Forums
Shkodra -Lajme - Forum - Chat - Muzik - Radio -Video - TV :: Forums :: Zona e Argetimit :: Muzika
 
<< Previous thread | Next thread >>
Cfare Ju Kujtojne Kenget?
Go to page  1 2
Moderators: :::ShkoderZemer, SuperGirl, babo, ⓐ-ⓒⓐⓣ, Edmond-Cela, ::bud::, ~*Christel*~, Al Bundy, :IROLF:, ::albweb::, OLIVE OYL
Author Post
❤Bambolina❤
Tue Sep 29 2009, 03:27pm

Registered Member #2929
Joined: Thu Apr 30 2009, 12:35pm

Posts: 3631
kurse kyt keng e pelqente shume kusherira ime dhe kyt ver kemi nejt me net te tera duke degju kyt keng dhe duke qar hallet sa her e degjoi me duket sikur jam aty.
Back to top
- Stella -
Tue Sep 29 2009, 07:26pm

Registered Member #3337
Joined: Wed Sep 23 2009, 05:25pm

Posts: 5501
Alessandra Amoroso - Estranei a partire da ieri 8-< =((

Sogno felicità piccole e occhi grandi per vederle
Back to top
Al Bundy
Tue Sep 29 2009, 07:37pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Kjo kanga siper nuk me kujton gja po e lezetshme/Back to top
❤Bambolina❤
Wed Sep 30 2009, 12:33am

Registered Member #2929
Joined: Thu Apr 30 2009, 12:35pm

Posts: 3631
ish dashurin me kujton ato momente qe kalum pak a shume si kjo...ishte nje lidhje shume e veshtir nje dashuri pa nje fund...dhe nje fund i dhimbshem.sa bukur te ishte qe historia jon te perfundonte si kjo kenga
Back to top
dj-bledi
Mon Oct 05 2009, 10:47am

Registered Member #1907
Joined: Sat May 24 2008, 11:20pm

Posts: 1701
Lot pa fund esht nje nga didikimet nga personi ma i shtrenjt i jetes teme.

S'mendoja - Vikena Kamenica[ Edited Mon Oct 26 2009, 09:33pm ]
Back to top
SuperGirl
Mon Oct 19 2009, 12:08am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
'Il mio pensiero' - Ligabue, me kujton dashurine larg njeri tjetrit...cdo vujtje, cdo pike loti, cdo gja plot kuptim qe duket pa asnje kuptim kur je pa te.....


trokit ketuCosa c’entra questo cielo lucido
Che non è mai stato così blu
E chi se ne frega delle nuvole
Mentre qui manchi tu

Pomeriggio spompo di domenica
Come fanno gli altri a stare su
Non arriva neanche un po’ di musica
Quando qui manchi tu

E adesso che sei dovunque sei
Chissà se ti arriva il mio pensiero
Chissà se ne ridi o se ti fa piacere

Cosa c’entra quel tramonto inutile
Non ha l’aria di finire più
E ci tiene a dare il suo spettacolo
Mentre qui manchi tu

Così solo da provare panico
E c’è qualcun\'altra qui con me
Devo avere proprio un aria stupida
Sai come è manchi te

E adesso che sei dovunque sei
Chissà se ti arriva il mio pensiero
Chissà se ne ridi o se ti fa piacere

E adesso che sei dovunque sei
Ridammelo indietro il mio pensiero
Deve esserci un modo per lasciarmi andare

Cosa c’entra questa notte giovane
Non mi cambia niente la tv
E che tristezza che mi fa quel comico
Quando qui manchi tu

E adesso che sei dovunque sei
Chissà se ti arriva il mio pensiero
Chissà se ne ridi o se ti fa piacere

E adesso che sei dovunque sei
Ridammelo indietro il mio pensiero
Deve esserci un modo per lasciarmi andare


[ Edited Mon Oct 19 2009, 12:08am ]Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
LUPEN
Mon Oct 19 2009, 12:15am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
me kujton disa mramje neper pube :-)
COLPA DEL WHISKY

Sarà colpa del whisky
O sarà colpa del caffè
Ma non mi ricordo più
di te
Sarà che questa sera
Fa un freddo micidiale
Sarà che non ho neanche voglia
Di parlare
Ma no non andartene adesso
Non andartene rimani
Dimmi almeno
Dimmi almeno come ti chiami
Ma dài scherzavo dài
Ma cosa ti salta in mente
Ricordo il tuo nome
Perfettamente
Ce l'ho stampato in testa
Fin da quando t'ho veduto
L'amavo già da prima
Prima ancora d'averti conosciuto

