Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
28
04.2011

Uruçi "lan" duart nga hipoteka. por e pret Apeli ne Tirane

:::ShkoderZemer
Tv1Channel - Shkoder, Kandidati i PS, Genc Uruçi per bashkine shkoder ka dale ne nje konference per shtyp ne lidhje me transparencen e tij mbi drejtimin e Hipotekes ne kohen kur ai ishte drejtor deri ne vitin 2005.


Dalja e tij erdhi pas nje kronike te transmetuara ne ekranin e tv1 channel qe Uruçi i quan dalje nga arsenali 20 vjecar i llumit te shpifjeve te partise demokratike.
Por ne kete pike i pyetur se ku e sheh lidhjen e ekranit tone qe e ka treguar ne cdo kronike te tijen pavaresine mediatike me shume se cdo media ne Shkoder si me PD ashtu edhe me PS, Uruci thote: "Ajo doli nga PD, ndersa per ekranin tuaj kam respekt pasi ka qene i drejte ne kronikat e mija me perjashtim te asaj te djeshmes".
I pyetur nese po hetohet nga prokuroria e shkodres per akuzen e dates 11.05.2010 lidhur me procedimin penal nr 454 viti 2009, per ceshtjen e hipotekes Uruçi thekson se ceshtja e tij eshte pushuar dhe kete e deshmon shkresa qe mban firmen e prokurorit Perparim Kulluri e dates 04.02.2011.
Ne kete pike kandidati Uruci flet per pushimin e ceshtjes ne Shkoder por ne asnje rast nuk citon se eshte gjykata e Apelit ne Tirane qe ka ne dore ceshtjen dhe ajo nuk ka mbyllur akoma dosjen ne drejtesine shqiptare. Mbivendosja e pronave eshte nje plage te cilen qytetaret shkodrane e kane denoncuar ne jo pak raste, por i pyetur nese egzistojne raste te tilla gjate kohes qe Uruci drejtoi Hipoteken ai nuk citoi asnje te tille.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2015 sec, 0.0514 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,230kB