Forums
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
Dergutsiani
Tue Jul 14 2009, 07:18pm

Registered Member #3136
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:35am

Posts: 3023
Ne banesen time te lezetshme
tash shtrihem me te shume e etshme
pa kuzhine e pa vitrine
pa pasqyre e pa klime
pa sallon e pa ballkon
vec nje shtrat po kjo mjafton.

REF:
Bashke ne shtratin tim antik
ku dikur ne flenim bashke
driten e ndali perden e leshoj
dhe me tjetrin shtrihem tash
nje llambe afer e pa stres
mengjesin me te e pres
nese ti ndjehesh keq
me kete kenge te pershendes.

Ne banesen time te vjeter
tash une jam me nje tjeter
pa tepih pa telefon
e as zilja nuk punon
pa sallon e pa ballkon
vec nje shtrat po kjo mjafton.

REF:
Bashke ne shtratin tim antik
ku dikur ne flenim bashke
driten e ndali perden e leshoj
dhe me tjetrin shtrihem tash
nje llambe afer e pa stres
mengjesin me te e pres
nese ti ndjehesh keq
me kete kenge te pershendes


12 klube ka Shqipnia,por nuk gjen asnji si VLLAZNIA !!!

E kaluara i perket Vdekjes , Enderrat Sperseriten , Jeta Vazhdon...:)

Back to top
Dergutsiani
Tue Jul 14 2009, 07:19pm

Registered Member #3136
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:35am

Posts: 3023
ouuu
ditet me te mira i kalojvetem me ty
oret dhe minutat si harrojjj
mbylli syt ti te me
ndjesh ti gjithon jam me tyy
me kerko me kerkooo
te lutem me kupto kur nuk te
e mbaj inat dhe pse lotet i fshehh
ohouu
un e di nje perqafim nga ty sa
shum qe me mungon

ref2#. vetem ty te kam zemer tyy
arohu me pran te shoh ne syy
mos ki frig te kam shpirt
jam ok te kisha dhe ste kisha

mmm ohh sa dua te me thuash te dua
sa dua te me thuash tani
baby ti je ajo qe me mungon… tiihh

ref4#. vetem ty te kam zemer tyy
arohu me pran te shoh ne syy
mos ki frig te kam shpirt
jam ok te kaam shptirt kisha dhe ste kisha


12 klube ka Shqipnia,por nuk gjen asnji si VLLAZNIA !!!

E kaluara i perket Vdekjes , Enderrat Sperseriten , Jeta Vazhdon...:)

Back to top
Dergutsiani
Tue Jul 14 2009, 07:22pm

Registered Member #3136
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:35am

Posts: 3023
C’me shikon ashtu
si ndonje skifter
qe zogjet e vegjel
nen kthetra i merr

Je teper xheloze
per te qene e mire
pra me ler te qete
kur jam duke pire
kur jam duke pire.

(Refreni)
Ti s’mund ta pushtosh
kaq shpejt zemren time
si konkuistadori
ameriken latine,
ta kam vjedhun zemren
une ty me revole
pak si shpesh me thua
se jammmmmmmmmm
AL KAPONE !

Me dukesh si bleta
qe me ushqen me mjalte
e pastaj me djeg
me ferken e zjarrte

Keshillat e mia
vashe mos i harro
prandaj korrigjohu
e mos me zemero.


12 klube ka Shqipnia,por nuk gjen asnji si VLLAZNIA !!!

E kaluara i perket Vdekjes , Enderrat Sperseriten , Jeta Vazhdon...:)

Back to top
Dergutsiani
Tue Jul 14 2009, 07:22pm

Registered Member #3136
Joined: Tue Jul 07 2009, 07:35am

Posts: 3023
Ne Kitare Teli I Keputur,
Ndali Kengen Me Te Bukur,
Por See Ndali,
Shiun Ne Kete Qytet.

Ku Je Buza E Paputhur,
Dashuria Ime E Humbur,
Nemes Te Rruges,
Une Po Lagem Vet.

I Harruar,
Si Nje Nje Leter E Djegur,
Ne Kete Rruge,
Pa Adrese Kam Mbetur.

E Urrej,
Shiun Kur Bie,
Se Nje Here Me Fiku
Nje Zjarr,
Nje Zjarr Dashurie.

