Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
07
12.2009

Gëzim Kruja bën shtatëdhjetë

:::ShkoderZemer
A.DUSHI Shekulli - Ka festuar në skenë mes kolegësh 70-vjetorin e lindjes dhe gjysmë shekulli karrierë skenike, aktori i humorit, Artisti i Merituar, Gëzim Kruja. Teatri "Migjeni"


ku u mbajt festa, ishte i mbushur plot si për ditë shfaqje. Gëzim Kruja ka festuar e njëkohësisht ka argëtuar artdashësit shkodranë. Këngë e humor me në qendër Krujën, interpretime të vetë atij, pjesëmarrje në këtë spektakël e djalit dhe e mbesës së tij të vogël, përshëndetje kolegësh e urime pa fund. Interpretues i shumë roleve në estradë, Gëzim Kruja e ka filluar aktivitetin e tij artistik në lëvizjen amatore, me grupin artistik të ish fabrikës së duhan cigareve dhe, ndërsa e ka drejtuar këtë grup për shumë vite, ka qenë aktiv në estradën profesioniste të Shkodrës. Ai mbahet mend për improvizimet dhe krijimet e çastit.


Vazhdo Leximin...
Komenti 0printer friendly

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.2672 sec, 0.1002 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,229kB