Forums
Go to page  1 2 3 4 5 ... 26 27 28
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
- Stella -
Wed Sep 01 2010, 08:21pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
L€OÑ ka shkruar:

Stellina ka shkruar:

Ci sono cose che non puoi vedere
con gli occhi:
devi vederle con il cuore
e questo non è facile.
Se ritrovi lo spirito della giovinezza
dentro di te,
con i ricordi di adesso e i sogni di allora,
potrai farlo rivivere
e cercare una strada nell'avventura
che chiamiamo vita,
verso un destino migliore.
E il tuo cuore non sarà mai stanco
né vecchio...

e bukur .


Flm Leon,mpelqej edhe mu,do ta lexoj librin prej ku e mora


[ Edited Wed Sep 01 2010, 08:22pm ]

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
WORLD
Thu Sep 16 2010, 11:39am
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Bie shi- sa bukur. Të dua.

Në shtëpi bashkë do të rrimë:

Asgjë s'na pëlqen më fort ty e mua

Tani që po ikën kjo stinë.Bie shi. Taksitë vijnë e venë.

Shkasin autobusët në asfalt

Dhe rimorkiatorët përmbi Senë

Zhurmojnë... sa s'kuptohet një fjalë!Sa bukur: bie shi. Mbaj vesh

Shiun që troket ritmikisht

E xhamin pikë-pikë godet...

Ti më buzëqesh dhembshurisht.Të dua. Oh, zhurmë e shiut vjeshtak,

Dënet si dikush që po shkon!

Ti do të ikësh prej meje pas pak:

Thua se shiu në sy të rigon.


Francis Carco - Bie shi


[ Edited Thu Sep 16 2010, 11:40am ]

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
Mbreteresha
Fri Sep 17 2010, 03:51pm
Love and Peace !!

Registered Member #2649
Joined: Sun Feb 15 2009, 09:55am

Posts: 8531

=((
Te fala atdheut

Mike e dashur,te fala mu bej miqve
mikeve qe aq u deshem
te fala mu bej te gjitheve
dhe pleqeve te vjeter..!

Atyre mu bej te fala shume,
mu thuaj se shpesh i kam menduar,
dhe fjalet e juaja te urta
mu thuaj nuk i kam harruar

Te fala mu bej dasmoreve
mu thuaj svij dot ne gosti
nuk pije dot me ju atje
as vere as raki

Te fala mu bej gjakesoreve
mu thuaj se jua kam falur gjaqet
Bese me mua gjithmone do kene
skane pse tju kuqen faqet

Te fala mu bej maleve
udheve mu bej te fala
lumejve,detit,dallgeve,
mu thuaj se nuk ju harroj kurre!

Te fala mu bej gjameve,
ah'njerezve qe shkojne ne zi,
mu thuaj se me ju une qaje
edhe ne keto largesi

Te fala mike e dashur,te fala
cdo pellemb toke te atije dheu
ku endrrat i shoh cdo nate...
te fala mi bej ATDHEUT.


Nese veprimet e tua , motivojne te tjeret per te jetuar, per te mesuar, per te punuar... ti je nje LIDER !!
Back to top
OLIVE OYL
Mon Sep 20 2010, 08:12pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Sonte
Kur yjet të kenë mbështetur
kokën tek hëna
Kur sytë e pafuqishëm
të të jenë mbyllur
nga heshtja e madhërishme e natës.
Do të vij tek ty,
të shëtisim bashkë
në mbretërinë e ëndrrave.
***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
☼sunshine
Mon Sep 20 2010, 10:49pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539
Olive Oyl ka shkruar:

Sonte
Kur yjet të kenë mbështetur
kokën tek hëna
Kur sytë e pafuqishëm
të të jenë mbyllur
nga heshtja e madhërishme e natës.
Do të vij tek ty,
të shëtisim bashkë
në mbretërinë e ëndrrave.buon viaggio :X

* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
OLIVE OYL
Mon Sep 20 2010, 10:54pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
hahahahhah grazie vado ee***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
cherry-girl
Mon Sep 20 2010, 10:59pm
Qershi Shkodret

Registered Member #3130
Joined: Sun Jul 05 2009, 07:25pm

Posts: 7264
Olive Oyl ka shkruar:

Sonte
Kur yjet të kenë mbështetur
kokën tek hëna
Kur sytë e pafuqishëm
të të jenë mbyllur
nga heshtja e madhërishme e natës.
Do të vij tek ty,
të shëtisim bashkë
në mbretërinë e ëndrrave.nice one :xBack to top
OLIVE OYL
Mon Sep 20 2010, 11:09pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
tash ju e meritoni edhe nji tjeter.kja a per shoqet e mija te forumit

E lane te re nje fjale te vjeter
latinet, qe s'i njohim ne
Mos e merzit kurre nje femer
Se simpatine e Zotit s'ke.....***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Tue Sep 21 2010, 08:42pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
po ju pershndes tanve se e saf se kan fillu kta temat...

