Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
13
11.2011

Edicioni i 7-të i filmit “Giffoni Shqiperia”, ndahen cmimet

:::ShkoderZemer
Balkanweb - Edicioni i 7-të i filmit “Giffoni Shqiperia”, ndahen cmimetTIRANË- Edicioni i shtatë i festivalit të filmit për të rinj “Giffoni Shqipëria” është mbyllur mbrëmë me një ceremoni çmimesh në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit. Të rinjtë e Shkodrës, Durrësit dhe Tiranës, qytete në të cilat bëri rrugëtimin e tij edicioni i shtatë, kanë votuar për të zgjedhur filmat më të mirë për çdo kategori.


Të rinjtë shqiptarë dhe juria ndërkombëtare që mbërriti në Tiranë nga Italia dhe Maqedonia, kanë zgjedhur si filmin më të mirë për kategorinë mbi 13 vjeç “Njerëzit prej dëbore”, një prodhim amerikan i vitit 2010 me regji të Robert Kirbyson, ndërsa kategoria mbi 16 vjeç kanë votuar filmin “Të jetosh në përjetësi”, një bashkëprodhim spanjollo-anglez me regji të Gustavo Ron.

Çmimi tradicional “Xhanfise Keko”, për një personalitet që ka kontribuar në filmat për fëmijë, i ka shkuar operatorit të njohur Saim Kokona.
(e.m/NEWS24/BalkanWeb)

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3483 sec, 0.0956 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,229kB