Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
02
07.2011

Te marten konstituohet Keshilli i ri Bashkiak i Shkodres

:::ShkoderZemer
Tv1Channel - Me ne fund Keshilli Bashkiak I Shkodres do konstituohet . keshtu mbledhja konstituive ku edhe do behet betimi I keshilltareve dhe do mandatohet kryetari I ri I bashkise do zhvillohet me daten 5 Korrik ne ora 12 e 30 minuta. Sic duket çdo gje ka perfunduar dhe se eshte


arritur akordi politik mes forcave kryesore te koalicionit.

Keshtu mesohet se Partia Demokrtaike do vazhdoj te mbaje postet kuce ne drejtimin e Bashkise Shkoder dhe te Keshillit. Ajo qe eshte me se e qarte eshte se Maxhid Cungu Prefekti actual I Shkodres nga e marta kur edhe do beje betimin nuk don jete me ne kete post pasi eshte I pari I listes se Keshilltareve te PD-se, por mesohet se posti I Prefektit te Shkodres do mbahet serish nga PD. Po keshtu edhe disa drejtori te cilat jane synuar nga aleatet e PD si Pr ashtu edhe LSI.

Me gjithe ate te Marten do mesohet saktesisht se cilat do jene postet qe dy aleatet e mdhej PR dhe LSI do mbajne ne Keshillin BAshkiak dhe pastaj do kalohet ne funskionet tjera te keshillit sic jane komisionet.

Gjithsesi Keshilli I Ri Bashkiak I Shkodres njeh si asnjehere me pare do kete nje numer te madh forcash politike qe do behen pjese e tij jane gjithsej 17 parti. 16 eshte numri I keshilltareve qe do jene pjese e keshillit nga PD, 7 nga PS, 4 PR, 4 LSI, 2 PDK, 1 PBDNJ, 1 PMDL, 1 Bashkimi Liberal Demokrat, 1 Balli Kombetar, 1 Balli Kombetar Demokrat, 1 Aleanca Demokratike,1 Levizja e Legalitetit, 1 Demokracia Sociale dhe 1 PDIU qe perfaqeson komunitetin çam. Keshilli I ri bashkiak pervec debatit per kryetarin dhe nenkryetare kesaj radhe nuk do perfshihet ne debat per Buxhetin e ri bashkiak pasi keshilli I kaluar ashtu si para 4 viteve qe e nisi me miratimin e buxhetit e mbaroj mandatin me buxhet te miratuar.


Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2338 sec, 0.0947 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,230kB