Mi puthe buzet gjer ne dhembje
Tani duhen sheruar
Po s'me sherove gjer ne mbremje
Ta marrim dhe me shtruar

Perpara ke naten e tere
E mira ime, ti
Ajo cka mbetet per tu bere
eshte puthja mbushur shpirtesi...
Heindrich Heine***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
L€OÑ
Tue Sep 21 2010, 08:46pm

Registered Member #3349
Joined: Sat Sep 26 2009, 09:03pm

Posts: 4104
OLIVE flm per poezin ,
Back to top
S~erenity
Thu Sep 23 2010, 10:20pm
~Joy of Life~

Registered Member #2891
Joined: Sun Apr 19 2009, 10:41am

Posts: 5994
L€OÑ ka shkruar:

Stellina ka shkruar:

Ci sono cose che non puoi vedere
con gli occhi:
devi vederle con il cuore
e questo non è facile.
Se ritrovi lo spirito della giovinezza
dentro di te,
con i ricordi di adesso e i sogni di allora,
potrai farlo rivivere
e cercare una strada nell'avventura
che chiamiamo vita,
verso un destino migliore.
E il tuo cuore non sarà mai stanco
né vecchio...

e bukur .


Beautiful darling
Back to top
☼sunshine
Sat Sep 25 2010, 05:13pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539


Fllad Vjeshte..!!

Ne endrren e zgjimit prane bregut te kalter
fluturova sot ne mengjesin vjeshte.....
vala e bregut me freskoi tek ikja me vrap..
mora me vete aromen e detit..
ah mall sa mall...shume mall..
krehri i vjeshtes shkudi floket mbi prehrin tim..
me syt nga qielli u betua..
me premtimin c'do gjethe endrres time..do ti ruaj ..
thelle deri ne zgjimin e pranveres..
me cicerima zogjsh do t'i zgjoj
..serish ..t'i sjell tek Ti..!!
askund tjeter ..as dimrit s'ja fal
as edhe nje rrezes se diellit te vetme..
as edhe lutjes se betimit te henes drite
te jap premtimin ...stina ime vjeshta te dua..
mi ruaj endrrat ne gjirin tend si gjerdan perlash ..
ku nje dite me presin t'i numeroj...
gershetat ledhatimit kurore t'i thur..!
mbi ballin...ngrohte ..ngjyra e vjeshtes...
premtim...perjetesie..!!!

Poezi e marre nga D.S* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
cherry-girl
Sat Sep 25 2010, 05:17pm
Qershi Shkodret

Registered Member #3130
Joined: Sun Jul 05 2009, 07:25pm

Posts: 7264
bukur sunshine :xBack to top
WORLD
Sat Sep 25 2010, 08:22pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
shume e ndjere, sunshine

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
OLIVE OYL
Sat Sep 25 2010, 08:35pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
sunshine komplimenta kisha dasht me dit taman kush e ka shkru***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Sat Sep 25 2010, 08:35pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
sunshine komplimenta kisha dasht me dit taman kush e ka shkru***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Sat Sep 25 2010, 08:38pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Qe edhe pak vargje prej mejet qe me pelqejn shuuuum!!

Jeta asht nji anderr
Qi na e shofim zgjanderr
Zgjandrra asht nji e ken
Qi ne na duket rren
Rrena e t'verteta
Kto i paska jeta
Qi premtuaka ma
E nepka kergja

Prift shkodran shek XVIII***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
WORLD
Sun Sep 26 2010, 08:38pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Per nje cast natyra do kafshoje buzet,

dhe era do ndaloje,

ne krahe pulbardhash mbi det,

ne perdet e nje dritareje te hapur

ne floket e nje vajze.Nje gjethe e kalter do zbrese nga qielli,

lehte,

ngadale.

Eshte stina e reve te bardha,

per ne qe nuk pritem dashurine qe vjen

por kerkuam nje dashuri diku larg

per te vrapuar drejt saj,

per ta ndjekur,

per tu strehuar ne te.

Per ne qe kerkuam nje dashuri qe nuk ekzistonte

vetem per te mos u ndalur ne asnje vend,

vetem per te dashuruar ne çdo vend.

Per ne qe ekzistuam,

vetem per nje dashuri qe pret.Eshte stina e reve te bardha,

per ne qe nuk prekem qiellin asnjehere

por dashuruam,

atje larg, pertej, ne vijen e horizontit,

aty ku qielli prek token.

K.K

MIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
OLIVE OYL
Sun Sep 26 2010, 08:41pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
a ban me shkru emnin e autoit taman parzoten***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Sun Sep 26 2010, 08:46pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
WORLD ka shkruar:

Per nje cast natyra do kafshoje buzet,

dhe era do ndaloje,

ne krahe pulbardhash mbi det,

ne perdet e nje dritareje te hapur

ne floket e nje vajze.Nje gjethe e kalter do zbrese nga qielli,

lehte,

ngadale.

