Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
01
10.2010

Martin Camaj- " QYTETAR NDERI I SHKODRES"

:::ShkoderZemer
Tv1-Channel - Keshilli I Bashkise Shkoder miratoj ne mbledhjen e radhes projekt vendimin per ndihmen ekonomike si dhe disa tituj nderi.


Ne kete mbledhje e cila filloj me vonese per shkak te mungeses se shume keshilltareve sa qe u diskutua edhe mundesia e shtyrjes se mbledhjes per shkak te mungese se kuorumit te nevojshem per nisjen e mbledhjes si dhe per miratimin e pikave te rendit te dites.

Keshtu ne kete mbledhje u miratua dhenia e titullit qytetar nderi te Shkodres shkrimtarit te njohur Martin Camaj I cili ne kete vit shenon edhe 85 vjetorin e lindjes se tij.

Po keshtu u miratua edhe titulli qytetar nderi per  Kole Gurashin, I cili njihet nga shume studiues si ahnegxhiu me I njohur I shkodres vlerat e te cilit studiuesit e folklorit I vendosin ne majen e studimeve etnomuzikologjike te  Shkodres. Po keshtu keshilli I Bashkise mirtoj edhe dhenin e titullit mirnjohje e qytetit per Dode Tahirin dhe Zonjen Regjina Preka. Edhe pse rendi I dites ne keshillin bashkiak Shkoder nuk ka qene I ngjeshur perseri keshilltaret dhuruan show.


Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly
Comments
Martin Camaj- " QYTETAR NDERI I SHKODRES", L - N 02 Oct : 15:46 Reply to this

O s'ka Shkodra bashki e as komune, se kta qi jane jane vetem kukullat e PD-se ne Tirane dhe ju bajn hyzmet vetem pasunimit personal, se me pa pase Martin Camaj, Arshi Pipaj e shume te tjere asht dasht me pa kene Qytetar Nderi kahere, e bilet me kene secili pjese e klendarit te trashigimise kultunore Shkodrane te pervjetshme.
Nejse Shkodra vazhdon me kene qellimisht e Izolume prej hajdutave e injorantave te seleksionume prej mafiozave ne Tirane, qi kane pushtu politiken e bashkine.
Martin Camaj vetem ka kriju degen e Albanologjise ne Universitetin e Mynyhit kur ne Shqipni emni tij ka ken i ndalume mu permend me ligj prej bastardhave e injorantave te kuq.


You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2449 sec, 0.0893 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,231kB