Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
30
10.2008

Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II

:::ShkoderZemer

Marrin Pjese : Nexhmi Bushati, Zef Coba, Isa Alibali, Primo Shllaku, Myfarete Laze, Stefan Capaliku, Gilman Bakalli, Sabahet Vishnja, Shpetim Kelmendi, Rozela Gjylbegu.
Komenti 22printer friendly
Comments
Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, rejan 30 Oct : 09:36 Reply to this

kjo pjesa e dyte na dha me te vertete alegri dhe shpresoj qe ne te ardhmen edhe televizionet e qytetit tone te organizojne diskutime te tilla qe nxjerrin ne pah vlerat e verteta te qytetit tone
Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, L - N 30 Oct : 12:53 Reply to this

ShkoderZemer si administratori dhe si i zoti ktij forum dhe faqes shkodraonline du me te falenderu 1 milion here per vidion qe ke vu ne faqe te pare te marrun prej topshow te top chanel per Shkodren sepse me ke mrekullu e ma ke rregullu diten mu por ma shum se gjithca ishalla vet Shkodrant qe vin ktu ne kyt forum te ken munsin me dit se kush jan metaman e se kush asht kjo Shkoder qe ja hangsha at Zemer se eksitohem kur e menoj e kur e kujtoj
Shum shum 1 milion here falemners zotni i nerum ShkoderZemer

Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, Shkodra ;-) 30 Oct : 17:09 Reply to this

brovo t kjoft "shkoder zemer"...jam shum dakort me fjalt e Z.Lecit...por bravo i kjoft edhe atyne qe e kan organizu ket takim t mrekullushem dhe qe ja kan kushtu Shkodres tone mijvjeqare nji nat ne top show...mgjths per me fol per vlerat e Shkodres nuk dalin ja nji nate, por qindra e mijra net...
falenderoj edhe nji her shkoder zemer per mundsin qi na krijoj ne (qe s nodhena n Shqypni) me e pa..
ju a prift Zoti mar tanve...shendet e pare
Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, ⓐ-ⓒⓐⓣ 30 Oct : 21:56 Reply to this

Me pelqeu shume myfarete laze zoje e vertete...ja dhivi muhabetin parafolsit si ishte si torollak...simas mendimit te tij...prejardhja jote asht dobesi dhe ulje...une jam malcore me origjine dhe jam krenare...shkodra asht femiria dhe jeta jeme gezohem qe jam pjese e saj dhe uroj qe njerezit te kontribojne ne menyre pozitive me e ndihmu me perparu ...mjaft me persekutime...gjithkush ka dicka me dhane dhe falemners...kiss
Re: Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, L - N 31 Oct : 17:43 Reply to this

E nerume a-cat t'pershnes me rrespekt ne radhe t'pare.

Sa per acarimin qe fitove prej atij dialogut me vjen keq por gjithsesi un nuk e mora ne mnyr personale, megjithse gjithkush ka te drejten e opinjonit.

Un per vedi e kuptova zotni Kelmenin se ai u shpreh ne mnyre simbolike me nenkuptim, zotnia tha na myti menimi e mentaliteti fshatar (pa ofendu fshatart) qe gjithkush punon token per beth te vet, pra maj zoj e nerume edhe shkodra nuk bahet ne qofte se gjithkush ka apo man at opinjon jo ma si fshatari qe gjithkush punon token ma, por vet Shkodrani qe investon ne qytete tjera e qe emigron e investon ne vene te huja. Noshta jam gabim por shprehjen e tij e mora ma shum si ngucje per bashkim e per dashni t'perbashkt per Shkodren se sa e mora si ofendim kundrejt Katuneve apo Malsorve, pa dal prej temet nja 80% e shkodres jan me origjine prej Katuneve e Malsis e ky fenomen i uljes ne Shkoder pranohet si fakt i pamuhushme qysh ne kohe te Iliris maj zonjush, pra nuk ka hapsine per diskriminim apo paragjykim se cdo familje shkodtrane heret a vone ka ardh prej naj fushet e naj malit pa harru se Shkodra ka pranu Rromakt e tu maru me Turqt e rraca tjera mu ba pjestare e qytetar te saj gjithmone, kastan ka ken metropoli Ilir e Shqiptar tash 2400 vjet pamvarsisht fatkeqsive.
Noshta jam gabim gjithsesi po jam gati me pranu argumenta bins qe vertetojn te kunerten e menimit tem

Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, Loris 30 Oct : 23:11 Reply to this

