Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
27
05.2011

Turistet e huaj, me bicikleta ne Shkoder

:::ShkoderZemer
Tv1channel - Shkodra dhe rajoni I saj cdo dite e me shume po kthehet ne nje vend atraktiv per turistet e huaj, si per turizmin kulturor ashtub edhe per turizmin natyralist. Nje grup turistesh nga Bratisllava e Sllovakise, te cilet ndodhen ne Mal te Zi per pushime, kane preferuar qe nje tur me bicikleta ta bejne ne Shkodrer dhe rajonin e saj.


”Ne kemi qe 7 dite qe jemi ne Mal te Zi dhe sot jemi ne Shkoder, eshte hera e pare qe jemi ne Shqiperi dhe na pelqen shume, kemi udhetuar deri ne Lezhe. Une kam nje kerkese qe rruget te jene me te mira ashtu sic jane ne Shkoder.  Kjo eshte hera e pare qe jemi ketu por nuk do jete e fundit sepse na pelqen shume natyra dhe cdo gje”
Numri I turisteve cdo dite e ne rritje ne rajonin e shkodres tregon se do kemi nje sezon te bujshem turistik. Me investimet e bera  sic jane ura e re e bunes dhe investime tjera ne infrastructure synohet qe te krijohen kushte me te mira per zhvillimin e turizmit. Ajo qe tashme eshte me se e nevojshme eshte nje structure turistike qe koordinon punen mes agjencive te ndryshme dhe pushtetit vendor me qellim nxitjen dhe rritjen e cilesise. Pasi pervec iniciativave private qe ne vendin tone lene per te deshiruar nuk kemi ndonje iniciative te fuqishme shtetrore e bazuar ne strategjine kombetare te turizmit.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2329 sec, 0.0658 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,230kB