Mi piaci tu Mi piaci tu Mi piaci tu
Ma come te lo devo dire
Mi piaci tu Mi piaci tu mi piaci solo tu
Ma come te lo devo dire

Mi piace proprio come sei
E anche quella che vuoi sembrare
Mi piace perché non ce la fai
E allora ti lasci andare
Mi piaci quando fai l'amore
E al buio ti sento respirare
Mi piaci quando riapri gli occhi
E dici di vedere il mare

Mi piaci tu Mi piaci tu Mi piaci tu
Ma come te lo devo dire
Mi piaci tu Mi piaci tu mi piaci solo tu
Ma come te lo devo dire
Mi piaci tu Mi piaci tu Mi piaci tu
Ma come te lo devo dire
Mi piaci tu Mi piaci tu mi piaci solo tu
Ma come te lo devo dire
Te lo devo direEdhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
SuperGirl
Mon Oct 19 2009, 12:20am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
kurse mu kjo me kujton netet ne karaoke:)Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
LUPEN
Mon Oct 19 2009, 12:23am

Registered Member #2813
Joined: Tue Mar 24 2009, 12:56am

Posts: 10264
e vero ,ma ci si cantava anche nei pub :-)


Edhe lumi ka kangen e vet. Nga një herë e zhurmshme dhe e vrullshme: kanga e randë e vajit. Mandej me një rrëmbim gazmor që kënaq çdo gja që natyra ka falun: kanga e hovshme e haresë.
Lot e gaz. Si jeta e njerëzve...

Back to top
SuperGirl
Mon Oct 19 2009, 12:25am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
po po, patjeter.Bre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
SuperGirl
Mon Oct 19 2009, 12:26am
Miss.Felicity!


Registered Member #514
Joined: Thu Feb 15 2007, 10:58am

Posts: 36201
**STELLINA** ka shkruar:

Alessandra Amoroso - Estranei a partire da ieri 8-< =((
kjo me kujton Ciljeten shqiptare. me duket se i ngjan, prandaj truni jem ban ket asosacion...dhe kjo asht normale, por fakti qe nuk me pelqen kjo, ngaqe nuk me pelqen Ciljeta, me shqetesonBre mâ zi kem' pun't tue shkue
Se kto mend vijn' tue u pakue ka vijn' krenat tue u shtue...(Gj.F.)

Back to top
dj-bledi
Mon Oct 26 2009, 09:28pm

Registered Member #1907
Joined: Sat May 24 2008, 11:20pm

Posts: 1701
Shum...


[ Edited Mon Oct 26 2009, 09:34pm ]
Back to top
dj-bledi
Wed Oct 28 2009, 08:07pm

Registered Member #1907
Joined: Sat May 24 2008, 11:20pm

Posts: 1701
dj-bledi ka shkruar:

Per ate qe ma sheron shpirtin .. :-* Dhe per gjithe ata qe jan te dashuruar..ju Prsh..


Diçka qe ndoll veç 1 her ne jet dhe s'kthehet ma kurr
Back to top
dj-bledi
Fri Oct 30 2009, 02:05am

Registered Member #1907
Joined: Sat May 24 2008, 11:20pm

Posts: 1701

Soni Malaj - Shpirti im Binjak

Back to top
❤Bambolina❤
Sat Oct 31 2009, 05:12pm

Registered Member #2929
Joined: Thu Apr 30 2009, 12:35pm

Posts: 3631
me kyt keng me kujtohet kur me ka pershendet dashuria ime e par e vertete...
=((
Back to top
Al Bundy
Wed Mar 17 2010, 06:25pm
Al Bundy


Registered Member #1833
Joined: Tue Apr 22 2008, 10:08pm

Posts: 25133
Adoleshencen e hershme.

Mr. Big-Wild World trokit ketuBack to top
ⓐ-ⓒⓐⓣ
Sat Mar 20 2010, 09:36pm


Registered Member #670
Joined: Sun Apr 15 2007, 12:09am

Posts: 24799
Miri74 ka shkruar:

Adoleshencen e hershme.

Mr. Big-Wild World trokit ketu


Ehhhhhhhhhhhhhhhhhhh edhe mu Miri gjithashtu

I care and I wish well!

Back to top
Go to page  1 2  

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by e107 Forum System
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 12.5779 sec, 1.5773 of that for queries. DB queries: 55. Memory Usage: 2,916kB