Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
12
02.2007

LSI prezanton këshilltarët bashkiak të Shkodrës

:::ShkoderZemer

12 Shkurt Meta kërkon votat në bastionin e PD gazetametropol.com

Lëvizja Socialiste ka vijuar dje turin e saj elektoral në rrethin e Shkodrës ku ka prezantuar kandidatët për këshillin bashkiak të Shkodrës. Gjatë takimit me anëtarë dhe simpatizantë të kësaj partie, Meta tha se LSI ka një mundësi të madhe për fitore duke u bazuar në cilësitë profesionale, integritetin moral e politik të këtyre kandidatëve. Sipas Metës, Shkodra është qyteti më i keq-manaxhuar i Shqipërisë nga PD-ja, ndërkohë që meriton më shumë e më tepër. Sipas tij, ndonëse në 16 vjet e djathta ka qenë në qeverisje në

këtë qytet, të gjithë veprat me të rëndësishme publike si Rruga Lezhë-Shkodër, Shkodër-Muriqan, Spitali i Qytetit e shumë të tjera janë realizuar nga qeverisja e majtë. “Shkodra është qyteti i vlerave të mëdha qytetarë që meritojnë shumë më tepër, për t'u kthyer në lavdinë e tij historike. Berishës nuk mund t'i besohet më sepse ka mashtruar me premtimet elektorale dhe ka dështuar plotësisht në qeverisjen e tij”, u shpreh Meta. Ndërkohë kreu i LSI-së shprehu mbështetjen dhe besimin për fitoren e kandidatit të së majtës, Namik Kopliku. Gjithashtu kreu i LSI-së, i shoqëruar dhe nga krerët vendorë të partive opozitare ka marrë pjesë në prezantimin e kandidatëve të opozitës në komunat Velipojë dhe Guri i Zi në rrethin e Shkodrës. Duke prezantuar kandidatin Bardhok Ndreka, kreu i LSI-së tha se Velipoja është një zonë, e cila ka nevojë për një qeverisje shumë më të mirë se ajo aktualja ku problemet e mëdha me infrastrukturën nuk kanë arritur të zgjidhen gjatë mandatit drejtues të së djathtës. “ Velipoja, ky vend i rrallë për turizmin bregdetar, ka nevojë për angazhimin dhe përkushtimin e të majtës për t'u bërë një qendër e rëndësishme turistike për gjithë veriun”, tha kreu i LSI-së. Meta gjithashtu foli për projektet turistike ndërkufitare, veçanërisht për lidhje me infrastrukturë rrugore të Velipojës me Shkodrën dhe Ulqinin në Malin e Zi. Në komunën e Gurit të Zi, Meta prezantoi kandidatin Mark Rroku.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1909 sec, 0.0395 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,230kB