Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
05
07.2011

PR e LSI ne Keshillin Bashkiak te Shkodres rol konstruktiv

:::ShkoderZemer
Tv1Channel Dy partite me te medha te koalicionit “ Aleanca per qytetarin” LSI dhe PR do jene pjese konstruktive ne keshillin e ardheshem bashkiak, dhe nje oponence e fuqishme me qellim zhvillinin e qytetit. Shprehen keshtu ne nje interviste per TV1 Channel Kryetari I LSi-se Edip Shiroka dhe Kryetari I PR-se Shkoder Namik Kamberi.


Shiroka shprehet roli I kesaj force politike ne keshillin e ri bashkiak do jete bashkepunimi me qellim vazhdimin e zhvillimit te qytetit. Ndersa sa I perket pretendimeve rreth posteve ne Keshill Shiroka sqaron se ato do ndahen ne formen proporcionale si deri tani si ne drejtimin e keshillit te bashkise si edhe perfaqesim ne Keshillin e Qarkut Shkoder.

Per aleatin tradicional te PD-se Partine Republikane, nuk do kete asnje pretendim ne deri tani do mbajme ato poste qe kemi mbajtur ne qeverisje. Diten e marte zhvillohet edhe mbledhja e parë për Konstituimin e Këshillit të Bashkisë Shkodër me rende dite:

I.Konstituimi i Këshillit dhe zgjedhja e Organeve drejtuese dhe përfaqësuese
1) Konstituimi i Këshillit të Bashkisë
2) Zgjedhja e Kryetarit të Këshillit të Bashkisë
3) Zgjedhja e Zëvendëskryearit të Këshillit të Bashkisë
II.Deklarimi i Vlefshmërisë së Mandatit të Kryetarit të Bashkisë Shkodër dhe ceremonia e marrjes së detyrës.
III.Zgjedhja e Përfaqësuesve të Këshillit të Bashkisë në Këshillin e Qarkut Shkodër.
Ajo qe eshte me se e sigurt ne kete mbledhje nuk do kete perseritjen e situates se kater viteve me pare, kur per zgjedhjen e kryetarit te keshillit u zhvilluan dy raunde votimesh.


Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2133 sec, 0.0855 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,230kB