Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
16
06.2011

Shkodra dhe Prishtina vendosin urat e bashkepunimit

:::ShkoderZemer
ABC News - Shkodra dhe Prishtina pritet që të kenë një intensifikim të marrëdhënieve mes tyre nga sa ka qënë deri më tani. Kjo është vendosur në një takim mes kryetarit të Bashkisë së Shkodrës, Lorenc Luka dhe kryetarit të Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa, të zhvilluar në zyrën e këtij të fundit.


Sipas kryebashkiakut të Shkodrës Lorenc Luka, “vizita e delegacionit të bashkisë së Shkodrës në Prishtinë ishte shumë frytëdhënëse. Prishtina dhe Shkodra janë dy qytete që kanë pasur lidhje dhe bashkëpunim të hershëm, por gjatë këtij takimi u vendosen edhe shumë ura të tjera bashkëpunimi, jo vetëm në fushën e sportit, por edhe në fusha të tjera, duke filluar nga kultura dhe arti e për të vijuar edhe me sektorin ekonomik, duke aktivizuar dy dhomat e tregtisë që të ushtrojnë veprimtarinë e biznesit në të dy anët e kufirit me kushte lehtësuese nga qeverisjet vendore të të dy instucioneve.”

Kreret e qeverisjes vendore Shkodër dhe Prishtinë, Luka dhe Mustafa, i kanë dhuruar njëri tjetrit disa dhurata simbolike nga historia dhe trashëgimia e të dy qyteteve.

Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly
Comments
Shkodra dhe Prishtina vendosin urat e bashkepunimit, Emigranti_hupun 16 Jun : 11:22 Reply to this

Shkurt Shkodra ka egzistu e ka lulzu gjithmone ne saje te lidhjeve te gjakut e kultunore me zonat Gege dhe ne vecanti me trojet Shqiptare te shqipnis verilinore ("Kosovs"). Tana te kqijat Shkodres i kan ndoll kur ja kan pre pjest e trupit te saj (trojet Iliro-Dardane) si prej Rromakve, si prej Sllave si prej Turqve si prej te kuqve.

S'ka pas e as s'ka me pas ndojher shkoder te zhvillume e te lulzume po nuk u integru shkodra me trojet e Shqiptare historikisht te integrume me shkodren ("Kosov-Plaqv-Guvi-Ulqin-Shkup-Tetov-Hot e Grud").

Po nuk rindertovi shkodra urat-rrugt, apo venat e gjakut me pjest e trupit te saj pra Kosov-Maqedoni-Mal i Zi Shkodra kurr s'ka me ba hajer e ka me vazhdu me met si burgu i Enver Hoxhs dhe antishqiptarve.

Gjergj Fishta s'ka pas faj qi ka than s'munet me pas Shkoder e Shqypni pa trojet e veta te Kosovs e Malit te Zi.

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1907 sec, 0.0426 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,231kB