Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
16
05.2011

Shkoder, PS fiton dhe komunen Ana e Malit

:::ShkoderZemer
Balkanweb - SHKODER- Thyhet një tjetër bastion në qarkun e Shkodrës. Në komunën Ana e Malit kandidati PS ka fituar 1176 vota kundrejt kandidatit PD me 957 vota. Kjo është e disata komunë, prej kohësh bastione të PD-së të cilat bëhen të PS. Komuna Ana e Malit eshte nje tjeter komune e cila u demtua shume nga permbytjet e fundit ne verilindje te vendit.


Në qarkun e Shkodrës nuk ka përfunduar numërimi për 2 komuna, në Shosh, Pult. Në Pult janë numëruar 3 kuti ndërkohë që vetëm 1 kuti ka mbetur pa u numëruar, por gjithsesi për këtë komunë kryeson kandidati i PD-së. Ndërkohë që në komunën Shllak ku pati problem të dielën e 8 majit, procesi i votimit do të përsëritet këtë të dielë.

Ndërkohë, qe është konfiguruar këshilli bashkiak. Këshilli i ri i Bashkisë në qytetin e Shkodrës ka gjithsej 45 vende. Mësohet se 30 vende janë fituar nga koalicioni “Aleanca për Qytetarin”; 13 vende nga koalicioni “Aleanca për të Ardhmen”, ndërsa nga një vend kanë fituar 2 parti jashtë këtyre koalicioneve, PBDNJ dhe Partia Mendimi i Djathtë Liberal.

Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly
Comments
Shkoder, PS fiton dhe komunen Ana e Malit, rony 24 Jul : 10:38 Reply to this

Kush e vuri hajdutin dhe njeriun pa asnje vlere politike ne krye te Partise Socialiste, nuk ka asnje gje te perbashket me partin socialiste..

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2325 sec, 0.0876 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,230kB