A-cat asnjeni aty nuk ka kene torollak por secili ka menyren e vet te shprehunit. Ata qe ishin ne studio mos kujto se nuk jane perzgjedhe per me kene aty. Ata kontribuojne secili ne fushe te vet per Shkodren. Debati ishte i mire pikerisht se kishte rrahje kendveshtrimesh te ndryshme. Uroj mbaresi Shkodres. Nga nji shkodrane ne Shkoder
Re: Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, ⓐ-ⓒⓐⓣ 30 Oct : 23:24 Reply to this

Teper flitet maj naqe teper...zoti e bafte mire per shkodren dhe per njerezit qe jetojne aty...ka veshtiresi dhe ato ndihen prej njerezve qe argumentojne se si me ba llogarine per me ble me hanger per te nesermen...ata ne emision nuk besoj se kane ate problem...jane te informum, edukum po besoj se ma mire kishte kene me pa pru njerez prej tane aspekteve te jetes dhe ata le te tregojne historine aktuale te shkodres...ai kishte me kene nje shikim real dhe pa diskutim diplomatik...njeriu i thjeshte po vuan.....te ndertojne sa te dojne....anyway me nise me diskutu...nuk maron debati kurre....suksese e perparim e shume rrespekt per ata qe po kontribojne per shkodren duke qene aty dhe tu ushtru profesionin e tyne ne shkoder..kiss
Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, Z. Zamir Kaceri 31 Oct : 00:07 Reply to this

Desha me falenderu tan ata zonjat e zotnit qi ishin te ftum aty. Ishte pa dasht me ken ifije ma i gjat emisioni po nese.
Mas i merrni negativisht fjalt e zotni kelmendit por mendoni dy here para se me i gjyku. si tha edhe Myafaretja, Shkodrani nuk din me ofendu prandej ai/ajo qe shan asht pak lerg Shkodranizmit.
Ja lujti zotin Albani Roseles me shoqe kur i tha qi pse nuk knoni kang Shkodrane. Si aja, Greta koci ( qi na ban ma shum kang labe) etj etj t'qyrin e te knojn naj kang per Shkodren. Edhe nqs nuk knojn per Shkodren, Shkodra mas ta rrujn hic se ne Shkoder tan knojn.
Nuk jam dakort me profesor Primon qi asht pesimist. Shkodra ka me lulzu edhe nji her e nuk ka me i ik ma aj lulzim.
Nuk po nap emna po di me than qi ka djelmoca Shkodran qi jan gati me ardh me punu per 1 kashat buk vetem e vetem me e pa Shkodren edhe nji her aty ku i takon.
Shkodra nuk ka me dek vetem me vjen keq per ata qi i jan largu e nuk kan muncin me ja ndi lezetin.
Jepni 10 vjet Shkodres edhe keni me pa.
Jena tu punu, tu u shkollu, tu sakrifiku qi me ardh ne Shkoder e me mujt me dhan dica.

Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, Loris 31 Oct : 00:18 Reply to this

Zamir, Primoja din dicka qe asht pesimist.
Ok pra, hajdeni tane ne Shkoder ju qe jeni larg se rezultati pozitiv ka mu pa fill po nuk jeni tu ardh se...Na ne shkoder mundohena me thy konvencionet e ndryshkuna po jena pak, e kena veshtire.
Shkodra ka nevoje per ju qe keni afeksion te vertete (bashke me ne ketu) per qytetin tuj te lindjes. Mireardhshi!
Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, Z. Zamir Kaceri 31 Oct : 00:29 Reply to this

O Nergis, na kena ardh me nji qellim ma ta marrsha! Dikush me ba pare, dikush me msu etj ejt. di me te than qi tan mendjen te Shkodra e kena. Pasha Zoten me kedo qi rri e qi baj muhabet, vetem Shkodren kena n'goj. Arsyja qi jena tu e zgjat ifije asht se dona me ardh e me mujt me rregullu najgja sadopak e jo me ardh me e u sjell rrugve te Shkodres kot.
Mu edhe 2-3 vjet edhe me tu ardh me drita ndez. me ka fut pak benzina uj po nuk qes shum ty.
te rujt zoti e mirsetgjetsha!
Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, Z. Zamir Kaceri 31 Oct : 00:34 Reply to this

O Ergis! Primoja asht zotni Shkodret edhe kam shum respekt per te masi e njof edhe personalisht. Por Primoja asht plak. a e pave si ka fillu me i ngatrru edhe datat.
Primoja e shprehi pesimizin ne at mnyr se Primos i djeg shpirti per padrejtsninat qi po i bahen gegnishtes. Primos vetem aty i rrah edhe aty e ka problemin ma te madh Primoja (me shum te drejte).

Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, Loris 31 Oct : 00:44 Reply to this

Zamir, sa per informacion, jam e gjinise femerore, jo mashkullore.;;)
Flm per mirekuptimin.
Tung ne diskutime tjera!:-h
Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, Z. Zamir Kaceri 31 Oct : 00:47 Reply to this

tash m'ke dal n'tem! aty m'rri. ma zi deshta me te ftu per nji kafe :-(
Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, Gurabi 31 Oct : 12:59 Reply to this

tu pa show flm shkoder zemer shume ebukur interesante per gjith a pikat


tu qesh
kush ka thane barceleten 3 vjet burg
kush ka qesh 8 muj hahahaha
Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, L - N 31 Oct : 17:32 Reply to this

T'njajtin shkrim postova edhe te shkrimi tjeter per po e postoj prap me qellim qe mos te anashkalohet se kjo teme per mu asht pothujse personale.

Pamvarsisht se gjithkush ka te drejten e opinjonit te kunert jam dakord qe ishte vetem show.

Por nuk jam hic dakord me thanien e persritun masiper qe asgja nuk nryshon ne Shkoder, sepse me duket asht ba model e mentalitet per disa Shkodran me prite prej qiellit e me prit prej tjera kuj n'lidhje me te ardhmen e Shkodres, besoj nuk menoj se gjithca ka mu ba e mu arrit prej zotsis te Shkodranve e njerzve te saj, asgja s'ka me na ARDH falas e per mshire apo per hater t'kalumes, show ishte vetem nji rifreskim e prezantim se kush asht Shkodra me pak fjale per 99% te Shqiptarve e shumic se vet Shkodranve qe nuk dine taman e taman se kush asht Shkodra.

Ta lajm pasunin historike e kulturore te Shkodres t'lidhjen Iliro-Shqiptare e te flasim per rrealitetin.

Zotni zoja e zonjusha cdo gja fillon prej te vedi dhe vetem prej vedit, ca jena na tuj fillu prej vedit tu ba per Shkodren, ne qoft se jena tu ba dica kena besim ne Shkoder kastan investojm atje, ne qofte se nuk jena tu ba e nuk e kena nermen me ba gja athere e kuptoj pesimizmin se nuk te lish e ardhmja e as e kalumja me Shkodren, kshtu qe per mu pak ransi ka opinjoni kur njeriu munohet vetem me qit bishta.

Optimizmi asht besim, ose e ke ose se ke, un per vedi e kam qorr e shum ekstrem per Shkodren kastan besoj e dashuroj mos me thane ma shum se 2 djem qe kam.

Realiteti asht se ne qoft se nuk bajm vedin me qellim me ba Shkodren athere Tirana-Durrsi e Emigrimi prap njaty jan prap e paci jeten e gjat e te lumtun si Shqiptare.

Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, heri 31 Oct : 22:46 Reply to this

Komplimentet e mija per emisionin,bravo ju qofte drejtuesve te top-channel qe kujtohen sadopak per shkodren,te pakten kur e shohim se dicka po ndrushon ne shkodren tone ne fillojme e ringjallemi kur nijme se shume gjana po ndryshojne dita-dites,urime me te vertet, por te them te drejten shkaku qe un po shkruaj nje koment persa i perket ketij emisioni eshte se sa ndihem krenar per vendlinen teme,por dhe fakti qe nje nga te ftuarit qe ai ate nat paraqiti idet e tija (shume raciste kundrejt te kenunuit Qytetar apo Fshatar) qe ne ate emision nuk hynte ne pune hic por sido qofte sikur qytetaret shkodran te ishin te gjith si ai vaj hadhi,,megjithse ai tregoi injorancen e vet,,e manej themi se bota sna do ...po na nuk dojme njeri-tjetrin,un nuk e di ca ftojne ashtu tipash ne Tv ai shperdan injoranc dhe jo kultur,,ta kaloni mire,,,te gjithe e ishalla vjen dita e te kthehemi ne Shkoder sa ma pare!!!!!
.Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, Shkodra ;-) 02 Nov : 00:04 Reply to this

ai shpetim kelmendi na koriti me than t drejten...po a i kishte msu per mendesh ata "perkufizime aaa"?..shum bukur Z.S:Capaliku dhe Z.G.Bakalli
Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, belgium 02 Nov : 13:17 Reply to this