I Urrej,
Lotet E Mij,
Vetem Se I Ngjajne Shiut,
Qe Me Ndau Nga Ti.

Dashuria Qe Ish Dikur,
Mbet Kornize Pa Pikture,
Qe Askund Nuk E Shoh Ne Mur,

I Harruar,
Si Nje Nje Leter E Djegur,
Ne Kete Rruge,
Pa Adrese Kam Mbetur.

E Urrej,
Shiun Kur Bie,
Se Nje Here Me Fiku
Nje Zjarr,
Nje Zjarr Dashurie.

I Urrej,
Lotet E Mij,
Vetem Se I Ngjajne Shiut.

E Urrej,
Shiun Kur Bie,
Se Nje Here Me Fiku
Nje Zjarr,
Nje Zjarr Dashurie.

I Urrej,
Lotet E Mij,
Vetem Se I Ngjajne Shiut,
Qe Me Ndau Nga Ti.

Ti Ndoshta Ishe Nje Rrufe,
Qe Erdhe Shpejte,
Dhe Ku Shkove Nuk E Dita,
As Se Dij,
Por Kengen Dhe Shpresen,
I Le Te Treten
Neper Shi.
Kja asht kanga e preferume e jemja

12 klube ka Shqipnia,por nuk gjen asnji si VLLAZNIA !!!

E kaluara i perket Vdekjes , Enderrat Sperseriten , Jeta Vazhdon...:)

Back to top
❤Bambolina❤
Sat Aug 22 2009, 11:42am

Registered Member #2929
Joined: Thu Apr 30 2009, 12:35pm

Posts: 3631
I will not make the same mistakes that you did
I will not let myself
Cause my heart so much misery
I will not break the way you did,
You fell so hard
I've learned the hard way
To never let it get that far

Because of you
I never stray too far from the sidewalk
Because of you
I learned to play on the safe side so I don't get hurt
Because of you
I find it hard to trust not only me, but everyone around me
Because of you
I am afraid

I lose my way
And it's not too long before you point it out
I cannot cry
Because I know that's weakness in your eyes
I'm forced to fake
A smile, a laugh everyday of my life
My heart can't possibly break
When it wasn't even whole to start with

Because of you
I never stray too far from the sidewalk
Because of you
I learned to play on the safe side so I don't get hurt
Because of you
I find it hard to trust not only me, but everyone around me
Because of you
I am afraid

I watched you die
I heard you cry every night in your sleep
I was so young
You should have known better than to lean on me
You never thought of anyone else
You just saw your pain
And now I cry in the middle of the night
For the same damn thing

Because of you
I never stray too far from the sidewalk
Because of you
I learned to play on the safe side so I don't get hurt
Because of you
I try my hardest just to forget everything
Because of you
I don't know how to let anyone else in
Because of you
I'm ashamed of my life because it's empty
Because of you
I am afraid

Because of you
Because of you

Back to top
❤Bambolina❤
Sat Aug 22 2009, 11:43am

Registered Member #2929
Joined: Thu Apr 30 2009, 12:35pm

Posts: 3631
Run

I’ll sing it one last time for you
Then we really have to go
You’ve been the only thing that’s right
In all I’ve done

And I can barely look at you
But every single time I do
I know we’ll make it anywhere
Away from here

Light up, light up
As if you have a choice
Even if you cannot hear my voice
I’ll be right beside you dear

Louder louder
And we’ll run for our lives
I can hardly speak I understand
Why you can’t raise your voice to say

To think I might not see those eyes
Makes it so hard not to cry
And as we say our long goodbye
I nearly do

Light up, light up
As if you have a choice
Even if you cannot hear my voice
I’ll be right beside you dear

Louder louder
And we’ll run for our lives
I can hardly speak I understand
Why you can’t raise your voice to say

Slower slower
We don’t have time for that
All I want is to find an easier way
To get out of our little heads


Have heart my dear
We’re bound to be afraid
Even if it’s just for a few days
Making up for all this mess

Light up, light up
As if you have a choice
Even if you cannot hear my voice
I’ll be right beside you dear

Traduzione
Run
Lo canterò un’ultima volta per te
poi dovremo andare davvero
sei stata l’unica cosa che va bene
in tutto ciò che ho fatto

