Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
25
04.2011

Prishtina apo Shkodra do të presë Kombëtaren

:::ShkoderZemer
Gazeta Sot - Me shembjen e stadiumit kombëtar “Qemal Stafa” ekipi përfaqësues nuk do të mund t’i luajë ndeshjet e tij për një farë kohe në kryeqytet, deri sa të ndërtohet stadiumi i ri, i cili do të nisë të marrë jetë nga fillimi i nvitit të ardhshëm. Nisur nga ky fakt, zyrtarët e Federatës Shqiptare të Futbollit kanë nisur të mendojnë që tani për


sfidat ndaj Francës dhe Rumanisë që Kombëtarja i

ka në calendar në fushën e saj. Prishtina ka qenë alternative kryesore, për shkak edhe të bisedimeve midis kreut të FSHF-së, Armand Duka dhe presidentit të FC Prishtinës, Remzi Ejupi. Kjo bëhej edhe më realitet kur mbahet parasysh fakti se në Kosovë përfaqësuesja ka një numër të madh mbështetësish tifozësh të zjarrtë. Por së fundmi ka dalë në skenë stadiumi “Loro Boriçi” i Shkodrës, që ka kapacitet më të madh se sa i Prishtinës dhe disponon kushte më moderne, gjë që e avantazhojnë atë kundrjet stadiumit të Prishtinës. Vetë Duka, në një intervistë të dhënë ditë më parë për emdiat kosovare, u shpreh se stadiumi i Prishtinës kishte nevojë urgjente për ndërhyrje, jo vetëm në sistemin e ndriçimit, por edhe drenazhimit, tapetit etj. Gjithsesi, ende nuk është vendosur se ku do t’i luajë Kombëtara dy dnehsjet e fundit në shtëpi, por duke parë si janë kushtet e stadiumit në prishtinë, shanset që “Loro Boriçi” i Shkodrës të jetë pritësi i takimit ndaj Rumanisë janë më të mëdha. Me shumë mundësi, po ashtu, Me Francën ndeshja mund të luhet në “Qemal Stafa” në shtator, pasi impianti aktual do të shembet në fund të nëntorit.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2910 sec, 0.0812 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,230kB