Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
Lypësi
Poezi nga Bledar Plori

by Bledar Plori print the content item {PDF=create pdf file of the content item^plugin:content.11}
 9.3 - 12 votes -

Lypësi

Ecën në rrugë i zbathur,
kokën e mbanë mënjanë,
nga uria e jeta i rrahur,
me një dorë të shtrirë.

Kalon në pluhur i palare,
sytë jane vrarë nga lotet,
qëndron ne toke i sharë,
me një dorë te shtrirë.

I trembur njerëzit vështron,
e asnjëherë nuk flet,
me lecka trupin mbulon,
me një dorë te shtrirë.

Nata e ngrysë shtrirë në tokë,
ftohet nga shiu i saj,
një gurë mban përherë nën kokë,
me një dorë te shtrirë.

Afrohet dimri me borë,
e gjen te lodhur e nxirë,
e lë të lagur me kollë,
me një dorë te shtrirë.

Me zemërim shikon qiellin,
e lutet drejt tijë ashtu,
si nëna që kërkon të birin
me një dorë te shtrirë.

Ashtu i nxirë nuk flet,
ne heshtje qendron ne paqe,
si trim vdekjen e pret,
me një dorë te shtrirë!..Nga Bledar PLORI
Student ne vitin e III te fakultetit te drejtesise, universiteti “Luigj Grakuqi”
Mosha 20 vjec
Email : -email-
Kerko ne Google dhe ShkodraOnline.Com
Custom Search
Mire se Vini
Emri i Identifikimit:

Fjalkalimi:
Me Kujto

[ ]
[ ]
Muzik Shkodrane - Sagllam


 
Chat Box
You must be logged in to post comments on this site - please either log in or if you are not registered click here to signup

Lexime te Tjera
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2333 sec, 0.0682 of that for queries. DB queries: 49. Memory Usage: 3,216kB