Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
29
01.2007

Rama: PD i solli shkodrës vetëm urrejtje dhe uri

:::ShkoderZemer

29 Janar Rreth 4 orë pas hapjes së fushatës eletorale nga kryetari i PD-së Berisha, ka mbërritur në Shkodër edhe kreu i PS-së Edi Rama. Pas prezantimit të kandidatit Namik Kopliku, Rama akuzoi qeverisjen e djathtë se ka lënë në prapambetje politike intelektuale dhe shpirtërore Shkodrën. "Qeverisja e djathtë për 17 vjet i dha Shkodrës vetëm shkatërrim, ushqeu vetëm urrejtje, ndarje, uri", tha Rama. Për të bindur elektoratin e majtë se qeverisja e djathtë nuk kishte dhënë asnjë kontribut për Shkodrën, Rama theksoi se përfaqësuesit e tyre nuk janë në gjendje të thonë se një rrugë që ndërtuan për Shkodrën, një park, një muze ku nderuan historinë e Shkodrës, lanë në harresë me qindra shtëpi historike të Shkodrës, që ishin krenari jo vetëm për këtë qytet, por për tërë vendin. Ndërsa duke vlerësuar punën e drejtuesve të majtë, Rama tha, “kanë 18 muaj që janë në drejtim të Tiranës dhe nuk kanë bërë asgjë, ndërsa mua dhe Ilir Metës na u desh jo më shumë se 9 muaj për të lindur Tiranën e re. Kur u bëra kryetar Bashkie dhe Iliri ministër, i dhamë një ringjallje Tiranës, duke dalë si nga Feniksi mbi hirin e tij".

Duke ftuar banorët e zonës së Shkodrës për të votuar kandidatët e aleancës së majtë, Rama u premtoi atyre një qeverisje ndryshe, një qeverisje shumë herë më të mirë në dobi të zhvillimit të kësaj zone, për kthimin e fytyrës së dikurshme, për të cilën krenoheshin të gjithë
Komenti 1printer friendly
Comments
Rama: PD i solli shkodrës vetëm urrejtje dhe uri, Anonymous 05 Feb : 17:53 Reply to this

ESHTE EVERTETE QE PARTI DEMOKRATIKE I SOLLI SHKODRES TE GJITHA TE KQIJAT

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2412 sec, 0.0814 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,230kB