Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
27
03.2011

Lorenc Luka per PD dhe Fatlum Nurja per opoziten ne zgjedhjet e 8 majit per Shkodren

:::ShkoderZemer
Tv1Channel - Lorenc Luka dhe Fatlum Nurja do jene kandidatet qe do garojne perballe njeri tjetrit per kreun e Bashkise Shkoder. Lajmi konfirmohet nga burime brenda vete kandidateve e nderkaq pritet qe keto te zyrtarizohen me 28 Mars kur eshte edhe afati I fundit per


shpalljen zyrtare te emrave kandidat.
Zyrtarizimi I emrave konkret per garen e kryetarit te Bashkise Shkoder nga ana e Partise Demokratike do behet ne mbledhjen e keshillit Kombetar qe do mbahet ne Tirane. E nderkaq artia Socialiste e cile do mbeshtes ne kete gare Fatlum Nurjen I cili aktualisht eshte edhe keshilltar I Presidentit te Republikes per ceshtje te pushtetit vendor I cili do garoj nen siglen e LZHK-se, por ende asgje nuk eshte konkrete deri me shpalljen zyrtare ne daten 28 Mars kur eshte edhe afati I fundit.

Partia demokratike ka vendosur qe te lejoj rikandidimin e Lorenc Lukes ne krye te Bashkise edhe per nje mandate kjo per arsye se kjo force politike synon qe per model te kryebashkiakut te sukseshem te paraqes si model Lorenc Luken. E nderkaq nga ana tjeter opozita me Fatlum Nuren si kandidat nga e djathta I cili vjen nga shtresat e persekutuara synon permbysjen e nje rezultati dhe perseritjen e 1996. Por sa do jete ne gjendje PD-ja ta perballoj nje kosto te tille ne Shkoder ku te lejoj humbjen e kandidatit te saj kjo eshte nje nga ceshtjet qe me se shumti duhet te jete pjese e analizes se vete PD-se.


Vazhdo Leximin...
Komenti 3printer friendly
Comments
Lorenc Luka per PD dhe Fatlum Nurja per opoziten ne zgjedhjet e 8 majit per Shkodren, shqiponja61 23 Dec : 23:12 Reply to this

sido qe qofte rendesi ka qe te jete demokrat sepse socialistat i kena pas per 50 vjet kshtu qe ata vetem sherrin ja shef shkodra
kshtu qe Lorenc Luka ashte rite person sepse shkodra asht e jona dhe do te jete per gjithmone good luck froom new york

Lorenc Luka per PD dhe Fatlum Nurja per opoziten ne zgjedhjet e 8 majit per Shkodren, Al Bundy 25 Dec : 16:05 Reply to this

Nuk e shoh se per ca ja kena pa hajrin demokrateve ne Shkoder per ma teper se 20 vjet.
E vetmja gja qe kan tregu ka ken korrupsion e vjedhje ne rastin me te keq e mos kompentence ne rastin ma te mire.

Duhet thane qe i kuptoj shkodranet e djegun per me pa Shkodren e qe komentojne pa lidhje ngaqe jane krejt te shkeputun prej realitetit.
Lorenc Luka per PD dhe Fatlum Nurja per opoziten ne zgjedhjet e 8 majit per Shkodren, scuteri 26 Dec : 19:44 Reply to this

do te ishte nje ballafaqim interesant por jam shume i bindur se sikur te kandidonte z fatlum nurja me shume siguri p demokratike do te terhiqte lorenc luken dhe do te kandidonte tjeter person se e kishte te sigurte humbjen .
kete e ka vertetuar edhe ne vitin 1996 me nje LUKE tjeter kunder nje personi shume te moralshem dhe te ndershem Z BORIçI POR QE NUK ISHTE SHUME i afte.


You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2143 sec, 0.0742 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,233kB