Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
12
04.2011

Berisha Shkodra nuk do te permbytet me si deri tani

::bud::
Balkanweb - Kryeministri Sali Berisha ka hapur dje fushaten elektorale ne qytetin e Shkodres ku prezantoi Lorenc Luken si kandidat per kryetar bashkie. Ne fjalen e tij fillimisht ka falenderuar qytetaret shkodrane per mbeshtetjen e pakursyer dhe ka premtuar kthimin e qytetit ne qendren kryesore rajonale.

Gjeja e pare qe me buron nga shpirti eshte perulja para jush qytetare e qytetare te Shkodres per mbeshtetjen e pamposhtur qe i dhate PD-se qe nga dita e themelimit. Ne 4 vitet qe vijne me Lorenc Luken do bejme me teper se ne 20 vitet e fundit te marra se bashku. Shkodra ne 4 vite do te jete kryeqender e Shqiperise me e zhvilluara e te gjithe rajonit - ka deklaruar Berisha. Kryeministri ka theksuar se ne keto vite PD-ja i ka hequr Shkodres rrudhat e regjimit komunist ndersa ne vitet e ardhshme ajo do ta ktheje ate ne Shkodren e shekullit te ri permes nje vale investimesh.
Keto 4 vite do te jene te Shkodres se shekullit te ri. Do ta bejme Shkodren epiqendren kryesore kulturore te Veriut e me gjere. Bota akademike e Shkodres do te njohe dimensione te reja e te medha do ti japim fund fatkeqesise ciklike natyrore me bajpasin e saj - ka nenvizuar Berisha i cili me pas ka paraqitur prioritetet kryesore per qytetin verior. Ne 4 vitet e shkuara kemi ndertuar 448 kilometra rruge ne 4 vitet e ardhshme do ndertojme cdo rruge e rrugice te qytetit dhe fshatrave te qarkut. Ne 4 vitet qe iken ngritem ujesjelles e kanalizime ne 4 vitet e ardhshme do sjellim 24 ore uje. Shkodra do kete edhe investime ne kulture do kete terrenet sportive me moderne ne rajon landfille dhe kampuse universiteti - ka saktesuar Berisha. Ne perfundim te fjalimit Kryeministri i ka drejtuar edhe nje mesazh liderit te opozites Edi Rama. I them shokut Rama se ne kete fushate nuk do harxhoj 30 sekondat per te bere sherre me ty. Sepse njeriu qe merret me shume me Ramen eshte si Rama. Duaj fatin tend ne do fitojme - ka shtuar Berisha.
Vazhdo Leximin...
Komenti 2printer friendly
Comments
Berisha Shkodra nuk do te permbytet me si deri tani, guest 14 Apr : 15:26 Reply to this

fjala jote ne vesh te perendis sale dhe inshallah nuk bjen shi shum
Berisha Shkodra nuk do te permbytet me si deri tani, West**** 14 Apr : 17:15 Reply to this

S'ka si me shku fjala e Berishes ne vesh te perendis, po nuk fillune me ba dica per Shkodren.I ndodhi dy vjet rresht,e ca bane kergja Mjeret ato qe u perfshin me permytjet. Pastaj Rama e Sala tu u gri mazamakeq, shyqyr qe paska zan mend. po me ndodh permytjet prep ku futet Sala me shoke. I uroj qytetit tem fat e vetem fat.

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2486 sec, 0.0757 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,232kB