Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
29
12.2006

Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka

:::ShkoderZemer
Nga Ermira KULLAJ-sot.com - (Jozefina po privatizon trojet e Shkodrës dhe shkodranët) Ishin trazirat e vitit 1997.Gjithsesi Shkodra si një ndër bastionet e PD-së, nuk paraqiste rrezikun e ndonjë lëvizje të fuqishme protestuese kundër PD, apo qeverisë demokratike. Në këtë kohë kryetare i PD-së, Shkodër ishte zoti Lorenc Luka. Por, pa pritur e pa kujtuar në një ditë të asaj periudhe, kryetari i jonë i PD-së, zhduket pa lënë gjurmë. Po çfarë rreziku mund t’i vinte kryetarit të PD-së, Shkodër në atë kohë? Asnjë rrezik. Presidenti i asaj kohe, Prof. Dr. Sali Berisha kërkonte kryetarin e PD-së. Po ky ta gjente kryetare shkretën. Një ditë Berishës i bie telefoni. - Doktor, jam Lorenc Luka. - Po, ku je more Lorenc. - Jam në Elbasan. - Po, çfarë Elbasani more Lorenc, mua më del këtu në celular numër nga Italia. I dashur lexues: Është e mjaftueshme që me këtë me prezantue Intelektualin Lorenc Luka. Megjithatë, diku aty nga viti 2000 Lorenci na u rizgjodh përsëri kryetare i PD-së Shkodër. Si njeriu i Jozefina Topallit, ai fitoi në kryesinë e PD-së, të Shqipërisë ndaj kandidaturës së Pjetër Arbnorit që ishte ish kryetari i suksesshëm i bashkisë Filip Guraziu. Të gjithë u çuditën se si është e mundur që Berisha të pranonte një zgjedhje të tillë. Por, Lorenci i kishte rrënjët kaq të forta, saqë më 2003 zgjidhet kryetare i Këshillit të Qarkut, Shkodër. Dhe kjo, për ‘merita’ në drejtimin e PD-së. A e di Dr. Berisha se PD-ja ka fitue në Shkodër, jo për merita të drejtuesve të saj, si Astrit Bushati, Lorenc Luka, Ormir Rusi, Big Dega, të gjithë injorantë dhe të paaftë, por për shpirtin demokratik e antikomunist të qytetarëve shkodranë! A e din Dr. Berisha që dera e zyrave të PD-së Shkodër është më shumë e mbyllur dhe njerëzit që shkojnë aty kthehen pa pas mundësi me fol me njeri? Lorenc Luka duke pasë shtëpi morri një apartament si i persekutuar, të cilin e shiti. Në skandalin e tokave në Velipojë, Lorenc Luka ka pjesën e tij, por nuk i hyri ferra në kambë. Nga katër të arrestuar për çështjen “ Velipoja”, tre u liruan, Kryetari i Komunës, Drejtori i Kadastërs, Shkodër dhe kryetari i komisionit të pronave Shkodër, dhe ngeli në burg personi më i parëndësishëm, një nëpunës i thjeshtë i komunës. Këto tre pushtetarë të lartë, të rrethit i kishin duart e pastra, por i kishte të pista nëpunësi më i vogël i komunës. Por, Velipoja është një pjesë e korrupsionit të tokave, sepse të tilla veprime abuzive janë bërë edhe në komunat e tjera. Për të gjitha këto Lorenci, jo vetëm që ka dijeni, por është pjesëtar i grupeve korruptive, sepse ka marrë edhe shpërblime përkatëse për ‘nderet’ që iu ka bërë njerëzve të fortë që grabisin pronat e të tjerëve. Ky i persekutuar në vend që të ndihmojë shtresën e të persekutuarve, përkundrazi bëhet pjesëtar i grupeve që i grabisin këto shtresa. Lorenci, dallohet edhe për mediokritetin e tij intelektual. Kjo bën që ai të meritojë emrin e shkurtuar me të cilin e thërresin; Lolo, Lolo. Lorenci është një plastelinë që udhëheqësit shpirtëror të tij, e përpunojnë si të kenë interesat e tyre. Ai është anëtari i klanit më të ngushtë të Jozefina Topallit. Njerëzit e dinin se kandidati për kryetar bashkie, do të ishte pikërisht nga ky grup i Jozit dhe parashikimi i tyre doli. Por, Lorenci plotëson edhe një kusht tjetër që tashti është bërë një ligj i pa shkruar në Shkodër: Lorenci bën pjesë në atë grup njerëzish që shkodranët i quajnë “Shartesa”. Ai ka gruan myslimane (të konvertuar në katolike). Kështu kemi edhe kryetarin aktual të Bashkisë, Artan Haxhi me babën mysliman e nënën katolike, N/Kryetarja e Bashkisë Voltana Ademi është myslimane (e konvertuar në katolike) e martuar me katolik, ish sekretarja e Bashkisë dhe kryetare e PD-së, Valbona Qehaja një myslimane e martuar me katolik, ish N/Kryetari i Bashkisë, Fatos Gjyrezi, që ka martuar vajzën për një katolik, N/Kryetari i PD-së dhe sekretari i Këshillit të Qarkut Shyqyri Selhani që ka martuar vajzën për katolik, deputeti Gilman Bakalli që ka marrë gruan katolike e të tjera raste të tilla. Me këtë udhëheqësit tonë partiakë e shtetëror mendojnë se i bëjnë qejfin myslimanëve! Lorenci morri vajzën e dajës së Jozefinës, Zj. Darragjati si zëdhënëse të Këshillit të Qarkut në një kohë që ajo ishte studente në Vjenë dhe vinte krye 3-4 muajsh për të dal një herë në TV dhe me marrë rrogën. Asnjë kuadër nuk vendoset në Shkodër pa miratimin e Jozefinës. Kryetarët e degës dhe N/degëve të PD-së janë figura të pavlera që nuk i pyet kush as për “Osh e as për Balosh”, siç i thojnë shkodranët. Mesa duket parulla përçarëse ‘myslimanët kanë sunduar në komunizëm’, po zbatohet tashti si një hakmarrje ndaj myslimanëve. Sa për konkretizim po japim disa shembuj të kuadrove drejtues. Prefekti, Kryetari i qarkut, N/Kryetari i Bashkisë, Kryetari i Këshillit Bashkiak, janë katolik. Po kështu drejtori i Hipotekës, Komisionit të Pronave, Doganës, i Postës, Ujërave, Urarruga (qytet e fshat), i Arsimit, Teatrit, Bibliotekës, Radio Shkodrës, 4 nga 5 kryetarë rajonesh, dega e monumenteve të kulturës, shumica e drejtorëve të shkollave, dega e shoqërive publike, dega e thesarit, drejtori i hekurudhës, drejtori ekonomik i shëndetësisë, drejtori i bujqësisë, H/C Koman, Insigu, N/ja Albetrol Armo, ORT, policia e ndërtimit, policia elektrike, KESH, zyra e punës, parku i autobusëve, etj, etj që të gjithë katolikë dhe të tarafit të Jozefinës. Jozefina mbajti në parlament Artan Banushin, ish kryetar i PS-së Shkodër, sekretar i parlamentit socialist vetëm sepse pati ndërhyrje si katolik, drejtorja e personelit Teuta është gruaja e djalit të ish instruktorit të PPSH-së (katolik), bëri Zv/ministër të Mbrojtjes Zana Xhukën, vajza e dy prindërve komunistë, morri aty zonjën Mlloja (Ajazi) vajza e një oficeri të lartë në Korpusin e Shkodërs, i cili i quante reaksione të gjithë shkodranët, kërkoi të merrte drejtore në parlament Merita Fankon, ish drejtore e arsimit e PS-së në Shkodër, dhe sekretare e PS-së Shkodër, sepse është martuar në familje katolike. Zonja Jozefina të dali në rrugët e Shkodërs, dhe të shoh se të gjitha rrugët por edhe rrugicat e zonës katolike janë asfaltuar, kurse rrugët kryesore në zonën myslimane janë si mos më keq. U asfaltua me vendim Madhor të Këshillit servil bashkiak, rrugica e ish kino verores, sepse aty janë pronat e Topallëve. Kush dëshiron ta verifikojë këtë le të dal e të shëtis në qytet e të shoh sesi ¾ e qytetit të Shkodrës i kanë rrugët të pa kalueshme për këmbësorët e jo më për makinat. Zonja Jozi kërkon me i kthye identitetin rrugës ‘13 Dhjetori’, ose Piacës. Po çfarë identiteti, kur lulishtja popullore është zhdukur nga lokalet, kurse ndërtesa e vjetër shkodrane e ish muzeut ateist është bërë një ndërtesë shumë katëshe, kurse hotel koloseu ka zënë një pjesë ë mirë të asaj rruge e së fundi është dyfishuar duke zënë hapësina të reja në atë rrugë tipike të Shkodrës, të cilën të huajt e pëlqenin shumë. Tashti edhe listën e Këshillit Bashkiak, Jozefina do ta hartojë me Lolin duke zgjedhë aty njerëzit, të cilët i don Loli e Jozefina, sigurisht servilë dhe të tarafit të saj. Vendosja e kandidaturës së Lorenc Lukës, është një kundërvënie e hapur e Jozefinës ndaj shumicës myslimane të qytetit të Shkodrës. Është për tu vënë në dukje se kjo vjen fill mbas heqjes arbitrare të myftiut të Shkodrës, Haxhi Bashkim Bajraktari, nga detyra sepse iu kundërvu disa akteve antimyslimane të ndërmarrura kohët e fundit, është një veprim fyes për 65% të popullsisë së qytetit të Shkodrës. Në vitin 1992 ishte kjo popullsi myslimane që i dha votën kryebashkiakut Filip Guraziu duke sigurue fitoren mbi 70% të tij, por i cili me veprimtarinë e tij të theksuar diskriminuese antimyslimane i zhgënjeu shkodranëve duke dhënë një kontribut në përçarjen fetare të popullsisë. Jozefina duhet ta mbajë mend vitin 1996, kur fitoi Bahri Boriçi, ndaj një kandidature të papëlqyer nga elektorati i PD-së. Kjo humbje ishte paralajmëruar. Ka mundësi që ju këtë nuk e mbani mend zoja Jozefina, sepse ju megjithëse pa asnjë kontribut në PD, sapo ishit katapultuar si deputete nga kunati i juaj Kolec Topalli, në atë kohë sekretar i Presidencës. Unë zoja Jozefina jam pothuajse një moshatare e juaja. Megjithëse jam myslimane e njoh familjen Luka. Por, ti besoj se duhet ta dish se vjehrri i Lorenc Lukës ka qenë një komunist i flaktë. Ai është përjashtuar nga PPSH-ja, jo për disidencë, por për imoralitet, sepse ka pasur marrëdhënie dashurie me gruan e kushëririt të tij të parë. Po kështu edhe baxhanaku i Lorencit është një komunist, me disa anëtarë partie në shtëpi e farefis. Motra juaj, zoja Jozi, është martuar me një djalë mysliman nga një familje shumë e mirë shkodrane. E di se çfarë përpjekjesh keni bërë ju në atë kohë për të penguar këtë lidhje martesore, por motra nuk iu a vuri veshin. Arsyeja e kundërshtimit nga ana juaj ishte thjesht, se motra po martohej me një mysliman. Ju për shumë kohë i keni mbajtur inat motrës dhe burrit të saj. Ju kam parë në TV, kur shkuat për urim Bajrami në komunitetin mysliman në Tiranë. Në mes tjerash thatë: “ Profeti Abraham.....Po përse thatë emrin Abraham? Ti e din që ne myslimanët i themi Ibrahim. Ky ishte thjesht një provokacion i yti ndaj myslimanëve. Ju asnjëherë nuk keni ardhë për urim Bajrami në komunitetin mysliman Shkodër. Unë e dij se dikur keni punuar në Institutin e misrit Shkodër. Edhe unë në një vend pune, diku aty afër kam punuar. Ky institut është dalluar për parcelat e tij eksperimentale të misrit të udhëhequra nga ish drejtori yt Hysen Laçej, i cili të ka trajtuar shumë mirë. Me sa duket karakteri kapricioz i yti, kërkon me e kthye edhe Shkodrën në një parcelë eksperimentale fetare. Por, shkodranët nuk janë kollomoq. Ne femrat kur bëhemi inaçore, nuk e dimë se çfarë bëjmë. Por, kujdes se populli thotë: “ Uthulla e fortë, pëlcet enën e vet”. Shkodër Dhjetor 2006
Komenti 69printer friendly
Comments
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, shkodrani 04 Jan : 17:48