Eshte stina e reve te bardha,

per ne qe nuk pritem dashurine qe vjen

por kerkuam nje dashuri diku larg

per te vrapuar drejt saj,

per ta ndjekur,

per tu strehuar ne te.

Per ne qe kerkuam nje dashuri qe nuk ekzistonte

vetem per te mos u ndalur ne asnje vend,

vetem per te dashuruar ne çdo vend.

Per ne qe ekzistuam,

vetem per nje dashuri qe pret.Eshte stina e reve te bardha,

per ne qe nuk prekem qiellin asnjehere

por dashuruam,

atje larg, pertej, ne vijen e horizontit,

aty ku qielli prek token.

K.K


megjithse kisha pas qef shum me dit kush e ka shkru jo vetem inicialet po te pergezaj se keka shum e bukur***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
WORLD
Sun Sep 26 2010, 08:52pm
Just, SMILE

Registered Member #699
Joined: Fri Apr 20 2007, 07:20pm

Posts: 3824
Kete e ka shkru 1 mik i jemi ....Do ta jepsha emrin, por s'me duket etike qe te jap emrin pa aprovimin e tij. Per ta rujte autoresin e tij kam vu inicaliet...Olive, nuk e njehMIND-OF-THE-WONDERFUL
"Info:fcb- Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike, Shkodër Shqipëri
Cel: +355 67 30 17 299; email: -email-

Back to top
☼sunshine
Mon Sep 27 2010, 10:33pm
(¯`·._.รยภรђเภє._.·´¯)

Registered Member #2555
Joined: Tue Jan 13 2009, 02:25pm

Posts: 11539Nje dite djalli,pus i zi si nata,
vendosi lukun te ndryshonte.
morri krahe engjelli,
ndryshoi emrin,te mos dallonte.

U hoq si viktime,i martirizuar.
lotonte plot naze,pa u irrituar.
Shume vete qe e pane,vertet u erdhi keq,
Sepse nuk e dinin qe ky "engjell" ishte dreq.

E fliste para njerezve,fjale delikate
te tjeret e besuan,qe engjelli kishte faj.
Eh....i genjeu...Sa te tille shohim pedite...
Si engjell veshur...por kujdes,jane DJAJ....

A.R


* * *
O nate e qete...
qe xhiron bosh...
kur degjon frymemarrjen time..
mos mendo..
te luash muziken tende
te vetmis...
une veshtroj qiellin..
duke prit mengjesin..
te vallzoj...me diellin...Back to top
OLIVE OYL
Thu Oct 07 2010, 10:00pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Dikush, pasi e pësoi,
thirri sa u tundën retë:
-Zot, o zot, më mbro nga miqtë,
nga armiqtë mbrohem vetë!

Iliaz Bobaj***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
OLIVE OYL
Thu Oct 07 2010, 10:02pm
Qukulina


Registered Member #4115
Joined: Mon Aug 23 2010, 01:29pm

Posts: 17082
Nji nga te preferumet e mija Nga Charles Baudelaire

Himni i bukurise
A zbret valle nga qielli,a del nga ferr i zi
O bukuri? Syri yt demoniak e hyjnor
nxit per krim te ulet ose kall lumturi
njesoj si gota e veres kur zbret ne kraharor

ti mban ne drite te syrit zjarr edhe debore
ti perhap parfume si muzg e si agim
puthjet e tua jane filter e goja si amfore
qe heroin e ben femije dhe femijen trim

A del valle nga humnera apo zbret nga yjte?
fati pas fustanit si qen te ndjek shtigjesh
ti mbjell paqe e mjerim si asnje e dyte
se ti drejton gjithcka e per asgje s'pergjigjesh

Ardhsh nga qielli a ferri ,a ka rendesi
O bukuri ,perbindesh qe nuk ke te share
nese syri yt a kemba me ngjallin kureshti
per te persosuren qe e dua e kurre s'e kam pare

Nga Djalli a nga Zoti a ka rendesi?Engjell
a sirene ,a ka rendesi nese ti
ritem parfum, drite,O Zana ime e embel
e ben kete ferr te zi disi me pak te zi?


***

I once had a thousand desires,
But in my one desire to know you
all else melted away.


trokit ketu

Back to top
cherry-girl
Thu Oct 07 2010, 10:10pm
Qershi Shkodret

Registered Member #3130
Joined: Sun Jul 05 2009, 07:25pm

Posts: 7264
po vertet asht shum e bukur kjo poezi Olive,,kot ti thojn himni i bukurisBack to top
Go to page  1 2 3 4 5 ... 26 27 28  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2249 sec, 0.0281 of that for queries. DB queries: 64. Memory Usage: 3,138kB