Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
11
04.2011

Fushate elektorale deri tani vetem ne "facebook".

:::ShkoderZemer
TV1channel - Edhe pse zyrtarisht fushata elektorale ka nisur startin e saj, ne kryeqendren e veriut dy kampet politike jane te pergjumura duke mos dhene asnje shenje per nje fushate model, apo te mireorganizuar.
As PD dhe as PS


nuk kane bere akoma te ditura te pakten shtabet e tyre elektorale se ku do te vendosen zyrtarisht, ne selite e tyre apo ne ambjente te tjera sic ka ndodhur ne fushatat e shkuara, akoma asnje vend i percaktuar per postera elektorale nga ana e bashkise, e madje as vete partite nuk kane nisur vendosjen e tyre me perjshatime te vogla.
I vetmi sllogan qe po tentohet te perdoret per momentin eshte interneti, e me konkretisht faqja e rrjetit social facebook, nje model me shume i huazuar nga dy rivalet e kryeqytetit. Ne kete faqe sic duket me shume vemendje po i  kushtohet ne keto dite, nga PD me kandidatin e saj per kete post Lorenc Luka, i cili ka vene slloganin e fushates se tij qe do te jete “Ju jeni te paret, per Shkodren, vrapojme me kohen”.
Ne kete faqe PD eshte kujdesur te reklamoje punen kater vjecare te Lukes ne bashkine Shkoder si dhe projektet per te ardhmen. Nje taktike te njejte ka ndjekur edhe kandidati i PS, Genc Uruci, i cili edhe pse nuk ka prezantuar as slloganin dhe asnje detaj te fushates se tij dhe opozites, ka vendosur posterin e kreut socialist Rama dhe slloganin e PS ne kete fushate “E vetmja rruge”.
Kjo eshte gjendja aktuale e 2 kampeve politike ne shkoder, kur kemi hyre me te dyja kembet ne fushaten elektorale qe u jep kohe kandidateve per 30 dite, te shpalosin programin e tyre dhe modelin e qeverisjes lokale, ne rast te shpalljes fitues.
Tashme nuk mbetet asgje tjeter vecse te presim hapjen zyrtare qe do te bejne Berisha dhe Rama te fushates ne Shkoder, per te mesuar alternativat e dy rivaleve per te parin e Shkodres ne kater vitet e ardhshme, qe pritet te ndodhe respektivisht me 11 prill nga PD dhe 15 prill nga PS.


Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2309 sec, 0.0839 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,230kB