Mbasi lexon kete artikull te vjen me kap kryt ne grushta se ca po bahet ne shkoder. dhe po ta shofish me kujdes, me te vertete eshte tu u nxit nje percarje gjithnje e ma shume mes fesh. dhe kete e kam vu re edhe ne kete website, ku shume vete sdin ca me thane tjeter po vec me sha myslimant sikur jane turq, gja qe ska lidhje hic. Megjithate me vjen mire qe ka shume te tjere qe nuk bien pre e ketyre percarjeve.
shnet tan shkodranve
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, shkodrane74 07 Jan : 15:31

GO JOZI GOOOOOOOOOOOOOOOOO
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, shkodrane74 07 Jan : 15:32

Qente le te lehin e karvani le te ec perpara


Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, rifati 07 Jan : 15:50

si do te jete interresat e musulmaneve nuk zgjidhen me keto zgjedhje .por dote konsiderohen si zgjedhje fetare
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, ShkodraN1 07 Jan : 16:49

Jozefina Topalli po e ngaterron keq Shkodren me ceshtje fetare, ngaterresat duken sidomos keta kohet e fundit e bile edhe ne kete website, ne vend qe me i ardh ne ndihme shkodres tani qe eshte ne pushtet ajo me klanet e lidhjet e saja po e ngaterron edhe ma keq.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, Alida 08 Jan : 10:47

Nuk e di si heshtin pas kesaj keto "Personalitete" qe permenden ne shkrim.A nuk mund te prononcohen te pakten per shpetuar ate çfar ka mbetur e pacenuar asnjeher, shperti demokrat shkodran qe i ka mbajtur ne pushtet si ne kohe pozite te PD ashtu edhe opozite?
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, Aliu 08 Jan : 10:51

Mendoj se asht kanditatura ma e gjetun per shkatrrimin e shkodres
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, helius 08 Jan : 13:53

Sikur ne shkoder te perseritet situata e zgjedhjes se Bahri Boricit, kryebashkiakut me injorant qe ka njohur shkodra do te ishte dicka e turpshme per shkodren. Une e kuptoj qe ne zerat qe shajne zonjen Topalli jane bashkuar qente socialiste, komuniste, te pakenaqurit dhe ato injorantet qe gjoja i thone vetes muslimane (por qe skane pare ndonjehere xhami me sy dhe i ke gjithe diten duke pire raki). Te gjithe ketyre do ju thoja te rrine te qete se pavaresisht propagandes qe bejne PD do fitoje ne shkoder. Ka fituar gjithmone, do fitoje dhe kete here qe qyteti nuk ka qene i persekutuar per dritat (si ne kohe te atij te anti shkodranit Harasanit), se jane dhene vetem vitn 2006 20 milione euro nga buxheti per ndertimin e shkodres etj etj. Dhe ne te gjitha keto zonja e nderuar Topalli ka kontributin e vet si shkodrane qe na perfaqeson denjesisht te gjtheve.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, hysa 08 Jan : 14:57

keto jane klane mbi baze interresash familjare qe perdorin shkurtpamesine e do fanatikesh fetar me andrren e nje shkodre katolike per perfitime personale. kjo asht nje loj e vjeter me lojtar te rinj qe jan ba kameleonet e politikes.edhe mos ardhja e kreut te PD ne shkoder tregon qe ketyne lloj njerzish asht te i ardh era deri ne tirane shkodranet nuk duhet te rrehen prej ngjyrave te bukura te kesaj specije te lashte por te mendojne per sherimin nga kjo kangrene qe po na shkatrron perdite e ma shum
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, VIZITOR 08 Jan : 15:11

Mduket se te ne po zen vend fjala e urte AI VEND QE QEVERISET NGA GRAT ASHT I DESTINUM ME U SHKATRRU
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, .: Deno :. 09 Jan : 14:29

Une jam me SHkodrane74 - njashtu asht kar-vani duhet me ec para
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, ShkodraN1 09 Jan : 15:08

Bossi nqs je i zoti me than naj fjale ose ndonji mendim do ishte ma mire, e jo me ardh ketu, me shtyp dy fyerje e me ik.Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, shkodranja85 09 Jan : 17:49

une mendoj se ne shkoder sdo te fitoje kurre nje katolik si kryetar bashkie e sidomos me situaten qe asht ne shkoder.edhe tu pa faktin qe ne shkoder postet ma te larta i kane katoliket dyshoj qe 65 % e shkodres kenaqet me kete fakt.une vete jam e majte dhe vallahin gezohem plot,por ne te njejten kohe hillerohem se e di se do fitoje i pari mysliman edhe pse budall sic ishte rasti i boricit

Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, vizitor 09 Jan : 20:48

pershendetje bosit jo te ghith e kuptojn humorin kur asht i itht por e ke tregu veten se je bos
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, prripa 09 Jan : 21:00

mendoj se kandidate per kryetare bashkiet e pd ma e mira kandidatur eshte e zonjes jozefina topalli po me duket e pamujtun me lane kuvendin per bashkine tiranen per shkodren.e randesishme eshte te behen zgjedhje si pas standarteve prendimore dhe te fitoj ma i miri kandidat qe don ma fort shkodren qe punon ma fort ma mire ma drejt .
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, hysa 09 Jan : 21:39

asht me u habit se si ne mendjen e disa pseudo intelektualesh me mendime te fiksumuna fetare kambengulin per kanditim te personave te nje anshem te nje spektri relighos me ghith damet qe i kan shkaktu shkodres ne vite
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, helius 10 Jan : 13:42

Arsyetimi eshte i thjeshte, shume me mire nje katolik nga PD sesa nje musliman trap si Bahri Borici apo ajo mamija qe mund te vendose PS, Namiku. Nuk eshte turp per asnje mulsiman te shkodres qe te kete kryetar bashkie nje katolik. Sikurse katoliket na kane perfaqesuar ne kulture, ne art, ne shkence dhe ne rezistence kunder komunizmit gjate gjithe ketyre viteve, mund te na perfaqesojne dhe ne bashkine e qytetit.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, pa rrena 10 Jan : 14:04

ja ka fut krejt kot kjo zoja kulli apo zoja ngatrresa se asht e futun prej komunistave me fut grindje ne shkoder nuk kena nevoj ne shkodranve me na diftu per fe se ka nja 300 vjet qe bashk jetojm me njeri tjetrin se ka pas do ma burra e burrnesha se kjo kulli se un per vedi nuk e kam ndi kurr kyt mbiemen ne shkoder ka ken njaj gjergj fishta qe ka lidh me drita kishen e fretenve me xhamin e fushs cel e te rrine urt se ban ma mir.posht komunizmi e rroft demokracia.

Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, vizitor 10 Jan : 15:36

i asht shtu edhe rrencaku grupit te fanatikeve qe kan marr persiper riabiletimin e klanit te jozefina topallit .metodat e tyne njifen mir se jan ba boz ,tani kan shti edhe kercenimin por pjesa e shendosh e shkodres nuk dot hajn bar
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, helius 10 Jan : 15:42

vizitor pse nuk provon te mesosh shqipen para se te fillosh diskutimet politike ??
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, helius 10 Jan : 15:44

megjithate meqe ke marre persiper nje barre kaq te rende, mund te na thuash cfare krimi ka bere kjo zonja, Jozefina qe duhet te rihabilitohet ??
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, vizitor 10 Jan : 16:11

shifet se jeni misionar i stervitun i klanit topalli per fushat elektorale .te pakten e morre vesh se nuk jam komunist . kjo duhet te te shqetsoj.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, helius 10 Jan : 16:15

te jesh i sigurte qe nuk bej pjese ne asnje klan apo interes politik. Por ajo qe kam mesuar ne shkoder, eshte qe ato qe nuk votojne per PD jane ose komunistat dhe te konvertuarit nga komuniste ose injorantet qe mashtrohen nga grupi i pare me ate te arsyetimeve fetare, civile (qytetar malesor) etj etj. Tani po qe se nuk ben pjese tek grupi i pare ndoshta ben pjese tek i dyti.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, vizitor 10 Jan : 16:23

po me habit po me mbint me votu edhe mu per jozin
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, helius 10 Jan : 16:27

te votoj kunder Pd praktikisht do te thote te Votoj per ato horrat e PS. Pse duhet te votoj per to si shkodran:
1. Te votoj se na kane dhene drita. Ne kohe te PS kemi qene qyteti me i persekutuar
2. Te votoj majtas. Shkodra gjithmone ka qene e djathte
3. Te votoj se me perfaqesojne. Asnje shkodran nuk ke as ne Ps qendrore as ne ate te Shkodres.
4. Te votoj se kane investuar. Gjate 8 vjeteve te qeverisjes se tyre shkodra merrte fonde sa merrte Skrapari. Tani te pakten duket se Sala i ka thirrur mendjes, di qe me vendim qeverie vjet u dhane 20 milione euro per unazen e shkodres, 1 milione euro per rregullimin e piaces. Si do shkojne keto investimet te shohim, por skemi pse te paragjykojme.
5. NUK MUND TE VOTOJ PER PS SEPSE PERFAQESOJNE SKUTAT ME TE ERRETA TE TE VESEVE DHE TE LIGAVE TE NJERIUT. Keto te PD mund te kene bere budalleqe sa te duash, por per ligesi dhe te keqija PS si grumbullim njerezish nuk ja merr asnje organizate(parti) ne bote.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, helius 10 Jan : 16:29

po me habit qe spo bindesh, se zakonisht injoranti bindet me shpejt se i doktrinuari.
Nejse une po shpreh mendimin tim dhe as kam per detyre dhe as per qejf te bind njeri.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, vizitor 10 Jan : 16:40

nuk ke pse merzitesh ti merr paret per ket pun.urime e ke tregu se je nder mat mirt ne ket fushat zghedhore
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, beni 10 Jan : 19:25

Nga ky "artikull" zonje populli i shkodres kupton se ti nuk e ke fort per zemer ceshtjen myslimane ,por nga ngatrresa qi kerkon me fut i vetmi fitues asht PS.Te njejten taktike keni perdor shume here por tashma i ka dale boja.Nuk jane te marre myslimant me besu fjalet tuja,se sido qi t'jene te pakten asht fakt qi dicka po bahet per shkodren.Asht hera e pare ne historine e demokracise qi shkodres po i shperblehet ne nji fare mynyre ndihma qi i ka dhane pa asnji lloj interesit demokracise .Po te nap nji shembull te vogel:materniteti i ri u ba per ate 65%myslimane qi deklaron ti.Te uroj karrier te suksesshme ne PS e ndonji rrethi tjeter.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, vizitori 10 Jan : 20:25

e kuptoj qe kam gabu tash e mbrapa do baj kthes do votoj per katolikun e par ne liste[tpakten a me paguni]
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, tepe 10 Jan : 23:53

mendoj se ket 4 vjecar e kane rradhen te krishteret sepse muslimanet e kane pasur mundesine per sa here qe e kane pasur bashkine ta tregojne veten.. mendoj se lorenc luka e meriton qe te dale kryetar i bashkise.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, NG 11 Jan : 00:25

PO CFARE RENDESIJE KA PER KRYETAR BASHKIJE A ESHTE MUSLIMAN APO KATOLIK KA RENDESI TE BEJ DICKA PER SHKODREN . DHE JU QE SHANI BARI BORICIN MA MERR MENDJA QE NUK I AFROHENI AS TE KEMBET PRANDAJ ME MIRE TE MERRNI NJE TJETER DISKUTIM , SE KY DEBAT NUK KA BEREQET POR KA VETEM SHERR .LERI VETE SHKODRANET TE ZGJEDHIN SE JAN ME TE ZGJUAR SE JU DHE DIN KUJT TE JA JAPIN VOTEN SIC KAN BER GJITHMON .JU UROJ GJITH TE MIRAT KUDO QE JENI TE BENI ME TE MIREN PER VEHTE DHE N.Q.S E DONI SHKODREN KAPNI NJE TEM TJETER .NJE ZOT KAN GJITH NJELLOJ JANE KATOLIK DHE MYSLIMAN NJE ZOT I KA FAL AI QE I FRYEN KETIJ ZJARRI NUK ASHT AS MYSLIMAN AS KATOLIK, S'ESHTE BESIMTAR, AS SHKODRAN .PRANDAJ JU LUTEM LERENI KETE TEME.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, hysa 11 Jan : 08:13

nje gja te ban me mendu se vizitori ka drejt si ka mundsi qe nuk paska asnje alternativ tjeter pervec nje kandidati katolik kur per lorencin tregojn barcoleta per pa aftesine e tij intelektuale
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, .: Deno :. 11 Jan : 09:11

Per shkodrane74 , beni , helius etj ...

