Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
05
04.2011

Asambleja e PS në Shkodër, debate për kandidaturat

:::ShkoderZemer
Mapo - Ka kaluar jo pa debate mbledhja e së hënës e Asamblesë së PS për qytetin e Shkodrës, në qendër të së cilës kanë qenë përgatitjet për fushatën e zgjedhjeve lokale të 8 majit. Një pjesë e anëtarëve të Asamblesë mësohet se kanë kontestuar kandidaturën e kësaj force politike për Bashkinë e qytetit të Shkodrës.


. Në mbledhjen me dyer të mbyllura mësohet se anëtarët kanë shkuar deri në akuza të hapura, për procedurën e përzgjedhjes së kandidatit. Sipas tyre, në përzgjedhjen e kandidatit nuk ishte preferenca me më shumë vota e dërguar nga baza, por ajo e vetë Kryesisë dhe në veçanti e deputetëve socialistë të qarkut të Shkodrës. Baza e socialistëve të qytetit ka arritur deri në konstatime dhe akuza të rënda ndaj Kryesisë për marrëveshje paraprake, për humbjen e Bashkisë së Shkodrës, në kuadër të marrëveshjeve të fshehta me eksponentët e PD. Anëtaret e asamblesë së PS- së për qytetin, edhe gjatë kësaj mbledhjeje kanë kërkuar transparencë, e cila sipas tyre deri tani ka munguar, ndërsa theksojnë se në përzgjedhjen e kandidaturës është shkelur edhe statuti i Partisë Socialiste. Mësohet se një pjesë e asamblesë ka shfaqur pakënaqësi, gjithashtu edhe në lidhje me listën e anëtarëve të përzgjedhur për Këshillin Bashkiak në qytetin e Shkodrës. Dega e Shkodrës ka qenë edhe më parë objekt përplasjesh brenda socialistëve, në raport me qëndrimet “pro” dhe “kundër” linjës zyrtare të partisë.

Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly
Comments
Asambleja e PS në Shkodër, debate për kandidaturat, rony 12 Apr : 08:53 Reply to this

"Makina shkatrruese" qe po shkatrron Partine Socialiste te shkodres,po punon egersisht per t'ja arritur qellimit "asgjesimin e PS " ne kete qytet ku mungon dhe demokracia, ka ne kabinen e komandimit ...Kreret me te larte te saj,(Keshilli kordinativ i qarkut te shkodres) i cili perbehet nga depotetet e qarkut dhe kryetari i partise se rrethit....Me keqardhje dua te them se ato po e shesin PS per qedhimet e tyre te ngushta personale!!!

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1845 sec, 0.0390 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,231kB