Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Zona e Argetimit :: Muzika
 
<< Previous thread | Next thread >>
Muzika klasike dhe zhanret e saja
Go to page  1 2 3 ... 23 24 25
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
belgium
Thu May 07 2009, 11:55pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
NAILE HOXHA.


[ Edited Fri May 08 2009, 05:24am ]
Back to top
belgium
Thu May 07 2009, 11:57pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
DANUBE BLU -VALSE


[ Edited Fri May 08 2009, 05:25am ]
Back to top
belgium
Thu May 07 2009, 11:58pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
RADETZKY MARCH.[ Edited Fri May 08 2009, 05:25am ]
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 12:00am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123


[ Edited Fri May 08 2009, 05:25am ]
Back to top
**Rusjane**
Fri May 08 2009, 12:01am
" It is not Life that is wrongly made, it is humans that don't live right ! "

Registered Member #404
Joined: Wed Jan 24 2007, 01:33am

Posts: 1615
belgium ka shkruar:

NAILE HOXHA.

flm bel i like this song:D

[ Edited Fri May 08 2009, 05:26am ]
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 12:01am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
VACE ZELA -VALSI I LUMTURISE[ Edited Fri May 08 2009, 05:25am ]
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 12:03am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123


Tish Daija ka lindur më 30 janar 1926 në Shkodër, Shqipëri. Krijimtarinë muzikore e filloi nën tingujt e fizarmonikës. Kompozimet e para janë këngët “Çik, o mori çikë”, “Ndal, bre vash”, “Me lule të bukura”, etj. Shkollën e mesme e kreu në vitin 1947 në qytetin e lindjes. Më 1956, Tish Daija kreu studimet në konservatorin “Çajkovski” të Moskës. Mbas studimeve emërohet në Ministrinë e Arsimit dhe Kulturës. Tish Daija është autor i shumë veprave të mëdha muzikore si, opereta “Lejlaja”, opera “Pranvera”, baleti i parë shqiptar “Halili dhe Hajria”, etj.

Tish Daija ka vdekur në moshën 78 vjeçare.
trokit ketu
asht me u habit s ene origjinal nuk exsiston nji klip ne shqip e kjo pje sasht marre prej boshnjakve dhe texti daton prej 1966....[ Edited Fri May 08 2009, 11:09am ]
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 12:05am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123


[ Edited Fri May 08 2009, 05:27am ]
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 12:09am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
**Rusjane** ka shkruar:

belgium ka shkruar:

NAILE HOXHA.
trokit ketu
flm bel i like this song:D


GEZOHEM naqe se vertet ja vlen nga nje her q eti shikjojm keto kryevepra qe kurre nuk mundena me i zevencu...
trokit ketu
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 12:14am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
Kaq per sonte ju deshiroj nji degjim te kandshem te gjithvE nen tingujt e violines me te famshmet grupin BOND.....


[ Edited Fri May 08 2009, 05:27am ]
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 12:16am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123


[ Edited Fri May 08 2009, 05:27am ]
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 12:17am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123

BOND.

[ Edited Fri May 08 2009, 05:27am ]
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 12:18am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123


[ Edited Fri May 08 2009, 05:26am ]
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 12:19am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
NATEN E MIREEEE....
[ Edited Fri May 08 2009, 05:26am ]
Back to top
**Rusjane**
Fri May 08 2009, 12:38am
" It is not Life that is wrongly made, it is humans that don't live right ! "

Registered Member #404
Joined: Wed Jan 24 2007, 01:33am

Posts: 1615
belgium ka shkruar:

NATEN E MIREEEE....
trokit ketu


te lumshin durt bel flm Naten e mire
Back to top
:::ShkoderZemer
Fri May 08 2009, 05:28am


Registered Member #1
Joined: Mon May 22 2006, 08:16pm

Posts: 1803
Belgium te kam shkruar nje mesazh tek faqja e pare e kesaj temes se si te vendosesh video

http://www.shkodraonline.com/galeria
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 10:48am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
ShkoderZemer ka shkruar:

Belgium te kam shkruar nje mesazh tek faqja e pare e kesaj temes se si te vendosesh video


ok ekam parasysh tash e mrapa se kam ken i zhytun ne muzik sekam pas mendjen ...flm per montazhin shkoderzemer..!

[ Edited Fri May 08 2009, 10:50am ]
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 11:50am

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123


[ Edited Fri May 08 2009, 11:22pm ]
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 06:34pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123


[ Edited Fri May 08 2009, 11:22pm ]
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 06:42pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
ENIO MORRICONE[ Edited Fri May 08 2009, 11:23pm ]
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 06:44pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123


[ Edited Fri May 08 2009, 11:23pm ]
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 06:46pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
BREGOVIC /MORRICONE


[ Edited Fri May 08 2009, 11:24pm ]
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 06:47pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
WILD Horses


[ Edited Fri May 08 2009, 11:24pm ]
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 06:48pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
the mission

[ Edited Fri May 08 2009, 11:24pm ]
Back to top
belgium
Fri May 08 2009, 06:57pm

Registered Member #1142
Joined: Fri Aug 24 2007, 10:19am

Posts: 12123
4stinet


[ Edited Fri May 08 2009, 11:25pm ]
Back to top
Go to page  1 2 3 ... 23 24 25  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2656 sec, 0.0418 of that for queries. DB queries: 59. Memory Usage: 3,025kB