Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
01
10.2011

Shkodër, kostituohet me debate Këshilli i Qarkut

:::ShkoderZemer
Shkodër, kostituohet me debate Këshilli i QarkutSHKODËR- Mes debateve të shumta është zhvilluar mbledhja e konstituimit të Këshillit të Qarkut Shkodër. Deputetë të Partisë Socialiste Paulin Sterkaj dhe Tom Doshi, kanë kundërshtuar propozimin e mazhorancës për përbërjen e komisionit të votimit prej 5 anëtarësh, ku 4 t’i përkisnin të djathtës dhe një i të majtës.


Debati u zhvillua mes 2 deputeteve dhe zv/ministrit të Brendshëm Ferdinand Poni, i cili mori pjesë në këtë mbledhje. Pas debateve, dy palët ranë dakord që komisioni të përbëhej nga 3 komisionerë, 2 përfaqësues të ndjathtë dhe një i majtë.

Ndërkaq nga procesi i votimit, Maxhid Cungu ish-prefekti i Qarkut të Shkodrës, është emri i cili është vendosur në krye të Këshillit të Qarkut, me votat e 41 këshilltarëve, kundrejt 22 votave të hedhura për kandidatin e majtë Luan Heta.

Këshilli i Qarkut të Shkodrës ka në përbërje të tij emrat e 64 këshilltarëve. Gjatë votimit të sotëm, ka mnuguar një përfaqësues i Partisë Republikane.
(e.m/NEWS24/BalkanWeb)

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2255 sec, 0.0789 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,230kB