qe me il lag buzen atij tjetrit qe me te ndejt gati e 50% e ka fajin ana tjeter qe tash i asht ba tradit me marr. Nji shembull: Nji shoqe e jemja lindi e tan kohen e trajtunen normal mjeku e infermjeret. Diten qe doli, shkoi i vjehrri me i dhan pare mjekut. Ne fakt mjeku nuk i kishte lyp kergja e punen e vet e kishte ba deri ne fun, po ky gjithsesi i dha pare (e mjeku normal qe i mori fill). Po edhe un, te kishte ardh i vjehrri e me m'than" Faleminders prej tejet qe ma ke ndihmu nusen, çe 50.000,00 leke" do i kisha marr fill.
Are you f kiddin me?
hahahahahahahahahhahahaah pse mas mi marr?jan per shyqyr qe ka pshtu shndosh ahhahaha edhe un neser kur te bahem gjykatse a pedagoge keni me ardh me mthan 'qe njita 1000 euro per shyqyr qe e mora provimin' ose 'qe ita 50 000 euro per shyqyr qe nuk mdhe 80 vjet burg po mthe 75'***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
lissandro
Fri Sep 16 2011, 01:01pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
OLIVE OYL ka shkruar:

SYZEZA ka shkruar:

Simas mejet faji nuk asht kurr i vetem njenes pal. 50% e kan fajin njerezit qe me il lag buzen atij tjetrit qe me te ndejt gati e 50% e ka fajin ana tjeter qe tash i asht ba tradit me marr. Nji shembull: Nji shoqe e jemja lindi e tan kohen e trajtunen normal mjeku e infermjeret. Diten qe doli, shkoi i vjehrri me i dhan pare mjekut. Ne fakt mjeku nuk i kishte lyp kergja e punen e vet e kishte ba deri ne fun, po ky gjithsesi i dha pare (e mjeku normal qe i mori fill). Po edhe un, te kishte ardh i vjehrri e me m'than" Faleminders prej tejet qe ma ke ndihmu nusen, çe 50.000,00 leke" do i kisha marr fill.
Are you f kiddin me?
hahahahahahahahahhahahaah pse mas mi marr?jan per shyqyr qe ka pshtu shndosh ahhahaha edhe un neser kur te bahem gjykatse a pedagoge keni me ardh me mthan 'qe njita 1000 euro per shyqyr qe e mora provimin' ose 'qe ita 50 000 euro per shyqyr qe nuk mdhe 80 vjet burg po mthe 75'
Bobo edhe pa suposoke nji figure te vogel €50 000 sa e hungry per pare

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
SYZEZA
Fri Sep 16 2011, 01:04pm

Registered Member #828
Joined: Tue May 15 2007, 09:55am

Posts: 291
ah, aty i meriton masandej :*

[ Edited Fri Sep 16 2011, 01:05pm ]
Back to top
OLIVE OYL
Fri Sep 16 2011, 01:21pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
lissandro ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

SYZEZA ka shkruar:

Simas mejet faji nuk asht kurr i vetem njenes pal. 50% e kan fajin njerezit qe me il lag buzen atij tjetrit qe me te ndejt gati e 50% e ka fajin ana tjeter qe tash i asht ba tradit me marr. Nji shembull: Nji shoqe e jemja lindi e tan kohen e trajtunen normal mjeku e infermjeret. Diten qe doli, shkoi i vjehrri me i dhan pare mjekut. Ne fakt mjeku nuk i kishte lyp kergja e punen e vet e kishte ba deri ne fun, po ky gjithsesi i dha pare (e mjeku normal qe i mori fill). Po edhe un, te kishte ardh i vjehrri e me m'than" Faleminders prej tejet qe ma ke ndihmu nusen, çe 50.000,00 leke" do i kisha marr fill.
Are you f kiddin me?
hahahahahahahahahhahahaah pse mas mi marr?jan per shyqyr qe ka pshtu shndosh ahhahaha edhe un neser kur te bahem gjykatse a pedagoge keni me ardh me mthan 'qe njita 1000 euro per shyqyr qe e mora provimin' ose 'qe ita 50 000 euro per shyqyr qe nuk mdhe 80 vjet burg po mthe 75'
Bobo edhe pa suposoke nji figure te vogel €50 000 sa e hungry per pareok tash qe i mort vesht si i kam punt ishtu thonju tjerve po njoft naken i dajm fifty fifty un 70 perqind ju 30 perqind hahahahahahahhahaha hahahaha***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
- Stella -
Fri Sep 16 2011, 01:25pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
OLIVE OYL ka shkruar:

lissandro ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

SYZEZA ka shkruar:

