Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
02
02.2007

Bashkia e Shkodrës në fund të mandatit të saj “drejtohet nga një femër”.

:::ShkoderZemer
Besi Bekteshi
Bashkia e Shkodrës në fund të mandatit të saj “drejtohet nga një femër”.
(Trokit ne fotografine per ta zmadhuar)
Shkodër—Mos kujdesja dhe diletantizmi i punonjësve të Bashkisë së Shkodrës është vërtetuar deri në ditët e fundit të “drejtimit Haxhi”.
Në fakt jo vetëm mungesë profesionalizmi, por kryesisht mungesë respekti jo vetëm për personin që këtë Bashki e ka drejtuar për tre vite, por edhe për vetë institucionin i cili duhet të rrezatojë rregull dhe administrim.
Për çfarë rregulli dhe kontrolli mund të thuhet kur në të gjithë letrat nën derë, apo edhe në dorë, njerzit e Bashkisë ju kanë dhënë të kuptojnë qytetarëve të Shkodrës se kryetari i tyre paska qënë një femër.
Absolutisht asgjë të keqe në qoftëse do të kishte qënë femër por absolutisht turp që emri i Artan Haxhit shkruhet në letrën e Bashkisë që vërteton numurin dhe regjistrin si “Artana Haxhi”. Profesor Haxhi si një nga personat e vetëm të kulturuar të Bashkisë së Shkodrës në ditët e fundit të drejtimit të tij, duhej të kishte kontrolluar edhe letrat dhe firmat e fundit të hedhura dhe emrin në të shkruar, sepse e kritikuar gjithmonë administrata e tij për “njerëz që nuk dihet kujt i shërbejnë dhe që nuk dinë të shërbëjnë” është pritur se këto lloj punësh do të ndodhin.
Në fakt për shkodranët nuk është vetëm qesharake që kryetari i tyre i nderuar “transformohet nga letrat e institucionit të tij si femër”, por më tepër është fyese dhe vërtetim i pa aftësisë administrative në Bashki dhe lokalët në përgjithësi në Shkodër.
Gjithsesi opininioni në Shkodër ishte se kjo mund të jetë bërë edhe me qëllim dhe mund të jetë pjesë e fushatës, por deri tani askush nuk ka dalë për ta ndrequr, dhe letrat ashtu vazhdojnë të shkojnë në çdo familje dhe individ. Për më tepër e gjithë administrata e Bashkisë i përket krahut të partisë së zotit Haxhi.
Sot në Shkodër në klube dhe sidomos në shtëpia, ndryshimi i emrit të kryetarit të Bashkisë nga mashkull në femër ka qënë një “qershi” në akulloren e ftohtë të temperatuarës së ulët e shoqëruar me rreth 10-të orë pa drita në qytetin e madh verior.


Vo-Elda ky është realiteti në Shkodër dhe kjo është në fakt edhe fushata.
Të lutem tregoja edhe zotit Arjan duke i bërë shumë të fala prej meje. Besi
Komenti 2printer friendly
Comments
Bashkia e Shkodrës në fund të mandatit të saj “drejtohet nga një femër”., Bregu 02 Feb : 19:19 Reply to this

Nje gje shume e vogel ne dukje por qe thot shume.Jo vetem tash por qysh se ka marre drejtimin e bashkise Artan Haxhi ka treguar nje dilentantizem ekstrem.Nuk e di se si ky djale ka marre ato tituj.Megjithese titujt i ka ne fushen e mesuesis,gje qe nuk ka te beje fare me menaxhimin e puneve bashkiake porse mua me duket se edhe ne fushen e vet ky djale eshte me mungesa te theksuara.Nuk jane budallenj ata te PD qe nuk e kane kandiduar me.Me dhimbset vetja si shkodran sepse pjesa me e madhe e tyre besuan ne te.Po po besuan ne te ne ate kohe me shume se ne vete PD.Por ishte nje zhgenjim i madh.Ajo qe permendi zoteria se mund te jete bere me qellim duhet te jete e vertete,pasi administrata e bashkise e njeh edhe me nga afer dhe mund te jete nje cilesim theres ARTANA.Megjithese ne bashki ka edhe gra qe jane me burra se ARTANA.Gjynah qe shkodra humbi 3 vjet kot me kete kryetar.E une jam i bindur se me mbarimin e mandatit aktual do te kthehet ne nje post akademik ndoshta edhe me te larte,por perseri gjynah per shkodren se ne perballjen e pare me nivele akademike te rajonit ai tregon dobesi te theksuara qe na faturohen ne te gjitheve si Shkoder e si Shkodran pastaj na rrofte mundi qe krenohemi me kulturen e qytetarine e vjeter shkodrane kur aktualisht perfaqesohemi ne nivele mediokre.
Bashkia e Shkodrës në fund të mandatit të saj “drejtohet nga një femër”., skuderi 02 Feb : 20:32 Reply to this

i dashur bregu mos i merr per te verteta ato thanje sepse i njoh mire problemet .nuk thote kot shkodra per* ne daç per me e njofte nje njeri se çfare njeriut eshte jepi ose lek ose pushtet se pastaj tregon se çfare vlerash ai ka*ai pra z artan haxhi eshte nje maskara qe ka koritur jo vetem qytetarine shkodrane por me shume ate çfare babai ka patur te ndjerin ish trajnerin e basketbollit ne shkoder te nderumin esat haxhi dhe e di mire se nder ato pallate me shume kate qe kane prishur krejte imazhin e shkodres ai zoteron ose ma mire me thane ka marre 4 hyrje dhurate nga mafja e ndertimit ne shkoder qe ju e dini shume mire se kush i ka ndertuar prandaj them se ai nuk eshte femer por kodoshi i shkodres ...........

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2157 sec, 0.0770 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,234kB