Tesh ka tri gjana. O jeni idjota FULL, o sja keni haberin se qa bahet ne shkoder ose ju pagujn me shkru dhe me mendu kshtu.

Un jam nje musliman shkodran dhe assesi nuk me shkon ne mend me otu nje katolik kryetar bashkije. Pse?
Nuk me shkon mendja pasi ashtu sic e tregon edhe artikullshkruesja , po te shikosh ne shkoder vetem lagjet me popullsi katolike jane shtruar me rruge , bile edhe ne rrugicat ma te vogla. E kunderta ndodh me lagjet musliman ku gropat jan ba me u myt brenda.
Nuk me shkon mendja te votoj nje kryetar bashkije katolik i cili pronat e komunitetit musliman (i cili eshte pronari i dyt me i madh ne shqiperi pas shtetit shqiptar) i kthen ne planin urbanistik ne lulishte dhe zona te gjelberta kur shume mire aty mund te investohej per shkodren ne shkolla , institucione, qendra shendetsore , parkingje publike apo cdo gje ne sherbim te komunitetit, ndersa kur eshte puna per kishen ata japin lejen te zaptojn me qindra meter katror qe te ndertohen qendra si DON BOSKO psh.
Nuk me shkon mendja te votoj per nje kryetar bashkije katolik kur publikisht dhunon dhe propagandon antiislamizmin si zgjidhja e vetme per shkodren..

Po nuk ka sesi te jete ndryshe kur:
Vete ambasadori dhe konsuli italjan ne shqipri dhe shkoder nuk bejn punen e shtetit italjan por punen e shkodres.
Kryetari i bashkise i sotmi ( me nene katolike "babai mund te jete musliman por ne sje kena mejt kandilin nanes se tij qe me e dit a asht babai i ai vet apo jo") kerkon fonde per investime ne shkoder te cilat ishin destinuar 100% per popullsine katolike. Apo me skandalja qe e pash me syte e mi, ne kartolinat qe u dergonte institucioneve per festa shkrunte " Gezuar krishtlindjet dhe vtin e ri" pa cka se marresi i kartolines mund te ishte edhe musliman, i cili na ato dit kishte festuar bajramin..
Edhe teta Jozi te njetin produkt dhe brum orjenton politikish, njerez intolerant , ekstremist katolik , propagandues ekspansioni italikatolik dhe aq me teper sherbetor te kishes qe bahen si i thojm na ne shkoder " spiju per nji he buk".
Mos bani demek se ne shkoder gjanat shkojn voj, demek se ne shkoder muslimant dhe katoliket shkojn si vllazen.. ne fakt kan shku, kjo eshte e vertete , por sapo hyni ekspansioni i forte katolikoitaljan gjendja ndryshoj, sepse katoliket u rrejten me 10 leksha dhe pranuan cdo lloj matrapazllekut vetem qe "vllaznit" e tyne musliman mas me marr kurr pushtet.
Politika qe bahet , per me i evidentu muslimant si komunista dhe katoliket si demokrat eshte nje politik e shpifun, a thu se arben broci me shoke qe vdiq per demokracine ishte katolik . Nje fakt esht i vertet , qe PD ne shkoder ka ba nje spastrim intelektualesh duke i selsektu vetem nga perkatsija fetare dhe jo ajo intelektuale, dhe tu lan ne te gjithfar soj e sorollop dukagjinsish qe sdin hala as me lexu vetem e vetem se jan katolik....
Se u lodha tu shkru.... fakte ka sa te dush, mjafton me jetu ne shkoder dhe tana gjanat i shef ashiqare...

Dhe per ate qe i pelqete humori jem, po tham nje fjal te urte qe thojm na shkodrant.
"Mos flutroni me presh ne b...." se keni jozin ne parlament... populli shkodran esht i kulturum e nuk asht ul prej malit dje me e hanger sapunin per djath..
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, helius 11 Jan : 09:57

ne fakt i dashur Bossi te kam kthyer dje nje pergjigje tjeter qe fatkeqesisht administratori e hoqi. Besoj se ate pergjigje e meritoje plotesisht. Megjithate tek ndarja qe kam bere me siper kuptohet qe ti ben pjese ne grupin e dyte, ate te injoranteve qe dikush ju fut ne vesh dasite fetare dhe aq duan qe tju marre bytha zjarr. Kryetaret e bashkise se Shkodres kane qene musliman keto 12 vjetet e fundit te pakten, ne emra dhe mbiemra. Ne, ne shkoder zakonisht marrim te dhenat e babait kur tregojme per origjinen, nese ti merr te nenes eshte problem i joti. Por kjo gje nuk ndodh shpesh ne shkoder.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, helius 11 Jan : 10:07

Dhe here tjeter mos fluturo me presh ne b..., kur flet per keto dukagjinasit te PD, thuaj ndonje emer. Kush qenkan keto dukagjinasit qe bejne pjese ne kryesine e PD te shkodres apo te tiranes ? Mos i ngaterro me ate Cukon e PS.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, helius 11 Jan : 10:22

une per vete nuk e kam problem te perfaqesohem ne parlament nga jozefina, pavaresisht se eshte katolike. Me mire ajo se Ali Spahia apo Bahri Borici me shoke. Sikurse e kam pranuar qe shkodra njihet nga jo shkodranet nga Cesk Zadeja, Tish Daija, Prenk Jakova, Tano Banushi, Paulin Preka, Ndre Mjeda, Migjeni, Gjergj Fishta, Mikel Kolici, Zef Pllumi etj etj. I nderuar Zoti Bossi, .
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, ShkodraN1 11 Jan : 11:56

