Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
12
01.2011

Vajzat gjermane, praktikë humanitare në Velipojë

:::ShkoderZemer
Shkodër Tre gjimnaziste nga qyteti i Soestit të Gjermanisë, kanë zgjedhur Velipojën për të zhvilluar praktikën mësimore dhe për t’u ardhur në ndihmë fëmijëve të zonës të prekur nga përmbytjet. Jane Wiebke Sauer, 16 vjeçe; Maike Langer, 17 vjeçe; dhe 16-vjeçarja Isabel Joswig janë adoleshentet që kanë udhëtuar drejt Velipojës.


Vajzat janë shumë modeste dhe shprehen se kjo është thjesht një praktikë shkollore, e cila do realizohet së bashku me motrat e kishës mikpritëse në Velipojë për t’iu gjendur pranë fëmijëve të zonës. Më tej ato shprehen se, ndihen shumë mirë me punën që bëjnë dhe do sensibilizojnë bashkëqytetarët e tyre për të ndihmuar sa më shumë familjet e prekura nga fatkeqësia natyrore e dhjetorit të kaluar.

Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.1483 sec, 0.0286 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,229kB