Simas mejet faji nuk asht kurr i vetem njenes pal. 50% e kan fajin njerezit qe me il lag buzen atij tjetrit qe me te ndejt gati e 50% e ka fajin ana tjeter qe tash i asht ba tradit me marr. Nji shembull: Nji shoqe e jemja lindi e tan kohen e trajtunen normal mjeku e infermjeret. Diten qe doli, shkoi i vjehrri me i dhan pare mjekut. Ne fakt mjeku nuk i kishte lyp kergja e punen e vet e kishte ba deri ne fun, po ky gjithsesi i dha pare (e mjeku normal qe i mori fill). Po edhe un, te kishte ardh i vjehrri e me m'than" Faleminders prej tejet qe ma ke ndihmu nusen, çe 50.000,00 leke" do i kisha marr fill.
Are you f kiddin me?
hahahahahahahahahhahahaah pse mas mi marr?jan per shyqyr qe ka pshtu shndosh ahhahaha edhe un neser kur te bahem gjykatse a pedagoge keni me ardh me mthan 'qe njita 1000 euro per shyqyr qe e mora provimin' ose 'qe ita 50 000 euro per shyqyr qe nuk mdhe 80 vjet burg po mthe 75'
Bobo edhe pa suposoke nji figure te vogel €50 000 sa e hungry per pareok tash qe i mort vesht si i kam punt ishtu thonju tjerve po njoft naken i dajm fifty fifty un 70 perqind ju 30 perqind hahahahahahahhahaha hahahaha


Oli mi da "fifty fity e un 70 e ju 30 perqind si i bjen me ken ? ke xjerr stil te ri llogaritje leksh a ?


Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
lissandro
Fri Sep 16 2011, 01:29pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
OLIVE OYL ka shkruar:

lissandro ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

SYZEZA ka shkruar:

Simas mejet faji nuk asht kurr i vetem njenes pal. 50% e kan fajin njerezit qe me il lag buzen atij tjetrit qe me te ndejt gati e 50% e ka fajin ana tjeter qe tash i asht ba tradit me marr. Nji shembull: Nji shoqe e jemja lindi e tan kohen e trajtunen normal mjeku e infermjeret. Diten qe doli, shkoi i vjehrri me i dhan pare mjekut. Ne fakt mjeku nuk i kishte lyp kergja e punen e vet e kishte ba deri ne fun, po ky gjithsesi i dha pare (e mjeku normal qe i mori fill). Po edhe un, te kishte ardh i vjehrri e me m'than" Faleminders prej tejet qe ma ke ndihmu nusen, çe 50.000,00 leke" do i kisha marr fill.
Are you f kiddin me?
hahahahahahahahahhahahaah pse mas mi marr?jan per shyqyr qe ka pshtu shndosh ahhahaha edhe un neser kur te bahem gjykatse a pedagoge keni me ardh me mthan 'qe njita 1000 euro per shyqyr qe e mora provimin' ose 'qe ita 50 000 euro per shyqyr qe nuk mdhe 80 vjet burg po mthe 75'
Bobo edhe pa suposoke nji figure te vogel €50 000 sa e hungry per pareok tash qe i mort vesht si i kam punt ishtu thonju tjerve po njoft naken i dajm fifty fifty un 70 perqind ju 30 perqind hahahahahahahhahaha hahahaha
O gjys per gjys ose per ndryshe ai miku te bajn denimin

