Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
09
07.2006

Emertimet e vjetra

:::ShkoderZemer
Emertimet e vjetra <------------> Emertimet e Reja

Kiras <------------> Guerrile
Dudas <------------> Ahmet Haxhia
Ndocej <------------> Konferenca e Pezes
Shabanej <------------> Manush Alimani
Tophane <------------> Salo Haili
Re Tejbuna <------------> Lirija
Qafa <------------> 17 Nanduer
Ajasem <------------> Nako Spiro
Bahcallek <------------> 29 Nanduer
Tepe <------------> 10 Korriku
Dracin <------------> Konferenca e Labinotit
Lugucesme <------------> Kongresi I-re Partise
Perash <------------> 8 Nanduer
Arra e Madhe <------------> 1 Maji
Parruce <------------> Qemal Stafa
28 Nanduer <------------> 28 Nanduer
Sarreq <------------> Ndoc Mazi
Rus I Madh <------------> Kongresi I Permetit
Hasan Riza <------------> Vaso Kadija
Gjhadol <------------> Vasil Shanto
Lekaj <------------> Perlat Rexhepi
Ballabane <------------> Tre Heronjte
Badra <------------> Tom Kola
Rus I nalte <------------> 7 Nanduer
Has Hot <------------> 11 Janari
Rus I vogel <------------> Vojo Kushi
Rus Maxhar <------------> Partizani
Dergut <------------> Naim Gjylbegu
Skenderbeg <------------> Skenderbeg

[Submitted by ShkodraOnline]
Komenti 3printer friendly
Comments
Emertimet e vjetra, Anonymous 15 Jul : 12:55 Reply to this

po xhabije si e keni harru krejt
Emertimet e vjetra, :::ShkoderZemer 16 Jul : 05:06 Reply to this

Ne fakt keto emertimet jane marre nga nje Liber botu tesh 6 vjet. Ne ate liber nuk e kishin permend Xhabijen. A ka mundesi te na thoni ketu athere cilat jane emrat e tjere qe perdoren per lagjen XHABIJE .. flm per interesimin
Emertimet e vjetra, fiti 03 Sep : 23:15 Reply to this

Do te kishte shume vlere sikur keshilli Bashkiak te zyrtarizonte edhe nje here emrat e vjeter te lagjeve tona. Shkodra eshte nje qytet shume i vjeter dhe nuk i shkojne emrat e rinj. Ato emra mund t'i shkojne psh qytezave te reja si Lac apo Kukesi i Ri.
Ju pershendes nga Kanadaja per informacionet qe na jepni nga kjo dritare e pafund. Sidomos shkrimet e Besit premtojne se po del edhe nje gazetare e mire nga Shkodra.Faleminderit!

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2458 sec, 0.0910 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,231kB