Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
03
06.2012

Velipoja çel turizmin

:::ShkoderZemerZona turistike e Velipojës ka çelur zyrtarisht sezonin veror turistik. Me këtë rast nga komuna janë organizuar një sërë aktivitetesh ku ndër më kryesorët janë ato sportive si ndeshja e futbollit mes Shqipërisë dhe Kosovës dhe çelja e panairit.

Kryetari i komunës Velipojë, Pashk Ujka shprehet se ky sezon e gjen plazhin ndryshe nga vitet e tjera, me infrastrukturë, gjelbërim, sinjalistikë, ndriçim, ujë 24 orë, si dhe një sërë investimesh në sistemimin e vijës bregdetare dhe vendosjen e kullave të vrojtimit.

Plazhi i Velipojës, i shtrirë në veri-perëndim të vendit, 25 kilometra larg qytetit të Shkodrës, me një gjatësi bregdetare pre 12 kilometrash e kufizuar nga njëra anë me Malin Zi dhe nga ana tjetër me Shëngjinin, është zona më e madhe turistike bregdetare në veriun e Shqipërisë.

Rersus i plazhit të Velipojës është zona e Rrjollit pranë lagunës së Vilunit, e cila është një zonë krejt e virgjër dhe me një bukuri të rrallë natyrore. Çmimet konkurruese, bukuria natyrore, pastërtia e ujit të detit janë faktor që kanë ndikuar në frekuentimin gjithnjë e më shumë të plazhit të Velipojës.


Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2361 sec, 0.0720 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,230kB