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
OLIVE OYL
Fri Sep 16 2011, 01:41pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
lissandro ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

lissandro ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

SYZEZA ka shkruar:

Simas mejet faji nuk asht kurr i vetem njenes pal. 50% e kan fajin njerezit qe me il lag buzen atij tjetrit qe me te ndejt gati e 50% e ka fajin ana tjeter qe tash i asht ba tradit me marr. Nji shembull: Nji shoqe e jemja lindi e tan kohen e trajtunen normal mjeku e infermjeret. Diten qe doli, shkoi i vjehrri me i dhan pare mjekut. Ne fakt mjeku nuk i kishte lyp kergja e punen e vet e kishte ba deri ne fun, po ky gjithsesi i dha pare (e mjeku normal qe i mori fill). Po edhe un, te kishte ardh i vjehrri e me m'than" Faleminders prej tejet qe ma ke ndihmu nusen, çe 50.000,00 leke" do i kisha marr fill.
Are you f kiddin me?
hahahahahahahahahhahahaah pse mas mi marr?jan per shyqyr qe ka pshtu shndosh ahhahaha edhe un neser kur te bahem gjykatse a pedagoge keni me ardh me mthan 'qe njita 1000 euro per shyqyr qe e mora provimin' ose 'qe ita 50 000 euro per shyqyr qe nuk mdhe 80 vjet burg po mthe 75'
Bobo edhe pa suposoke nji figure te vogel €50 000 sa e hungry per pareok tash qe i mort vesht si i kam punt ishtu thonju tjerve po njoft naken i dajm fifty fifty un 70 perqind ju 30 perqind hahahahahahahhahaha hahahaha
O gjys per gjys ose per ndryshe ai miku te bajn deniminndac mu mlusin aahahahhahah aj miku gjen mik tjeter***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
lissandro
Fri Sep 16 2011, 01:59pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
OLIVE OYL ka shkruar:

lissandro ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

lissandro ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

SYZEZA ka shkruar:

Simas mejet faji nuk asht kurr i vetem njenes pal. 50% e kan fajin njerezit qe me il lag buzen atij tjetrit qe me te ndejt gati e 50% e ka fajin ana tjeter qe tash i asht ba tradit me marr. Nji shembull: Nji shoqe e jemja lindi e tan kohen e trajtunen normal mjeku e infermjeret. Diten qe doli, shkoi i vjehrri me i dhan pare mjekut. Ne fakt mjeku nuk i kishte lyp kergja e punen e vet e kishte ba deri ne fun, po ky gjithsesi i dha pare (e mjeku normal qe i mori fill). Po edhe un, te kishte ardh i vjehrri e me m'than" Faleminders prej tejet qe ma ke ndihmu nusen, çe 50.000,00 leke" do i kisha marr fill.
Are you f kiddin me?
hahahahahahahahahhahahaah pse mas mi marr?jan per shyqyr qe ka pshtu shndosh ahhahaha edhe un neser kur te bahem gjykatse a pedagoge keni me ardh me mthan 'qe njita 1000 euro per shyqyr qe e mora provimin' ose 'qe ita 50 000 euro per shyqyr qe nuk mdhe 80 vjet burg po mthe 75'
Bobo edhe pa suposoke nji figure te vogel €50 000 sa e hungry per pareok tash qe i mort vesht si i kam punt ishtu thonju tjerve po njoft naken i dajm fifty fifty un 70 perqind ju 30 perqind hahahahahahahhahaha hahahaha
O gjys per gjys ose per ndryshe ai miku te bajn deniminndac mu mlusin aahahahhahah aj miku gjen mik tjeter
hahahhah u have good negotiation skills, ateher pra €45 000

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
OLIVE OYL
Fri Sep 16 2011, 02:05pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
lissandro ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

lissandro ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

lissandro ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

SYZEZA ka shkruar:

