Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
15
07.2012

Ulet dënimi për peshëngritësin Qerimaj

:::ShkoderZemer
Top-Channel - Komisioni i Apelit në Federatën Botërore të Peshngritjes e ka ulur në 11 muaj dënimin 2-vjeçar të Erkan Qerimajt, vendim ky që lë përfundimisht shkodranin jashtë Lojrave Olimpike Londër 2012. 24-vjeçari rezultoi pozitiv në testin antidoping në europianin e peshngritjes së këtij viti në Antalia, aty ku u shpall dhe kampion europe në peshën 77 kilogramë.


Në këtë kompeticion në urinën e Qerimajt u gjet një substancë e familjes Metyl Hexanamine. Në fillim Qerimaj u përjashtua 4 vjet nga cdo aktivitet, por më pas Federata Ndërkombëtare e Peshngritjes në site-n e saj publikoi dënimin e Erkandit me 2 vjet duke quajtuar gabim njerëzor atë që ishte publikuar më parë.

Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly
Comments
Ulet dënimi për peshëngritësin Qerimaj, Al Bundy 18 Jul : 08:50 Reply to this

S'kena nevoje per sportista te tille. Shame.

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1994 sec, 0.0759 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,230kB