Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
20
05.2011

17 parti ne keshillin e ri bashkiak te Shkodres

:::ShkoderZemer
TV1Channel - 17 parti politike do jene pjese e keshillit te ardheshem Bashkiak te Shkodres nga 15 qe ishin ne mandatin e kaluar. Keshtu forcat politike qe kane shenuar rritje ne nivel qyteti ne keto zgjedhje jane LSI, Partia Bashkimi Liberal Demokrat, si dhe Partia Demokratike e cila duke llogaritur ne perqindje


ka shenuar nje rritje prej 3 % ndersa nga ana tjeter Partia Socialiste e cila mesohet se do kete nje perfaqesim me 6 keshilltar ne Keshillin Bashkiak ka nje renie ne perqindje me rreth 3% te votave.
Po keshtu renie si shkak edhe I numrit ne rritje te zgjedhesve kane pesuar Parti Demokristiane nga 7.55% ne 4%, ndersa ne perqindje ka pesuar renie edhe Partia Republikane ne krahasim me 2007 nga 11% ne 9% por krahasuar me numrin e votave kjo force politike qe ka marre numrin e njejte te votave me 2007. Forcat politike qe do jene pjese e Keshillit Bashkiak te ndara ne dy koalicione dhe 2 parti politike qe kane garuar jashte koalicionit PMDL dhe PBDNJ do synojne qe permes pjesemarrjes ne Keshill te rrisin perkrahjen e tyre.
Por ajo qe mund te cilesohet si forcat politike qe ne keto zgjedhje ne qytetin e Shkodres kane shenuar sukses jane LSI e cila nga 4% qe kishte ne 2007 arriti te dyfishonte rezultatin dhe te kapte kuoten e 8% me 4 keshilltar nga 2 qe kishte ne 2007-en. Koalicionet politike te cilat do jene pjese e keshillit te ndara kane arritur te marrin rrespektivisht ne perqindje “Aleanca per qytetarin” ka marre 63% te votave ndersa “Aleanca per te ardhmen” 29% te votave.
Ne “Aleancen per te ardhmen” 6 forca politike do jene pjese e Keshillit Bashkiak te Shkodres me 6 keshilltar ndersa ne “Aleancen per qytetarin” 9 forca politike te cilat do perfaqesohen me 14 keshilltar ndersa PD me 16.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2269 sec, 0.0791 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,230kB