Welcome to ShkodraOnline

Shkodra - A City in Northern Albania. Beautiful landscapes, people, music and tradition.

A website for Shkodra and all who love this ancient city.


Lexime te Tjera
[news] Muzeu i diktatures i hapur per 100 vjetorin e pavaresise
Posted by menelau on 14 May : 10:36
[news] Shqiptarët janë vrarë më shumë mes veti sesa nga të huajt
Posted by lidabica on 23 Apr : 19:50
[news] Rama dhe Meta firmosin në Shkodër marrëveshjen parazgjedhore
Posted by Miri74 on 23 Apr : 13:49
[news] Përmbytjet, katërfishohen çmimet e prodhimeve sezonale
Posted by Miri74 on 16 Apr : 10:39
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 15 Apr : 20:12
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 15 Apr : 13:55
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by ALBERTSA on 13 Apr : 20:18
[news] Shkodër, treni përplas makinën
Posted by menelau on 13 Apr : 14:48
[news] Ndihma per spitalin e Shkodres
Posted by Miri74 on 11 Apr : 10:43
[news] Shkodër, braktiset by-pass
Posted by scuteri on 23 Mar : 17:44Facebook -


Twitter
18
06.2008

Gazetari sportiv, Ymer Striniqi merr titullin “Nderi i Qytetit”

:::ShkoderZemer
( 18/06/08) SHKODËR - Në 65-vjetorin e lindjes nderohet gazetari i mirënjohur sportiv, Ymer Striniqi. Këshilli Bashkiak i Shkodrës në mbledhjen e tij të fundit i ka dhënë titullin “Mirënjohja e Qytetit”, për kontributin e shquar të dhënë për 45 vite me radhë nën fushën e gazetarisë sportive, kontribut të cilin vazhdon ta japë edhe sot.

Striniqi është pasues i denjë i legjendës së mikrofonit të gazetarisë sportive, Anton Mazreku. Në ambientetet e Hotel “Rozafës”, shoqata publicistike “Anton Maz-reku” dhe stafi i gazetës “Vllaznimi Sportiv” kanë organizuar dje ceremoninë e dorëzimit të titullit për profesor Ymerin, siç e thërrasin në Shkodër të gjithë. Ceremonia është bërë paraditen e së martës, pikërisht në ditën e 65-vjetorit të lindjes së tij. Të pranishëm ishin drejtuesit më të lartë vendorë. Ymer Striniqi është gazetari më i vjetër sportiv në Shkodër, i cili vazhdon të jetë edhe sot aktiv në profesionin e tij. Ai ka plot 45 vite punë në radio, televizione dhe gazeta, duke u bërë kështu figura me e njohur e gazetarisë sportive në rajonin verior. Ka qenë përkushtimi i tij për dekada ndaj sportit të Shkodrës, gazetaria profesioniste, të cilën e ka ushtruar me pasion, korrektesa në pasqyrimin e ngjarjeve sportive, që e bënë të nderohej unanimisht duke marrë të gjitha votat e anëtarëve të Këshillit Bashkiak. Ymer Striniqi ka mbaruar studimet për Gjuhë-Letërsi dhe ka punuar për vite të tëra si mësues.


Vazhdo Leximin...
Komenti 1printer friendly
Comments
Gazetari sportiv, Ymer Striniqi merr titullin “Nderi i Qytetit”, utter 19 Jun : 21:22 Reply to this

me ne fund po shoh edhe nje njeri si ymer striniqi qe ngjitet ne vendin qe meriton sepse me te vertet eshte nje njeri qe i ka dhene shume qytet tone me kronikat e tija per futbollin si ne radio ashtu edhe ne televizor, por jo vetem Ai ka dhene nje kontribut edhe ne pergatitjen e brezit te ardhshem si profesor letersie duke qene nje profesor pergatitur jashtezakonisht mire, poashtu eshte edhe zoterues i disa gjuheve te huaja, me pak fjale nje njeri i pergatitur dhe i denje te ndodhet ne altarin e njerezve te famshem te qytetit tone. Une kam patur fatin te jem nxenes i profesor YMER STRINIQIT ketij njeriu te palodhur dhe te pergatitur ne menyre profesionale dhe kopetent si ne fushen e spotit ashtu edhe ne fushen e letersise.

faleminderit profesor qe dijen tuaj nuk e kursyet por e shprehet ate fuqishem duke dhene ç'do gje per qytetin tone!

You must be logged in to make comments on this site - please log in, or if you are not registered click here to signup
Shkodra ne Youtube
Any use of the name and content of this website without the explicit written consent of the owners is strictly prohibited and it is protected under law. Email:webmaster@shkodraonline.com Per cdo ankese ju lutem mos hezitoni te na shkruani Flm. info@shkodraonline.com
Theme created by Free-Source.net
Render time: 0.3032 sec, 0.0915 of that for queries. DB queries: 37. Memory Usage: 2,232kB