Edhe une jam musliman po sjam dakord me ata qe thote Bossi, nuk asht mire me fut percarje, po ashtu sic tha helius mos u bani ekstremista, e fanatike me ju mbyll syte feja, besoni po mos bani politike me fe.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, bushati 11 Jan : 13:00

z bosi po ti se kupton se katoliket duan me te cua ne europe more injorante se perndryshe se sheh kurre mase turqia.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, kelmeni 11 Jan : 13:04

skam asnje simpati per socialistat,po lek cuka nuk ashte dukagjinas.Se nga pa zhvillimi ju cdo njeriut qe jeton mbi shkoder i thoni dukagjinas.Lea ashte nga shkreli i malsise se madhe,ka kandidu ne dukagjin.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, helius 11 Jan : 13:18

ja tani s'mjafton ky z bosi po del ky tjetri tani z bushati, njeri per jihad tjetri per kryqezate.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, helius 11 Jan : 13:33

kelmen vazhdon te me perforcosh mendimin qe je elektron i lire vella, vazhdo keshtu se je ne rregull.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, bushati 11 Jan : 14:36

helius,saper kryqezate ka kerku falje vatikani e besoj se ashte ceshtje e mbyllun ,e sa per xhihad sbesoj se jane aq te shquar shqiptaret.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, helius 11 Jan : 14:54

nuk e kape idene, z bushati. Desha me te thene qe dhe ti mos e merr me me patriotizem se Bosi kete pune. Dmth qe katoliket po na cojne ne europe etj etj. Merre me me qetesi, mos dil jashte realitetit.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, bushati 11 Jan : 15:50

Po nuk flitet me ate gjuhe se ne katoliket i urrekemi muslimanet ,pse po te ishte ashtu asnje katolik sdo ishte pro saliut,apo tjetrit e tjetrit.Nuk ka pse akuzohen katoliket as muslimanet,kto ci bejne pushtetaret e kupton edhe i marre se e bejne jo per ceshtje besimi se 90 per qinde nuk besojne ne krishte as muhamet ,por e bajne ne ate te shkrete pare.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, helius 11 Jan : 16:10

E drejte.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, helius 11 Jan : 16:21

Une per vete nuk jam katolik dhe as kam per tu bere ndonjehere, por megjithate krenohem me ate qe qytetaret katolike shkodrane dhe prifterinjte katolike i kane dhene dhe kane bere per shkodren. Dhe i respektoj edhe me teper kur shikoj se cfare urrejtje patologjike dhe smire kane komunistat dhe jugoret nga skrapari e rrethina, ne pergjithesi karshi tyre.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, kelmeni 11 Jan : 17:14

te lumte helius,tashti ke fole si burrat.Ne si veri duhet te na bashkoje urrejtja qe kane ata komunistat qe permende per ne te gjitheve.po sa her te doje njeriu mundet te nderroj fe por jo ndergjegjen.pra mbete ai qe je.edhe ne katoliket jetojme afer me shume katolik te komsive te tjera por asnjeher nuk na shkon mendja se kemi nje gje te perbashket me ta.se kush jeton ne emigracion e din shume mire se kurkush nuk pyet kur do marre nje apt me qera,a ka ndonje katolik,apo a ka musliman,por te gjithe pyesin a ka shqiptare.pra si katoliku si muslimani femija i tije ka meqef ti shoqerohet me femijet shqiptare.mos te harrojme se muslimani ma pare ja beson femijen te kujdeset katoliku shqiptare se bje fjala arabi.apo katoliku nuk mund ta lejoj femine te shkoje ne shtepi te zezaku vec se ai ashte katolik.pra ka shume gjane te tregojme edhe njehere se jemi te pandame.per me i nda u intereson vetem nje pakice te vogel,dhe pasojat i ndjejne te shumtit.Urime kushdo qe te fitoj si katolik si musliman boll qe te punoj per shkodren se e meriton,edhe mjafton qe mos te jete nga skrapari apo laberia se na e kane pas merzite.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, shkrodanja85 11 Jan : 20:24

nuk e di mor kelmend qysh kur paska ardh me na komandu naj here ndo kush prej skraparit apo laberise.e para qe po ndan asht jozefina se tan ne poste jane katolike.ty helius qe te duket vedi i sjut te zoti ca jane thanjet qe kush asht me ps( qe asht kunder bindjeve tuja)keka injorant .une ta dish ti jam shkodrane e vjeter babin inxhinier mamin msuse dhe jam e majt. pra edhe pse jam e majte sjam as injorante qe i pari me mba me ndyshu mendje e as me shku sipas atij qe te jam ne fillim 2 leke si puna jote
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, beni 11 Jan : 20:31

Per sa i perket kultures ,po te kujtoj nji gja, ne bote ne pergjithsi ecet perpara;nuk kalohet ne ekstreme tuj vesh vajzat e reja me shami ne kry,ne nji kohe kur aspiron me hi ne EUROPE.Na fene myslimane sic dihet historikisht na e kan kthy me force e per dijenine tande nuk ja kena pa hajrin ndonji here.Meghithate ghjithsecili asht i lire me besu cka don,mjafton qi te tane te punojme per te miren e shkodres me harmoni si gjithmone.Mos te merrena me muhabete te tilla se nuk tregojme kulture e as pjekuni.mire u shkrushim ne ndertimin e unazes se re e shume e shume investime te tjera qi tashpo te bajne me kthy mend edhe ty(ne qofte se ghjith kto muhabete i ke sinqerisht).
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, vizitori 11 Jan : 20:36

ketu asht problemi se kujtojn se na sdim ca bahet ,kaq te sigurt jan saqe nuk na kan dhogarit se jena gjadh [pak ma par me kujtunen prrallen e ksulkuqes kur shkon te ghyshja interresante]
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, vizitor 11 Jan : 20:40

doli dhe beni me dham jasht [prralla vazhdon]
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, kelmeni 11 Jan : 20:45

per 50 more zonja shkodranja 85,na kane sunu te jugut e na kane nepermkame sa te duash,se ndoshta je e re por pyet se kush e ka drejtu degen e puneve te brenshme.kush i ka pushkatu intelektualet e veriut.Por nga qe je e majte deomos ju mban krahun atyre.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, shkodranja85 11 Jan : 20:59

si kane drejtu degen e punve ne shkoder jugsat ne jug kane shku shkodranet per njejten pune,kjo per mos me pase carje veri jug sic ishte ne ministri ramiz alia smajl ahmeti me shoke,jo si ma vone qe sala edhe sot njihet per percarje se punesoj tan tropoje e vise edhe naj shkodran per me pas shkodren me vedi
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, muho 11 Jan : 21:01

O ben ca ban mar burr po i prish pun kolegve tu qe kan marr persiper me na qu ne mesjeten e inkuzicjonit ku kisha ska lan njeri te hajrit gjall por kan met vetem dhomhanja -mos je kaq i sinqerte ban si soji jat
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, Anonymous 11 Jan : 21:29

Tesh po e kuptoj shume mire se me cfare niveli intelektual po flas.

