Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
11
04.2011

Berisha: PD-ja i hoqi Shkodrës rrudhat që i la diktatura komuniste

:::ShkoderZemer
AbcNews - Kryeministri prezanton në Shkodër, kandidatin e së djathtës për kryetar bashkie, Lorenc Luka. Kryeministri Berisha në takim elektoral “Sot jam këtu për t’ju garantuar se 4 vitet që vijnë me Lorenc Lukën dhe me secilin prej jush, do të bëjmë për Shkodrën, shumë më tepër se 20 vitet e marra së bashku”. Kështu u shpreh kryeministri Berisha gjatë takimit elektoral të zhvilluar në Shkodër, për prezantimin e kandidatit demokrat, Lorenc Luka.


“Shkodra, në 4 vite, do të jetë kryeqendër e Shqipërisë, vend i zhvilluar. Në 4 vite, do të jetë kryeqendra më e zhvilluar e të gjithë rajonit”, premtoi mes të tjerash kreu i qeverisë.

Sipas tij, me një dashuri të madhe për këtë qytet, ia kemi dalë realisht të ndryshojmë Shkodrën dhe se nuk kemi bërë gjë tjetër, veçse i hoqëm rrudhat e pamerituara që asaj i la diktatura komuniste.

“Së bashku këto 4 vite, do të nisim ndërtimin e Shkodrës së Shekullit të Ri; e Shkodrës së ëndrrës më të bukur të qytetarëve të saj. Ajo do të ketë by-passin dhe mbrojtjen e saj.

Gjatë mandatit që shkoi, në qytetet dhe komunat e qarkut të Shkodrës, kemi ndërtuar 448 kilometra rrugë. 4 vitet që vijnë ne do të rindërtojmë çdo rrugë dhe rrugicë të këtij qyteti e të këtij qarku, nga Fierza në Vermosh, në Hajmel, në të gjithë zonën e saj.

4 vitet që shkuan ne ndërtuam në këtë qark, 130 shkolla. 4 vitet që vijnë, do ndërtojmë çdo shkollë, në të 4 anët e këtij qarku”, premtoi më pas kreu i qeverisë për qytetin verior.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2170 sec, 0.0800 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,230kB