Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
26
05.2011

Hamdi Salihi, tjetër gol në Austri

:::ShkoderZemer
Panorama - Hamdi Salihi ka shënuar një tjetër gol në kampionatin austriak, duke arritur kuotën 18. Ai ka vulosur fitoren e Rapidit përballë LASK Linzit, skuadrës së Klodian Duros. Të dy futbollistët e Kombëtares shqiptare e kanë nisur si titullarë ndeshjen. Bomberi shkodran është aktivizuar gjatë gjithë ndeshjes, ndërsa Klodian Duro është


zëvendësuar në minutën e 61-të të takimit.
Goli
Salihi ka shfrytëzuar një pasim të saktë nga e majta në minutën e 48-të të ndeshjes dhe, i vetëm përballë portierit, nuk e ka pasur të vështirë ta dërgojë topin në rrjetë. Ky gol i dha fitoren Rapidit të Vjenës, që tashmë renditet në vendin e pestë e 53 pikëve në 36 ndeshje të luajtura. Ky është sezoni më i mirë i Hamdi Salihit në aspektin personal, pasi asnjëherë më parë nuk ka mundur të shënojë 18 gola në kampionat. Ai gjatë kësaj vere mund të largohet drejt një skuadre të huaj, pasi prej kohësh përflitet se në Austri mund të jetë sezoni i fundit i tij me Rapidin e Vjenës, edhe pse ka edhe një vit kontratë me këtë klub. Për bomberin shqiptar ka pasur interesim edhe nga klube ruse, që kanë ofruar shuma marramendëse parash për kartonin e tij, por Rapidi nuk ka pranuar.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2308 sec, 0.0766 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,229kB