Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
17
03.2012

Luan Heta kryetar i ri i PS Shkoder, iken Keti Bazhdari

:::ShkoderZemer
TV1 Channel - Ndryshe nga ajo qe ishte perfolur me heret dhe deklaruar nga perfaqesues te larte te se majtes, ne 15 Mars ne Shkoder nuk do te kete zgjedhje per kryetarin e PS bashkia Shkoder. Kryesia e Partise Socialiste te Shqiperise e mbledhur diten e marte per te diskutuar mbi disa çeshtje te karakterit organizativ, ka vendosur qe pas doreheqjes se Keti Bazhdarit, vendin e saj te zere direkt si i komanduar Luan Heta, aktualisht keshilltar i PS ne keshillin bashkiak te qytetit.


Burime konfidenciale brenda se majtes ne Kryeqytet kane konfirmuar nje fakt te tille per tv1 channel, duke shuar keshtu te gjitha shpresat per ndonje emer tjeter, apo se cfare rrjedhe do te kishte votimi ne Shkoder.
Luan Heta njihet si nje figure qe eshte e angazhuar prej kohesh ne partine socialiste, ku ne vitin 2009 ne zgjedhjet e 28 qershorit ai ishte ne listen e kandidateve per deputet te qarkut Shkoder, i renditur i dhjeti mes 11 emrave ne gare.
Gjithashtu ai u zgjodh nga PS te ishte ne gare perballe Maxhid Cungut per postin e kryetarit te keshillit te qarkut, te cilin e humbi me nje diference prej 19 votash nga rivali i tij i djathte.
Tashme pritet qe PS te beje vetem zyrtarizimin e Luan Hetes ne kete post te ri qe i eshte besuar, i cili nuk dihet se si do te pritet nga te majtit ne Shkoder, kur nje pjese e tyre ishin pergatitur per nje proces zgjedhor ku perballe do te ishin minimalisht 2 emra si alternativa per tu votuar.
Sic duket tradita e hershme e komandimit te emrave edhe kete here nuk eshte anashkaluar nga te majtit, duke i dhene PS te Shkodres nje emer te gatshem, qe njohjen me kete parti e ka te hershme.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1930 sec, 0.0405 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,230kB