Edhe nje here po kundershtoj idene e identifikimt te muslimanve si socialisto-komunist dhe identifikimin e katolikve si demokrato-PDist.
Pse?
E para arsye eshte se komunizmi po aq sa ka persekutuar prifterij , po aq ka persekutuar edhe hoxhallare.
E dyta , sepse politikat demokratike sot nuk perfasohen nga PD po as edhe nga PS. Sepse politikat e djathta demokratike jan per nje libelarizim tregu dhe nje orjentim ekonomik drejt privitit dhe sipermarrjes individuale, duke ngitur taksa dhe duke i vene keto taksa ne sherbim privatit i cili investon ne sektorin publik si spitale apo qendra publike. Ndersa politikat e majta jane ne kosnulidimin e sektorit te sherbimit publik dhe uljen e taksave duke mbajtur nje shtet te centralizuar ne objektiva ekonomike strategjike dhe politike.
Nga kjo qe thashe duket qarte se qofte PD qofte edhe PS sot ndjekin vetem politikat e majta duke e quar dita dites vendin ne kaos ekonomik dhe corjentim politik. Dhe e gjitha kjo ndodh nga ekspansioni kuturor-ekonomik dhe politik te dy poleve teper agresive , me interesa historike mbi tokat shqiptare. E para eshte Greqia me fondamentalizmin ortodoks te Janolatosit dhe e dyta eshte egresioni Italjan me poltika te dukshme te ekstremizmit katolik te vatikanit...
E keshtu qe politika qe ndjek PD eshte po aq e majte sa edhe te majtat tjera, por problemi eshte tek populli injorant qe gjithnje ngaterron Demokracine me PD dhe anasjelltas.

Fetarisht muslimanet duhet te jene ne mes te djathtes dhe te majtes, per nje shtet socjal por qe lejon ekonomine e tregut dhe kapitalizmin. Keshtu qe ideologjikisht, ti akozush muslimant si komunist apo socjalist eshte thjesht nje idjotesi e asgje me shume.

Per ta lidhur me shkodren dhe me zgjedhjen e kryetarit te bashkise, une i mbetem mendimit se shkodranet jan aq intelektual sa te dallojne te shtrembten me te drejten, megjithse nuk e mohoj aspak fitimin e postit te kryebashkiakut nga nje njeri si Luka apo Topalli pasi eshe shkodrant se tan shqiptart per 5 lek ndryshojn edhe kombesine jo ma voten.


Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, Z. Zamir Kaceri 11 Jan : 21:38

Jozefina Topalli eshte nje figurat me negative qe ka nxjerre shkodra ndonje here. Eshte turp e marre me perkrah zonjen Jozefine. Pervec shtepise se vet qe ka rregullu nuk di se ka ba ndonje gja tjeter per shkodren mgjs ka pas shume ne dore.
Ajo na koriti edhe neper shqiperi, kujton se asht tu fol ne shpi e del para mediave me nje gjuhe skandaloze qe 3/4 e shqiperise nuk e marrin vesh se ca thote. Nuk e njoh hic Lorenc luken por me gjithe qejf ja kisha dhan voten, boll mas me pa ftyren e jozefines. futi edhe parlamentin ne sherr. femra me negative ne politiken shqiptare, ke lezet me pe e me degju majlinda bregun, jozi jone si maloke.
nqs ka ndonje njeri qe nuk bashkohet me mendimin tim le te me thote nje dicka qe ka bere jozzi per shkodren.
Ky popull don enverin qe me i pjek ne furre tipa si jozit qe jane shume racista. ju siguroj qe jozi i urren myslymanet.
informojuni se pse e hoqi nga puna shoferin qe i caktoi parlamenti, vetem sepse ishte i nje feje tjeter.
shkodra gjithmone eshte shquar per tolerance fetare.
down jozi
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, prripa 11 Jan : 21:39

fyrjet personale nuk lejohen
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, Z. Zamir Kaceri 11 Jan : 21:46

Qekur eshte hap kjo faqe eshte nje grup fanatikesh katolik qe vetem shan fen myslymane, mgjs ju eshte bere disa here lutje qe ta mbyllin kete argument ata vazhdojne te ofendojne.
me falni o shoke katolike. ku besoni ju?
shkoni e rrefeni neper prifta qe 1 nder 10 eshte ose homoseksual ose pedofil. ka fakte shkencore qe homoseksuali i pare ka qene prift dhe qe sollidhe semundjen e sides me vone. te cila kishe besoni ju? tek ato kisha qe femrat shkojne vetem per tu takuar me dashnoret apo ku gjeja e pare qe prifti te sheh jeshte gjoksi. Myslament jane fanatike te marre por katoliket jane imorale te cmendur. une nuk jam as katolik e as myslyman por po e shoh qe ju kartoliket po e teproni.
ju pershendes te gjitheve me kodin e da vincit
respekte


Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, Anonymous 11 Jan : 21:50

bossi - - hahaha ... sa e forte kjo e.... prejmend qe prej friket ju tham BOSSI dukagjinasve??? hahahhaa sa e forte eeeeee. sa per dijeni, ne lagjen ku un rri sot edhe jam aktualisht, jo vetem qe ska ardh asnji dukagjinas po as qe ju shkon ne mend me kalu ne kto rruge, jo prej mejet, po prej tan lagjes...

Ps- edhe ai vizitori me lart jam une po qe nuk po arrij te identifikohem
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, Z. Zamir Kaceri 11 Jan : 22:07