Simas mejet faji nuk asht kurr i vetem njenes pal. 50% e kan fajin njerezit qe me il lag buzen atij tjetrit qe me te ndejt gati e 50% e ka fajin ana tjeter qe tash i asht ba tradit me marr. Nji shembull: Nji shoqe e jemja lindi e tan kohen e trajtunen normal mjeku e infermjeret. Diten qe doli, shkoi i vjehrri me i dhan pare mjekut. Ne fakt mjeku nuk i kishte lyp kergja e punen e vet e kishte ba deri ne fun, po ky gjithsesi i dha pare (e mjeku normal qe i mori fill). Po edhe un, te kishte ardh i vjehrri e me m'than" Faleminders prej tejet qe ma ke ndihmu nusen, çe 50.000,00 leke" do i kisha marr fill.
Are you f kiddin me?
hahahahahahahahahhahahaah pse mas mi marr?jan per shyqyr qe ka pshtu shndosh ahhahaha edhe un neser kur te bahem gjykatse a pedagoge keni me ardh me mthan 'qe njita 1000 euro per shyqyr qe e mora provimin' ose 'qe ita 50 000 euro per shyqyr qe nuk mdhe 80 vjet burg po mthe 75'
Bobo edhe pa suposoke nji figure te vogel €50 000 sa e hungry per pareok tash qe i mort vesht si i kam punt ishtu thonju tjerve po njoft naken i dajm fifty fifty un 70 perqind ju 30 perqind hahahahahahahhahaha hahahaha
O gjys per gjys ose per ndryshe ai miku te bajn deniminndac mu mlusin aahahahhahah aj miku gjen mik tjeter
hahahhah u have good negotiation skills, ateher pra €45 000po pse mar burr dan me mdhan kaq shum hahahaahah ma mir merr 10 000 euro se 5 000 ke pak ahahahahhaha***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
lissandro
Fri Sep 16 2011, 02:18pm
The pursuit of Happyness

Registered Member #1963
Joined: Sat Jun 07 2008, 04:27pm

Posts: 4764
OLIVE OYL ka shkruar:

lissandro ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

lissandro ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

lissandro ka shkruar:

OLIVE OYL ka shkruar:

SYZEZA ka shkruar:

Simas mejet faji nuk asht kurr i vetem njenes pal. 50% e kan fajin njerezit qe me il lag buzen atij tjetrit qe me te ndejt gati e 50% e ka fajin ana tjeter qe tash i asht ba tradit me marr. Nji shembull: Nji shoqe e jemja lindi e tan kohen e trajtunen normal mjeku e infermjeret. Diten qe doli, shkoi i vjehrri me i dhan pare mjekut. Ne fakt mjeku nuk i kishte lyp kergja e punen e vet e kishte ba deri ne fun, po ky gjithsesi i dha pare (e mjeku normal qe i mori fill). Po edhe un, te kishte ardh i vjehrri e me m'than" Faleminders prej tejet qe ma ke ndihmu nusen, çe 50.000,00 leke" do i kisha marr fill.
Are you f kiddin me?
hahahahahahahahahhahahaah pse mas mi marr?jan per shyqyr qe ka pshtu shndosh ahhahaha edhe un neser kur te bahem gjykatse a pedagoge keni me ardh me mthan 'qe njita 1000 euro per shyqyr qe e mora provimin' ose 'qe ita 50 000 euro per shyqyr qe nuk mdhe 80 vjet burg po mthe 75'
Bobo edhe pa suposoke nji figure te vogel €50 000 sa e hungry per pareok tash qe i mort vesht si i kam punt ishtu thonju tjerve po njoft naken i dajm fifty fifty un 70 perqind ju 30 perqind hahahahahahahhahaha hahahaha
O gjys per gjys ose per ndryshe ai miku te bajn deniminndac mu mlusin aahahahhahah aj miku gjen mik tjeter
hahahhah u have good negotiation skills, ateher pra €45 000po pse mar burr dan me mdhan kaq shum hahahaahah ma mir merr 10 000 euro se 5 000 ke pak ahahahahhahaPa ti the 50. 000 nuk ban
ateher thash mbase per 45 000 mbase pa te mushet menja

Njeriu vlen sa di, e din sa mban mend
Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2106 sec, 0.0277 of that for queries. DB queries: 58. Memory Usage: 3,024kB