E riesco a malapena a guardarti
ma ogni volta che lo faccio
so che ce la faremo ovunque
lontano da qui

Accendi, accendi
come se avessi scelta
anche se non puoi sentire la mia voce
ti sarò accanto cara

Più forte più forte
e correremo per le nostre vite
Riesco appena a parlare capisco
perché non possa alzare la tua voce per dire

Pensare che potrei non vedere quegli occhi
rende difficile non piangere
e mentre ci diciamo il nostro lungo arrivederci
sono sul punto di farlo

Accendi, accendi
come se avessi scelta
anche se non puoi sentire la mia voce
ti sarò accanto cara

Più forte più forte
e correremo per le nostre vite
Riesco appena a parlare capisco
perché non possa alzare la tua voce per dire

Rallenta, rallenta
Non abbiamo tempo per questo
Tutto ciò che voglio è trovare un modo più semplice
per uscire dalle nostre piccole teste

Fatti coraggio mia cara
Dobbiamo aver paura
anche se solo per pochi giorni
rimettendo insieme tutta questa confusione


[ Edited Sat Aug 22 2009, 11:44am ]
Back to top
❤Bambolina❤
Sat Aug 22 2009, 11:48am

Registered Member #2929
Joined: Thu Apr 30 2009, 12:35pm

Posts: 3631
greta koci-zbulo sekretin..
pije pije detin te zbulosh sekretin
zemër e etur ke për te me gjetur

sot e zbulova sekretin
me mori malli për detin
ndaj aty te me kerkosh

se zbuloj un krejt sekretin
me kërko ne gjith bregdetin
sa u lodha të mos thuash

ika,ika ika te deti te mali
si cigare fika endrrat e një djali
po prap ai me kërkon
(ti nuk fshihesh dot
se je yll qe vezullon)

erdha,erdha erdha te bregu te vala
u bëra sirene,rreshqita si ngjala
sme kap dot ky djali shkrete

pije pije detin
te zbulosh sekretin,
zemër e etur
ke për te me gjetur

pije pije detin,
te nxjerresh sikletin
kjo krip e tretur
te bën me te etur

kot mundohesh more djal
se un tretem nëpër vale
kot me ndjek ti ne çdo hap

Back to top
Mbreteresha
Sat Sep 05 2009, 11:21pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531
o sa mire qe jam shqiptar
o sa mire qe jam shqiptar o hejjjjjjjjjjjjjj

falemnderit nana ime
ne ket vend krenar me linde
falemnderit toke e bardh
ku jam lind e rrit shqiptar

ne shipri e boten mbar
o sa mire qe jam shqiptar
o sa mire qe jam shqiptar

tungjatjeta fush e male
per ju rreh zemra shqiptare
tungjatjeta shqiptari
ti je djelli syve te mi....

por lezeti ma i madh eshte me ndi zanin e itij kangtari te madh,prandaj po e bashkangjis me videoklip


Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
☼sunshine
Wed Mar 17 2010, 05:46pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
La Bouche- Be My Lover

Chorus
La da da dee da da da da
La da da dee da da da da
La da da dee da
La da da da dee da
La da da dee da da da da da

Be my lover
Wanna be me lover

Verse1
Looking back on all the time we spent together
You oughta know right now if you wanna be my lover
Wanna be my lover
Go ahead and take your time, boy you gotta feel secure
Before I make you mine, baby, you have to be sure
You wanna be my lover, wanna be my lover, wanna be my lover

Chorusx2
La da da dee da da da da
La da da dee da da da da
La da da dee da
La da da da dee da
La da da dee da da da da da

Bridge:
A ha ye heyee wanna be my lover
A ha ye heyee wanna be my lover
A ha ye heyee wanna be my lover
A ha ye heyee wanna be my lover

Rap
I must confess
Girl, yes, I wanna be your lover
Take a chance, my love is like no other
On the dancefloor getting down
Hold tight, I'll never let you down
My love is definitely the key
Like boyz ii men Im on bended knee
Loving you, not like your brother, aw yeah
I wanna be your lover

Verse2
I hear what you say, I see what you do
I know everything I need to know about you
And I want you to know that it's telling me
You wanna be my lover