Tama na thone andej nga tirana e nga vendet e tjera nga shqiperia e mesme, jemi tamam shkoder kurva. njerezit me te keqinj ne shkoder i gjen. ne cfaredo forumi te ndonje qyteti tjeter te futesh veshtire me pa njerez duke ofendu e sha njeni tjterin. vetem ne forumin e shkodres i sheh shkodranet tu u sha me njeni tjetrin, jam i sigurte qe me pas mundesine per shpirt kishim dasht me u vra pasi kjo eshte e vetmja gje qe dime te bejme mire ne shkodranet, futena ketu tu ba si intelektual e tu fol me fjale te medhaja me shit mend e ne fund hall pa ofendu dike nuk kena. ne asht gjynah me na hap faqe per shkodren, asht marre me pa kush se ca bahet ne forumet e shkodres.
pse keshtu dona me e ndryshu shkodren? tu sha njeni tjetrin?
pastaj shajme ata ne parlament, nuk e shohim se ca bajme vete. a thu nuk dina me gjet nje gjuhe te perbashket pa ofendu asnje njeri. muhabetet tona nuk kane ne dore me ndryshu shkodren pasi nuk besoj se ndokush ketu ka ndonje post te larte, ne thjesht po diskutojme dhe nuk ka asnje nevoje me lan nam mes nesh.
jam i sigurte se tani ka me dal ndonje intelektual qe rrin tan diten ne kafe e me me kritiku per keto qe shkruajta.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, prripa 11 Jan : 22:25

per denion: ti dukesh me te vertete se je i pa fe ,je ateist si komunist (nuk e kam fjalen per socialist) e thu vete. po ca don ti me salen ? nuk je shkodran se shkodra ka mysliman e katolik nuk injeh ma te pa fete qe pushkatun klerikte .respekti qe kam per per klerikt dhe fetaret edy feve.nuk me lejon me te thane ca meriton . sa per kodin qe lexoni e shifni ju gjoja jo fanatike.ti shef edhe vinjetet, elexon :vargjet s......ke.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, Z. Zamir Kaceri 11 Jan : 22:34

Ju jeni njerezit e fundit ne planet qe mund te predikoni fene islame apo katolike. Asnjera nga te dyja fete nuk ben propogande me urry fete e tjera, ca feje keni ju qe vetem shaheni midis njeri tjetrit. O ju doni Enverin. Ai e paska pa dit se ca dan ky popull. Apo me fal se mos i bie ndesh shkrimtareve te medhenj qe ka pas shqiperia, qe asnjeri nuk u kthye ndonjehere ne shqiperi por vdiqen ne turqi e itali. ata e kane dashur shume shqiperine. por prap ne si shkoder kemi kalane rozafa per me u krenu ( ne tre vellezer 2 jane te pabese). gjithmone kena me u shqu si komb i poshter e injorant. mernu me fete ju se tash keni me na nxjerr ne drite.

Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, Anonymous 11 Jan : 22:34

aeshte mesuar shkodra me e sunu turqit ose muslimanet per 550 vjet e natyrisht nuk ashte e lehte me nrru faqe me hy edhe katoliket se edhe ne deemokraci keta e paten por del ai tjetri e thote jo nga dajat eshte katolik, artanin.si puna e mushkut kur e pyeten i kujte je tha jam nipi i kalit.po su ka faj jozi,se del ai apo ajo injorante e thote se kupton gjysma eshqypnise,se ka qef me fole ne ate gjuhen e komunistave.Po sa mire spo shqetesohet kush per ne se nuk i kuptojme skrarlite apo labet.E sa pre gaterresen ne pa rlament ashte turp qe te flitet per jozin,u pa kush ishte fajtori.por sikur sala te kishte vu nje musliman do kishim thane ashte islamik ,e vuni katolike edhe kjo po harxhon voj,borxh sti jep kush pra do rrime me keta qe jemi.e ai qe flet per prifterinjte,ta dine se komi shqiptare nuk line ma asi burrash qe u pushkatuan per mos me i rene mohit fese se krishtit,nje gje te tille e ka pohuar e z faizn sabri koci qe ishgte bashkevuajtes i tyre.po te ishin aq te marre prifterinjte nuk do merresh kush me ta por do ishin tu shkrua marrina si bashqytetaret e tyre.ju lumte per forumin se po e tregoni veten se su ka faj as malsori as qeveria vec injoranca shume shekullore qe tash i thurni l;evdata boshe.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, Z. Zamir Kaceri 11 Jan : 22:41

Ti vizitori qe paske me harru me shku emrin na kenaqe.
nuk e kuptoj se pse cdo gje e merrni si ofendim kundrejt fese katolike. Ca te kane ba myslymanet ty? Pse merreni me keto gjera? kaq shume rendesi ka feja ne shkoder?
me vjen keq me ju thane por jemi te gjithe te pa fe dhe super injorante ( shpresoj te gabohem)


Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, prripa 11 Jan : 22:41

o zotni i stafit pse heq vetem komentet emia apo je ti qe ban edhe komentet .te vije marre
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, Z. Zamir Kaceri 11 Jan : 22:42

a ka ik ai papajani ne greqi apo eshte akoma ne shqiperi?

Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, Z. Zamir Kaceri 11 Jan : 22:45

hahahaha. po zotnimadministratori ca te bani tashi?
a e kupton qe qellimi i tij eshte ta mbyllim kete debat dhe te fillojme e te diskutojme midis nesh pa dallime feje e prejardhjeje.
te isha si admin do i kisha fshi te gjitha keto marrinat qe kena shkru deri tani e kisha hap disa forume te tjera ku te diskutohet ne nje menyre pak me te kulturuar.
besoj se dina me u marr vesh edhe me te mire me njeri tjetrin.
une personalisht vleresoj njeriun dhe nuk me intereson cfare besimit i perket.
ju bej thirrje ti harrojme keto idiotsira dhe te perpiqemi te tregojme sadopak edukate dhe kulture.
Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, Z. Zamir Kaceri 11 Jan : 22:50

tashi neser ke me pa hata ketu vlla. shume e kane me me sha mu neseeeeeeeeeer. kane me me quajt te pa fe, injorant bile ndokush ka me ma sha edhe nanen, keshtu jena mesu na, nuk dina me bind dike me argumenta apo fakte, e shajme fill.
aman o admin fshije krejt kete forum e mos lejo ma njeri me u marr ma me fe e politike se vetem kot ja fusim.

Kreu i Bashkisë së Shkodrës, Jozefina Topalli apo Lorenc Luka, :::ShkoderZemer 11 Jan : 22:59

Mos i merrni shume personalisht editimet. Ato qe fyjne njeni tjetrin kuptohet do fshihen

Me keq ardhje detyrohem te mbyll temen. Ju asht ba si droge kjo puna e replikave. Smund te rrini pa ofendu dhe pa majt pak seriozitet ne pergjigje.

Megjithese jane ba perparime ne bisedim dhe disa gjana jane sqaru shpresoj se i njejti muhabet nuk do zhvillohet ne diskutime te tjera.
ex. Musliman vs. Katolik
ex. Malsor vs. Qytetare

Comments are locked
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2000 sec, 0.0295 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,383kB