Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
07
04.2013

“Ne emer te pafajsise”

::bud::
Nje ngjarje qe terrorizoi nje popull. Nje histori qe ka lene ende plage te hapura. Kush e hodhi bomben ne oborrin e ambasades sovjetike me 19 shkurt te vitit 1951? Pse byroja politike e asaj kohe, nisi nje masaker, me 22 njerez te pushkatuar dhe dhjetra te internuar? Pse vendimi u mor pa gjyq dhe pa asnje baze ligjore? Cfare ndodhi ne mbledhjen urgjente te byrose nje dite me pas, cfare thane Enver Hoxha dhe Mehmet Shehu? Si u perzgjodhen familjet dhe intelektualet, qe do te goditeshin dhe egersia e nje regjimi gjakatar.
Dokumenta, deshmi, fakte. Nje ndjekje hap pas hapi, e atyre diteve qe terrorizuan Kryeqytetin. Eshte ky rrugetimi i dokumentarit “Ne emer te Pafajsise” me regji te gazetares Beti Njuma qe u shfaq ne Shkoder kete te shtune. Nje mesazh i forte qe leshon ky dokumentar per nje nga periudhat me te egra qe kaloi populli shqiptar, ate te diktatures komuniste.
Ky aktivitet ku ishin te pranishem familjare te masakres se 27 shkurtit 1951, te perndjekur politike dhe drejtues vendore e klerike te larte fetare erdhi edhe me mbeshtetjen e bashkise Shkoder.
Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3460 sec, 0.0965 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,230kB