Asht ajo fjala e vjeter, mas me thuj se kush ke ken po me thuj se kush je...e ikja po del te ko show per shkodren.

ndersa ajo thanja e atij zotnis per nji qytetar me krahasim me fshatarin asht shum e pa pranushme mendoj une .sepse nji shkodran nuk ban dallime tilla e gjoja s e qytetari nuk mendoka me ner me than vec per beth te vet asht aspak e drejt.rikujtoni dikur e ps ejo edhe sot se qa bate nj fshatar pe rshkodrene sa lidhje te forta ka pas fshatari me kumari ne qytet por asht qytetariqe ja ka fut shqelm lidhjes.
Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, neabesd 03 Nov : 19:40 Reply to this

Disa lanen nam, imagjinoni vedin me syt e nje shkodrani, e nje vlonjati psh, qe mund te japin emra njerezish te famshem po aq sa japim edhe ne, ca mund te thote, sidomos mas fodullekut pa dur te Myfaretes e naj tjetrit aty (me falni nqs e ka kush gja). Kuj i shesim mend pash tmadhin Zot, atyne qe na qujn 'malok' a? Nuk jan ma injoranta se kta injorantat tone superlokaliste. Myfaretja keka prej Sarandet, i kam nja 400 vjet para Myfaretes ne Shkoder po sbaj si me me pas kush gja borxh se jam Shkodran, kto biseda tja lejm fmijacaqe, e disave aty qe kan fitu pak emen, e qe kujtojn se i pjerdh kush. Mfalni pershprehjen. Myfaretja mla pa fjal me injorancen e vet, se paskam pa dit per kaq torollake, per aq mendjemadhe..na xiu ftyren, me kta mend zbajn hajr, ja vec Shkodra a qytet , vec shkodra ka art...idiotlleqe, po da aty, si tha Shpetimi, mendojn vec b.. e veta dhe mu duk, kta jan katundart. Sa per ku lindin e sa emen kane, zbahet kush as qytetar as katundar, 'zoteriu i njerezve eshte ai qe i sherben atyre' thote profeti Muhamed, jo idiotet qe dojn gjithkund me tregu vedin, kta jan katundar ne shpirt, njerz me komplekse inferioriteti, qe kujtojn se ato i paragjykojn edhe hijet ne rruge, e rrin gati me tregu qe 'jan dikush'...
Kush ska shetit fart, tdalin pak jashte Shkodres, e ka ca me pa tjeter, fundja jena djep i kultures ne Shqiperi, por shumicen e gjanave thjesht i kena marr te paret, a, ndoshta naj gja si 'jaret' i kena nxjerr ne, po e ca...leni pordht e punoni se jena kokrrat e demelave, qefli kafesh jo shkolle, qefli te folunit, jo degjumunit e lexumunit...

shum respekte per ate qe tha po lodhemi ketu,qe mu kthy me dica te mir , per vendin ton...

Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, neabesd 03 Nov : 19:43 Reply to this

'imagjinoni vedin me syt e nje vlonjati' desha me than, jo 'imagjinoni vedin me syt e nje shkodrani, e nje vlonjati psh'
Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, soalb01 09 Nov : 23:31 Reply to this

Pervec Stefan Capalikut, i cili arrin qe te prek disa probleme reale dhe konkrete te tjeret kan mbetur akoma me mendime dhe formen e te shprehurit ne kohen e bujkroberise anadollake te KAR a mha mutit. Shume gje kot. Asgje saktesisht e vlefshme per Shkodren. Nje vazhdimsi e mentalitetit fodull, kapadai , injorant mesjetar. Te vjen ndot e per te vjellur kur i degjon. Nje zhgenjim total. Lutem zotit qe ato personazhe te mos perfaqsojne nivelin e sotem intelektual te mbetur ne qytetin e stermunduar te Shkodres.
Shkodra -Dje Sot dhe Neser - Program ne Top - Show Pjesa II, guest 10 Nov : 20:03 Reply to this

nuk po futem ne detaje por kta qe jane pesimista e kan gabim, se shkodra do te zhvillohet edhe do te jet prep nje nder qytetet ma me rendsi ne shqipni edhe ballkan sepse ka resource me shumice. shkodra zhvillohet ne menyre natyrale edhe emigrantat qe jane kudo ne bote do t'i japin vrull zhvillimit.

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3752 sec, 0.1000 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,284kB