Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
05
07.2011

Pushimet jashte vendit kushtojne me shume.

:::ShkoderZemer
Tv1channel - Vera sjell me vete edhe guiden turistike per te gjithe shqiptaret, te cilet sidomos pas liberalizimit te vizave jane te dyzuar per te pushuar jashte Shqiperise, apo ti besojne serish magjise se bregdetit Shqiptar.

Por ndersa te dyja keto pushime kane kostot e veta, kjo vere duket se do te kete ndryshime ne njerin drejtim. Shqiptarëve


do tu duhet të shpenzojnë më shumë për pushimet e tyre, nëse vendosin të udhëtojnë jashtë vendit. Ky eshte konstatimi i nxjerre nga drejtuesit e kompanive turistike, te cilet shpjegojnë se qëndrimi në Turqi, Greqi apo Itali mund të kushtojë deri në 15 për qind më shtrenjtë se verën e shkuar. 

"Për 7 ditë në Greqi, pa futur transportin shkon në 500 euro, ndërsa në Spanjë, duke përfshirë mëngjesin, drekën e darkën dhe charter-in shkon rreth 700 euro.

Turqia vijon te mbetet përsëri destinacioni kryesor për shqiptarët ku paketat në Turqi janë kryesisht 10 ditore dhe shkon rreth 1800-2000 euro çifti, në hotele mjaft të mira e komode. Turqia ka pësuar një rritje rreth  10%-15%"- sipas statistikave krahasuar me nje vit ,me pare.

Ne shqiperi sipas te dhenave te para fatmiresisht cmimet nuk kane ndryshuar, duke mos patur ndonjë diferencë në lidhje me çmimet e vjetshme, as me ndonjë të re në produkt.

Nderkohe sipas Ministrisë së Turizmit, gjatë periudhës janar - maj të këtij vitit kanë hyrë mbi 567 mijë vizitorë të huaj jo rezidentë në Shqipëri, kundrejt 404 mijë që ishin një vit më parë. 

Ne kete pike duket se edhe sivjet turizmi shqiptar do te jete nje vije pritese dhe percjellese, ku nje pjese e shqiptareve do te zgjedhin te qendrojne per pushime ne atdhe ndersa pjesa tjeter do te zgjedhe te udhetoje jashte vendit.


Vazhdo Leximin...
Komenti 2printer friendly
Comments
Pushimet jashte vendit kushtojne me shume., Al Bundy 05 Jul : 16:35 Reply to this

"Ne shqiperi sipas te dhenave te para fatmiresisht cmimet nuk kane ndryshuar, duke mos patur ndonjë diferencë në lidhje me çmimet e vjetshme, as me ndonjë të re në produkt."...

çmimet jane rrite edhe ma teper se vjet. Ata qe kan me marre pushime ne Shqipni kan mi vu re ne portofol te tynin.


Pushimet jashte vendit kushtojne me shume., jimm 07 Jul : 21:32 Reply to this

taman e the miri. mu mvjen keq me kritiku perher vendin tem po pikrisht se asht vendi i jem me vjen inat me ken ne kyt gjendje, skan nryshu cmimet ne shqipni thojn, hahaha nryshojn sasin ose cilsin e gjanave qe te ofrojn. 1 birr ne dark ne disko ne velipoj kushton 5 mi lek, ktej ne evrop 3-4 euro

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2067 sec, 0.0717 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,232kB