Chorusx1
Bridgex1
Oh be my lover yeeeeehhhh.
Until the end of time, wont you be mine on mine,
Oh be my lover, I know you wanna be my love, I know you wanna be miiine.
Chorusx1
Bridgex1
Oh be my lover, yeeehhhh.* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
::bud::
Sat Apr 17 2010, 10:03pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
Degjo kengen kety

Kënga:


"Lulet e Majit"

Nje ditë të bukur maji unë ty të takova
Tek po rrije futur nën një lule
Lulet e majit për ty i ëndërrova
Lumturinë në shpirt veç ti ma fute.
(2 herë)

Por tani je vyshkur më s'ke erë
Lulet e tua për mua s'kanë mëe vlerë

Nuk je ti lulja e bukur e ditës së Majit
Por je lulja e këngëes sime të vajit
(2 herë)

Më kujtohen ditët kur rinia
Sa herë rrëmbehet ajo nga dashuria
Ishe e vogël atëherë vajza ime
S'mendoje tjetër veçse për ëndërrime

S'më harrohen ditët kur rinia
Sa herë rrëmbehet ajo nga dashuria
Ishe e vogeë atëhere vajza ime
S'mendoje tjetër veçse per ëndërrime

Por tani je vyshkur me s'ke erë
Lulet e tua per mua s'kanë me vlerë

Do të kujtoj përherë moj lulja ime
Ndonëse je kaq larg kësaj zemrës sime
(2 herë)
Back to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sat Apr 17 2010, 10:06pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
::bud:: ka shkruar:

Degjo kengen kety

Kënga:


"Lulet e Majit"

Nje ditë të bukur maji unë ty të takova
Tek po rrije futur nën një lule
Lulet e majit për ty i ëndërrova
Lumturinë në shpirt veç ti ma fute.
(2 herë)

Por tani je vyshkur më s'ke erë
Lulet e tua për mua s'kanë mëe vlerë

Nuk je ti lulja e bukur e ditës së Majit
Por je lulja e këngëes sime të vajit
(2 herë)

Më kujtohen ditët kur rinia
Sa herë rrëmbehet ajo nga dashuria
Ishe e vogël atëherë vajza ime
S'mendoje tjetër veçse për ëndërrime

S'më harrohen ditët kur rinia
Sa herë rrëmbehet ajo nga dashuria
Ishe e vogeë atëhere vajza ime
S'mendoje tjetër veçse per ëndërrime

Por tani je vyshkur me s'ke erë
Lulet e tua per mua s'kanë me vlerë

Do të kujtoj përherë moj lulja ime
Ndonëse je kaq larg kësaj zemrës sime
(2 herë)


Shume tekst i thjeshte po domethanes dhe prekes love it!
Thank you se mundena me e kendu se shpesh i ngaterroj fjalet

I care and I wish well!

Back to top
::bud::
Sat Apr 17 2010, 10:18pmRegistered Member #1092
Joined: Wed Aug 15 2007, 12:46pm

Posts: 10533
trokit ketu
Back to top
☼sunshine
Wed Aug 04 2010, 08:32am
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Simpatia - Edona Llalloshi

Ne Flokë,
Mbuloja Trupin,
Të Bëja Zap Mendimet E Mia,
Lidhesha Fort Për Zemrën Tënde,
Simpatia, Sipatia.

As S’u Puthëm,
As S’u Prekëm,
Nuk Dinim Vallë,
çështë Me Dashtë,
Shkonim Në Shkollë, Vinim Tok,
90ditë U Ulëm Bashkë.

Më Rastësi Prëknim Gjunjët,
Natës Gjumi Deri
Zemër,
Sërish Nesër Kur Të Takoja,
Më Zintë Turpi Që Të ëndrroja.

Vetëm Sytë Të Kujtoj,
Të Humbur Në Përgjërime,
Të Gjelbër Nën Kaçurrela,
Përmbi Ballin Tënd Të Bukur.

Seç Ma Fshehë Emrin Tënd,
Të Bukur N’ato ëndëra Fëmirije,
Sot I Qeshëm Turpit Të Djeshëm,
Nuk Më Njeh Më Simpatia.

Deri Ne Flokë, Mbuloja Trupin,
Të Bëja Zap Mendimet E Mia,
Lidhesha Fort Për Zemrën Tënde,
Simpatia, Sipatia.
:X

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2909 sec, 0.0811 of that for queries. DB queries: 50. Memory Usage: 2,832kB